Reklam
Bitmeyen çile: Hastane Yolu
Muhterem DEMİREL

Muhterem DEMİREL

Bitmeyen çile: Hastane Yolu

04 Nisan 2017 - 13:29

Özellikle sürücülerin, hastaların ve halkımızsın dört gözle bitmesini beklediği, maalesef bu gidişle biteceği de meçhul olan hastane yolu.

Sonbaharda yapımına başlanan ve hava koşulları nedeniyle yapımına ara verilen, yaklaşık onbeş gün önce yine yapımına başlanan lakin onbeş günden beri bir arpa boyu mesafe alınamayan, iki tane bazen üç tane çalışanı ile yerinde sayan hastane yolu.

Yol çalışması var diye tabela konan, yol çalışması olsun veya olmasın sanki o tabela okunmuş dokunulmazlığı var gibi yerinden kaldırılmayan, sürücülerimizi çileden çıkaran hastane yolu. Yol çalışması bitmeden parkenin altına döşenen yapıma uygun olmayan  mil malzemesinin yağan yağmurlarla şarampol sularının yola verilmesi, sel nedeniyle yapılan yerlerin çökmesi sonucu bozulan hastane yolu.

Dilekçe vermemize rağmen Şehit Hüseyin Turhal Sokak yolunu yapmamaları, bizim yazdığımız 25 kişilik imzalı dilekçeye cevap bile vermemeleri sonunda bugün (03.04.2017) kepçenin idareten açıvermesi, yağmur yağdığı zaman oradan da arabaların çalışamaması nedeniyle yine sürücüleri ve milletimizi çilelerin beklediği hastane yolu. Bir haftadan beri arabamı evimin önünden çıkaramadığım  hastane yolu. Önceleri heyelan olmamasına rağmen önceki yol yapımında yine şarampol sularının yola verilmesi sonucu yolda şürekli heyelan olan hastane yolu.

Milletin bütün bu çilesine rağmen yol çalışması yapanların sabah saat: 09.00'dan sonra işe başladığı, Hastane yolu gerektiği yerde gerekeni yapan, sabretmesi gereken yerde sabreden, olması gereken yerde olan, olmaması gereken yerde olmayan insanımız bunu hak etmemektedir. Saygılarımla.

Bu yazı 4921 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Yesilobali
  3 yıl önce
  Hala hastane yolu cilesi devam ediyor bakiyorum milletin hic sikayeti yok Yazar Aziz Nesin ne dogru soylemis anlayan anladi.herhalde
 • Afet evleri
  3 yıl önce
  Bugun yagmur yagdi ara yoldan yani Huseyin turhal sokaktanda bugun araba gitmiyor .oraya bir kamyon cakil dokuvermediler .sizleri Allah a havale ediyorum sayin yetkililer.
 • Turkelili
  3 yıl önce
  Sayin basksn bu yol yapim islerinden haberi yok kanaatindeyim baskan o yolu aslinda bu yolu bu kadat uzatmaz.
 • Baki demircan
  3 yıl önce
  Yahu kendi ceplerini doldurup yemesi varken niye yola baksinlar sayin hocam
 • abc
  3 yıl önce
  Turkeli halki daha iyilerine layik .d
 • ,,,,
  3 yıl önce
  Nezaman bitecek bu Çile
 • Kral
  3 yıl önce
  Haklısın muhterem hocam belediye ayakta uyuyor bunları denetleyen biri cıkıp gelmezmi bir yerlerden ilçemiz rezillik içinde parke yapsalar bile bir ay içinde cökmeler başlıyor nerde bu devlet nerde bu millet
 • Muallim
  3 yıl önce
  Hocam son derece haklısın Allah acil hastası olanlara sabır versin

Son Yazılar