Reklam
  • Reklam

TÜRKELİ İCRA DAİRESİ 2019/55 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tarih: 10.12.2019

T.C.

TÜRKELİ

İCRA DAİRESİ

2019/55 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri           : Sinop İli, Türkeli İlçesi, 85 Ada, 15 Parsel, Gemiyanı Mahallesi, Köyaltı                              Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm (mesken);

Taşınmaz, 5 katlı apartmanın 2/38 arsa paylı 4 nolu bağımsız bölüm dairesidir. Sinop İli, Türkeli İlçesi, Gemiyanı Mah. Haşim Özdemir Sokak, No:1 Daire :4 adresindedir. Taşınmaz üzerinde 5 katlı 15 dairesi bulunan betonarme yapı tarzında inşa edilmiş apartman tipinde yapıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı kurulmuş, kat mülkiyeti kütüğüne taşınmıştır. İcra konusu dairenin brüt alanı 110,00 m² dir. 3 yatak odası+1 mutfak+1 salon+1 banyo+1 wc+1 hol+2 balkon olarak teşkil edilmiş 3+1 düzenindedir. Dış cephe sıvalı ve boyalıdır. İç kapıları lake boyalı amerikan kapı, PVC pencere ve ısı camları takılı, balkon, hol ve mutfak tabanları, banyo, wc taban ve duvarları seramik kaplı, daire kapısı çelik, dış kapı boyalı demir doğrama, odaların zemini laminant yer kaplaması, banyo duşakabinli, mutfak tezgahı granit mermer, alt-üst mutfak dolapları MDF mobilya dolap, iç duvarlar saten alçı sıvalı ve boyalı, tavan köşeleri ve lamba göbekleri alçı tenzinat, kalorifer tesisatı yapılmış vaziyette olup, elektrik ve suyu vardır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yaklaşık 15 yıllık bina olup sobalı sistemle ısıtılmaktadır.

Yüzölçümü        : 110,00 m2 

Arsa Payı            : 2/38

İmar Durumu    : Sebatdin Yaman adına kayıtlı taşınmaz, ayrık nizam 6 kata tahsislidir  

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı          : %1

Kaydındaki Şerhler         : Tapu Kaydındaki Gibidir

1. Satış Günü     : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü     : 04/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri            : TÜRKELİ HÜKÜMET KONAĞI OTOPARKI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

              2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/55 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/12/2019

Arzu ÖZTÜRK

İcra Müdürü V.

140018