Reklam
"Türk bayrağını indirin"

"Türk bayrağını indirin"

Libya’da Bingazi kentindeki Türk konsolosluğuna ve limana demirleyen Türk yardım gemisine saldırı düzenlendi.

06 Nisan 2011 - 00:50

Başbakan Erdoğan’ın "muhaliflerin silahlandırılmasına karşıyız” açıklamasının sabah saatlerinde protesto edildiği Bingazi’de, Türk konsolosluğuna ve limana demirleyen Türk yardım gemisine de saldırı düzenlendi. Libya'nın Bingazi kentindeki Türk konsolosluğuna ve limana demirleyen Türk yardım gemisine saldırı düzenlendi. Öğle saatlerinde bıçaklı ve silahlı bir grup konsolosluğa gelerek binadaki tabelayı söktü ve kapıları tekmeledi.

Başbakan Erdoğan karşıtı sloganlar atan saldırganlar, konsolosluk tabelasını yere atarak üzerine bastı. Kendilerini muhaliflerin kurduğu konseyin üyesi olarak tanıtan kişiler, konsolosluktaki Türk bayrağının indirilmesini istedi. Kalabalık, bayrak indirilmediği takdirde kendilerinin zorla indireceği tehdidinde bulundu.

Kızılay’a ait bir yardım gemisinin de Bingazi limanına yanaştıktan sonra yükünü indirmesine izin verilmezken, olaylar büyüyünce, gemi limandan ayrılarak açıkta beklemeye başladı. Başbakan Erdoğan’ın, geçen hafta Londra’da "Muhaliflerin silahlandırılmasına karşı olduklarına" dair açıklaması muhaliflerin tepkisini çekmiş ve bu sabah 400 kişilik bir grup, Bingazi konsolosluğu önüne gelerek Erdoğan’ı protesto etmişti.  

Mynet

Bu haber 2614 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayancık'ta üzücü olay
Ayancık'ta üzücü olay
Dünyanın oyuncağı Sinop'tan gidecek
Dünyanın oyuncağı Sinop'tan gidecek