Reklam
Yeni adımlar
Beyhan ERDAL

Beyhan ERDAL

Yeni adımlar

17 Kasım 2020 - 17:11

Beni tanıyanlar, sosyal medyadan takip edenler uzun zamandır yazdığımı bilirler, bilmeyenlerle de tanışmış olacağız. Bu, Türkeli’nin Sesi gazetesindeki ilk köşe yazım, o yüzden merhaba tadında yazmak istiyorum. Bu yenilikle ortak yolda bir adım attığımız, bizleri burada buluşturan Türkeli’nin Sesi gazetesine ve Sayın Yunus Araz’a teşekkür ediyorum. Sosyal medyadan mesaj yazan, telefonla arayan, Kutuda Masallar olarak yeni çıkan çocuk kitaplarım için tebrik eden, güzel dilek ve dualarıyla bana destek olan tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum.

Yazmayı hep çok sevdim, hala da severek yazıyorum. Fakat belirtmek isterim ki, doğup büyüdüğüm memleketimin gazetesinde yazmak, siz değerli hemşehrilerimle buluşmak, benim için ayrı bir yerde ve ayrı bir mutluluk.

İnsanı, zihni, düşünceyi, insan dediğimiz varlığın varoluşunu, hayatı, hayatın işleyişini, olaylar, durumlar örgüsünü, algılayışımızdaki farklılıkları incelemeyi, neyi, neden yaşadığımızı sorgulamayı, insanı ve yaşam döngüsünü gözlemleyerek anlamaya çalışmayı ve bütün bunların sonucundaki çıkarımlarımı yazmayı seviyorum. Merakım ve ilgi alanım bu yönde. Her insan içinde bir dünyayı, bir evreni barındırıyor. Her biri sesini duyurmak ve görülmek istiyor fakat bu pekte kolay olmuyor. Yazmak bir yönüyle; kişilerin duyuramadıkları seslerini duyurmak, ifade edemediklerine onlar için araç olmaktır. O yüzdendir yazılarımda gelen ‘’Birebir beni anlatmışsın.’’ yorumları. Benim elimdeki kalem onların dünyalarının, ifade edemediklerinin sesi oluyor ve bir şekilde seslerini duyurmalarına aracı oluyorum.

Yine beni tanıyanlar bilir; özel bir üniversitede, üniversite ve özel bir şirketin ortak bir projesinde, kişisel gelişim danışmanlığı yapmaktayım. Kişilerin sorunlarını düşünsel ve ruhsal boyutta inceliyor, olumsuz inanç ezberlerini bozuyor ve sorunlarının çözülmesiyle birlikte, dingin bir zihne kavuşmalarını destekliyorum. Danışanlarımla yaptığım seansların işleyiş süreci ile birlikte, hayatın içinde dinlediğim, gözlemlediğim insan hikayelerini düşünsel boyutlarda inceliyor, ardından o alanda yazıyorum. Bu konu; başarı, hastalık, ilişkiler, işsizlik, ayrılık, aşk, para, fazla kilo, çocuk, mutsuzluk gibi insana/hayata dair pek çok konularla birlikte duygular ve bu sonuçları yaşamalarına sebep olan düşünce kalıpları oluyor. Yaptığım şey, kişilerin geçmişten getirdikleri olumsuz düşünce kalıplarını yıkarak içsel çatışmalarını sonlandırmak. Böylece; neyi neden yaşadıklarını, zihninin çalışma sistemini tanıyarak, anlayarak, zihinlerinde devrim niteliğinde bir yıkımla birlikte, yeni inanç kalıplarıyla eski inanç kalıplarını yer değiştirerek, zihinsel bir yenilik ve değişim sağlıyorlar. Sonucunda da, yaşadıkları hayatlarında pek çok kazanımlarla birlikte, büyük bir değişim rüzgarları esiyor.

Yine burada; ilgi alanım ve aynı alanda yaptığım işimle edindiğim bilgi, birikim, gözlem ve tecrübelerimle, insana ve hayata dair yazarak sizlerle buluşacağım. Hepinize merhaba, hoş geldiniz. Ben de, hoş buldum.

Her an yeni bir başlangıç, yarın yeni bir gün ve umut her zaman yanı başımızda.

Sağlıcakla kalın.

FACEBOOK : Vaha Yayınevi

TWİTTER     : Vaha Yayınevi

TWİTTER     : Beyhan Erdal

LİNKEDIN     : Beyhan Erdal

İNSTAGRAM : @vahayayınevi

İNSTAGRAM : @kutuda.masallar

YOU TUBE    : Beyhan Erdal 

Bu yazı 541 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar