Reklam
  • Reklam

TÜRKELİ İCRA DAİRESİ 2017/56 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tarih: 24.12.2019

T.C.

TÜRKELİ

İCRA DAİRESİ

2017/56 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Sinop İli, Türkeli İlçesi, 29 Ada, 20 Parselde kayıtlı 827,55 m² yüzölçümlü arsa niteliğindeki taşınmazdır. İcraya konu taşınmaz Gemiyanı Mahallesi, Çay Boğazı Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, zemin kat adresindedir. Taşınmaz üzerinde 5 katlı 22 dairesi bulunan betonarme yapı tarzında inşa edilmiş apartman tipinde bir yapıdır.

Taşınmaz üzerinde kat irtifakı kurulmuş olup, 1 bağımsız bölüm nolu taşınmaz 30/630 arsa paylı meskendir. Eklenti olarak odunluk vardır. Taşınmazın bulunduğu kat a ve 1 nolu bağımsız bölüme ait olup kat planı da mevcuttur. Kat planına göre ve yerinde yapılan incelemelere göre dairenin brüt alanı 136,00 m² dir. Daire 3 yatak odası+1 mutfak+1 salon+1 banyo+1 wc+1 hol+2 balkon olarak teşkil edilmiş, 3+1 düzenindedir. Dış cephe sıvalı ve boyalıdır. İç kapılar lake boyalı Amerikan kapı, PVC pencere ve camları takılı, balkon, hol ve mutfak tabanları, banyo, wc taban ve duvarları seramik kaplı, daire kapısı çelik, dış kapı boyalı demir doğrama, odaların zemini laminant yer kaplaması, banyoda küvet var, mutfak tezgahı granit mermer, alt-üst mutfak dolapları MDF mobilya dolaptır. İç duvarlar saten alçı sıvalı ve boyalı, tavan köşeleri ve lamba göbekleri alçı tenzinat vaziyette olup, elektrik ve suyu vardır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

İlçenin merkezi yerinde, ilçe merkezine 450,00 metre, denize 150,00 metre, Kaymakamlık Binasına 540,00 metre, Otogara 300,00 metre, Belediye Başkanlığı Binasına 400,00 metre mesafelerindedir. Yaklaşık 10 yıllık bir yapıdır. Sobalı sistemle ısıtılmaktadır.

Adresi: Sinop İli, Türkeli İlçesi, Gemiyanı Mahallesi, Tevfik Dincel Sokak

(Şehit Ömer Can Açıkgöz Sokak) No: 17  Zemin Kat Daire No: 1

Yüzölçümü: 136,00 m²

Arsa Payı: Tam

İmar Durumu: Ayrık nizam, 5 kata tahsisli, ön, yan ve arka bahçe mesafesi 3,5 metredir

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler  : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 01/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü: 26/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: Türkeli Hükümet Konağı Otoparkı

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/56 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 18/12/2019

Arzu ÖZTÜRK

İcra Müdürü V.

140018