Reklam
Sinop’a ilk Özel Hastane kurulacak

Sinop’a ilk Özel Hastane kurulacak

Sinop’a 110 yataklı özel bir hastane kuruluyor. Taşmanlı köyünde Örsan Tekstil tarafından...

11 Ocak 2012 - 23:51

Sinop'a 110 yataklı özel bir hastane kuruluyor. Taşmanlı köyünde Örsan Tekstil tarafından fabrika alanında yapılması planlanan hastanenin Karadeniz'in en modern hastanelerinden biri olacağı belirtiliyor.

Örsan Tekstil'in bulunduğu arsanın sanayi alanından çıkartılarak sağlık alanına çevrilmesi konusu Sinop İl Genel Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi. Meclis tarafından daha önce Bayındırlık ve İmar Komisyonu'na havale edilen konu komisyonun olumlu raporu ardından meclise sunuldu. Raporun meclisi de okunması ardından meclis üyeleri konuyu oyladı. Meclis, bölgenin sağlık alanına çevrilmesi konusunu komisyondan geldiği gibi oy birliğiyle kabul etti.
 

Oylama ardından konuşan Sinop İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Güryay Güzel, Sinop'un özel bir hastaneye kavuşması noktasında meclisin hemfikir olduğunu söyledi. Güryay Güzel, "Özel hastane ile ilgili komisyonumuz toplandı ve gerekli araştırmaları yaptı. Bu hastane toplam 110 yataklı bir hastane olacak. Bizlere anlatılan, Karadeniz'de yapılacak en büyük hastanelerden biri yapılmak isteniyor. Ben kesinlikle şahsım adına söylüyorum ki, Sinop'ta özel bir hastanenin yapılması gerekiyor. Bu konuda her türlü destek vereceğime de söz veriyorum. Hatta bu gün hastanede bir olaya şahit olduk. Bir ultrason çektirmek bile devlet hastanesinde problem. Acil bir hastanın devlet hastanesinde ultrason çektirebilmesi yoğunluktan dolayı büyük sıkıntı. Ancak, özel bir hastane olsa bu sıkıntılar yaşanmaz. En azından bir rekabet ortamı olur ve bu rekabet ortamı da devlet hastanemizin de standardını yükseltir. Ben bu kapsamda bize destek veren imar komisyonu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Bu haber 6029 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Temsilcimiz, kadrosuna kattığı 3 oyuncuyu basına tanıttı
Temsilcimiz, kadrosuna kattığı 3 oyuncuyu basına tanıttı
Sinop’ta Havalimanı bölgesine yıldırım düştü
Sinop’ta Havalimanı bölgesine yıldırım düştü