Reklam
Ama ben unutmadım!

Ama ben unutmadım!

Düğünlerimizin başladığı şu yaz günlerinde evlilik müssesesini inşa etmeye...

16 Temmuz 2011 - 00:05

Düğünlerimizin başladığı şu yaz günlerinde evlilik müssesesini inşa etmeye çalışan bir çok gencimiz var. Nikah masasının başında büyük bir zevkle kafalarını mikrofona doğru uzatıp –eveeet- diye bağıran eşler “hastalıkta sağlıkta,iyi günde kötü günde, varlıkta darlıkta beraber olacağız “diye nikah ta söz verirler. Bir ömür boyu bu sözleşmeye sadık kalanlar olduğu gibi, ilerleyen zamanda birbirinden bıkanlar, beğenmeyenler, ayrılanalar, kavga edenler ve hatta cinayet işleyenler de az değildir. Evlilikte vefa, özveri, dayanışma, sevgi ve saygı ne kadar önemlidir. Evlilikteki güven ve saygıyı kanunlar değil eşler koyar ve korurlar. Şimdi evlilikte bir vefa örneğini ibretle okuyalım.

Yaşlı bir adam, sabah erken evinden çıktı, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin kendisine çarpması ile yere yuvarlandı ve hafif bir şekilde yaralandı. Sokaktan geçenler yaşlı adamı hemen en yakın sağlık birimine ulaştırdılar. Hemşireler, adamcağızın yarasına pansuman yaptı ama biraz beklemesini ve röntgen çekip herhangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını da inceleyeceklerini söylediler.Yaşlı adam huzursuzlandı acelesi olduğunu, beklemek istemediğini söyledi. Hemşireler acelesinin sebebini sordular.

Yaşlı adam:

- Karım huzurevinde kalıyor. Her sabah onunla kahvaltı etmeye giderim.Geç kalmak istemiyorum.

-Karınızın, siz gecikince merak edeceğini düşünüyorsunuz herhalde?

Adam:

- Ne yazık ki karım alzheimer hastası ve benim kim olduğumu bile hatırlamıyor.

Hemşireler:

Madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor, neden her gün onunla kahvaltı yapmak için yine de koşturuyorsunuz?

Adam:

Ama ben onun kim olduğunu unutmadım..!

Evet…! vefa,sadakat,insaniyet, merhamet, samimiyet,özveri, diğergamlık gibi meziyetlerimiz bizi biz yapan değerlerimizdendir.Zaman zaman kullanılıp sonra kenara itilecek, atılacak bir kağıt mendil değildir. Evlilikte pazara kadar değil mezara kadar berberlik ve vefa gerekir.

Bu haber 7732 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köksal Şakalar'dan Türkeli ziyareti
Vali Köksal Şakalar'dan Türkeli ziyareti
Türkeli'de vatandaşlara Mevlana şekeri dağıtıldı
Türkeli'de vatandaşlara Mevlana şekeri dağıtıldı