Reklam
Sinop’ta 4 hastane ’dijital hastane’ ödülüne layık...

Sinop'ta 4 hastane 'dijital hastane' ödülüne layık görüldü

Türkiye’nin Sağlık Bilişimindeki başarısı, ABD ve Avrupa’dan gelen HIMSS (Health care Information andManagement Systems Society) yetkilileri tarafından tescil edildi.

20 Kasım 2021 - 10:43 - Güncelleme: 20 Kasım 2021 - 10:47
Reklam

Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, kağıt ve röntgen filminin kullanımına gerek duyulmadan tümüyle dijital olarak çalışan, hastane giderlerini en aza düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesi olanağı sunan bu yöntemle hasta bakım işlemleri de hız kazanacak. Bu amaçlarla; Ayancık Devlet Hastanesi, Boyabat Devlet Hastanesi, Gerze Devlet Hastanesi ve Sinop Atatürk Devlet Hastanesi yöneticileri ve ilgili personellerince özverili çalışmalar neticesinde HIMSS 6 belgesini almaya hak kazandılar.

HIMSS EMRAM Seviye 6 -7 validasyonu olan hastaneler için yapılan ödül törenine; T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, HIMSS USA III. President & CEO’su Harold “Hal” Wolf ve HIMSS Analitik Avrupa ve Latin Amerika, Birleşik Krallık Bölge Direktörü John Rayner, T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü, Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker  Köse katıldı. Bu törende, Sinop'taki hastanelere ödülleri Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci ve Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü tarafından takdim edildi. 

Bu haber 468 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti Türkeli İlçe Başkanlığında
İYİ Parti Türkeli İlçe Başkanlığında "Yılmaz" dönemi
Türkeli'de ekmek fiyatlarına zam
Türkeli'de ekmek fiyatlarına zam