Reklam
Türkeli Limanı temizleniyor

Türkeli Limanı temizleniyor

Türkeli ilçe limanına dalgaların ve akıntının getirdiği kumun tahliyesi için çalışmalar başladı.

17 Kasım 2021 - 16:50 - Güncelleme: 21 Kasım 2021 - 10:14
Reklam

Türkeli İlçe Limanı’nda oluşan milin limandan temizlenmesi ve gemilerin rahat bir şekilde limana yanaşmaları için limana gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı deniz dibi tarama gemisi, limanın kumdan tahliyesi için çalışmalara başladı.

Yaklaşık 4,5 ay sürecek olan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Türkeli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Cevat Kaya, “Bir süredir dalgalardan ve akıntılardan dolayı kumla dolan limanımız, son olarak 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketi nedeniyle gemi trafiğine kapanmıştı.

İlçemiz Balıkçı barınağının temizlenmesi ve gemi trafiğine açılabilmesi için Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu ile yapılan görüşmeler neticesinde, yetkililere verdiği talimat üzerine Liman içi temizleme tarak gemisi limanımıza gelmiş olup, temizleme çalışmalarına başlanmıştır. İlçemiz esnafına ve balıkçılarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Bu vesileyle, sayın Bakanımıza, Genel Müdürümüze, Sinop Milletvekili sayın Nazım Maviş’e, İlçe Kaymakamı sayın Mesut Ozan Yılmaz’a, AK Parti İlçe Başkanı sayın Turan Yıldırım’a ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim” diye konuştu.

Bu haber 1175 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • 2023
  2 hafta önce
  Türkelinin değişmesi için siyasetteki insanların değişmesi gerekiyor adam gelmiş 55 60 yaşına emekliliğini yiyerek oturacağına siyasi üstünlüğü ile milletin ekmeğiyle oynuyor düşünmüyor ki bu günün yarını var!! Cebinden kimseye bir bardak çay ısmarlamayanlar devletin parasıyla büyüklük taslıyor eyyy kendini bilmeyen geleceği görmeyenler size söylüyorum yarın siz yaşlı biz genç olacağız Türkeli de o zaman düşmeyin elimize kimse ne aç kalır ne açıkta kalır.Sizin yaptığınız kötülük baki kalır unutulmaz!!
 • Şikayetim var
  2 hafta önce
  Yazılı şikayet önemli şikayetçiler neden şikayetçi iseniz ilgili makamlara şikayetiniz yazılı iletin ki şikayetleriniz dikkate alınsın yoksa boş yere şikayetlenmiş olursunuz.Bende bu durumdan şikayetçiyim ha
 • yarna
  2 hafta önce
  20 yıl iyimser bir tahmin olmuş. Hiçbir hatadan ders almıyoruz. Herkes günü kurtarma derdinde. Sokakta baksak vatan,millet.memleket.. Kapalı kapılar ardında ise herkesin derdi kendi cebi.. Daha sonra ne oluyor biliyor musunuz ? Yolumuz eksik kalıyor, hastanemizde doktor, ekipman vb.yetmiyor, alt yapımız eksik, yıllardır süren içme suyu eksik, YAPILAŞMA ÇARPIK AMA NE DEĞİŞİYOR ? ..Ne bekliyorsun ki Ey Türkeli halkı ? Sürekli aynı hataları yaparak nasıl doğruya varabilirsin ki ? Siz kendi hakkınızı başkalarından aramasını beklemeye devam ettikçe bu sorunlar torunlarııza kadar sürüp gider. Yasal yollardan elinizden geleni yapmanın zamanı geldi geçiyor. Gelene paşam gidene eyvallah diye diye bu günlere gelmedik mi ? Bakın şöyle bir geçmişe. İlçe bazlı olarak düşünürsek sürekli aynı insanlar, siyasetçiler bizim geleceğimize karar veriyor. Kimse köşeye çekilmiyor.En kötüsü de herkes kendinde bu güzel ilçemizin geleceğinde söz sahibi olabilme haddini görüyor en çok ona üzülüyorum.
 • .
  2 hafta önce
  Temizlense ne olacak? Liman balıkçılık için mi kullanılıyor sanki. Yazacak çok şey var da neyse... Buraya yazmak çözüm değil zaten. Ayrıca liman için asıl uygun olan yer Güllüsu tarafları. Nasıl bir rant döndüyse artık yanlış yapma pahasına buraya yapmışlar.
 • MEYDAN
  2 hafta önce
  Bu konuda şikayeti olanlar Sinop Valiliğine Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Cumhurbaşkanlığına yazılı müracaatta bulunduğunda gerekli işlemler yapılır.Suç unsuru varsa Adalet Bakanlığına yazılı müracaatta bulunulduğunda sorumlular hakkında işlem yapılır Sahiller tüm halkın ortak malı devletimizin malına hep beraber sahip çıkalım çözüm çok kolay buradan yazacağınıza yazın ilgili yerlere dilekçeyi
 • Add
  2 hafta önce
  Hiçbir hakkı olmamasına rağmen hava parası alarak limanda kişilere baraka için yer satan kişi değil mi o. Bakanla foto çek ben liman dairesi başkanıyım de ama liman yok hahaha
 • gemiyanı
  2 hafta önce
  gemiyanı mahallesi sakinleri olarak limandaki barakaları (mayhane,pavyon,gazino da diyebiliriz) istemiyoruz. barakadan denize tuvaletini yapıp sonra orada çocuk çocuk yüzmeleri de ayrı bir facia zaten, şaşkınlıkla izliyoruz. davul zurna çaldıranı dahi gördük. böyle rezillik olmaz. en ilginci ise ilçe merkezinden daha fazla inşaat çalışmasının şu an liman içinde devam etmesi, gecekondu misali hergün bir yenisi yapılıyor biri de siz ne yapıyorsunuz demiyor :) liman başkanına ben hiçbişey demiyorum çünkü adamın normali bu, o doğası gereği yapması gerekeni yapıyor
 • osman
  2 hafta önce
  Limanın yeri bence tosos olmalı
 • Bu ilçe 20 yıl daha böyle kalır
  2 hafta önce
  Önce limandaki baraka kirliğini temizleyin Türkiye’nin hiç bir yerinde göremezsiniz böyle saçmalık? Sahiller sosyal alan olmalı bizim burası içki içme yeri mübarek.
 • Yalova kaymakamı
  2 hafta önce
  O dediğin olmaz işte, kime kakalayacağız o dediğini yaparsak? Nerde gidip kaçak et keseceğiz? 2 telefon direği sapla suya üstüne 5 tane 10a 10 birde çatı ekle bitti gitti. Sonra gel Türkeli meydana balık 5 liraysa 50 liradan sat. Eee barakanın masrafı çıkacak
 • Eyaletin Şerifi
  2 hafta önce
  Bence limanı doldurun, millet bahçesi yapın daha mantıklı olur. Devletin parasını boş işlere harcamayın. Yapıldı yapılalı 30 kez doldu. Zamanında atıl yatırım olarak kanal d habere de çıkmıştı. Yada kafası çalışan bi mühendis e proje çizdirin, liman kol altından kanal açılarak akıntı sağlansın. Başkanda bişeye faydası yok kimi görse fotoğraf peşinde. Selde başkan aradık gitmiş bakanla foto çekinmiş. Başkan benlede çekin lütfen.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti Türkeli İlçe Başkanlığında
İYİ Parti Türkeli İlçe Başkanlığında "Yılmaz" dönemi
Türkeli'de ekmek fiyatlarına zam
Türkeli'de ekmek fiyatlarına zam