Reklam
Ha Kerbela, ha Afrin
Zahir KELEŞ

Zahir KELEŞ

Ha Kerbela, ha Afrin

06 Şubat 2018 - 16:36

Bismillahirahmanirrahim; yaratan Allah'ın ismiyle. Çok kıymetli okuyucular ve sevgili çok kıymetli değerde paha biçilmez bir ferdi cihana bedel olan, göğsü iman dolu vatanı sevdası olan, bayrağını namus sayan, zalime karşı aslan, mazluma kardeş, hak ve hakikatten yana can feda halkım.

Bir çoğumuz Kerbela olayını az çok biliriz, az da olsa duymuşuzdur. Hak ve hakikat yanlısı (Hz.) Peygamber efendimizin ehli beytinden başta (Hz.) Hüseyin olmak üzere mahe Ramazan'da zalim Yezid ve etrafınca Kerbela denilen yerde etrafı sarılmış, günlerce aç susuz bırakılmış, hatta namaz kılmalarına bile müsaade edilmemiş, evlad-ı Peygamber demeden acımasızca ve hunharca şehit edilmişlerdi. Ve bunu kendilerince islam adına zalime biat edilmesi adına yapmışlardı. Ama birşey unutmuşlardı, ilmin beldesi (Hz.) Muhammed'in (s.a.v) torunları, ilmin kapısı (Hz.) Ali'nin çocukları olan Kerbela mazlumları, zalime boyun eğmemiş, 'eğmem' demiş ve "En güzel ölüm, Allah yolunda ölmektir" deyip, şehadeti Dünya ve içindekilerine tercih edip, zalime diz çökmemişler. Benim nazarımda belki Yezid'ten bin kere daha Yezid onun ehlinden bin kere daha zalim, cani, katil, ABD ve kuklaları, Rus ve yandaşları, Esed ve yardımcılarının yıllardır mazlum Mahsun Suriye halkına yaptığı kıyıma daha fazla seyirci kalamayan, milletim ve aslan evlatları hemen yanı başımıza yığdığı kukla av köpeği onbinlerce teröristi yarın bize karşı kulansın diye yığınla silah ve mühimmat vermek suretiyle Nemrut ve firavunun torunlarına fırsat vermeyelim.

Adına şerefli, güçlü ordumuzla arkasında dualarıyla desteklerini esigemeyen, imanlı milletimizle bir kez daha gösterdik ve gösteriyoruz ki biz millet olarak hak ve hakikatten yana, zalime direnen, mazluma omuz veren ecdadın torunlarıyız. Ne vatanımızın bir karış toprağını namusuzca çiğnetir veya böldürürüz, ne namus saydığımız ay yıldız bayrağımızı indirtiriz, ne de mukaddes saydığımız ezanlarımızı size sustururuz. Tarih tekerrür ediyor "Sizin bir geçmişiniz yoktu, var diyenleri de hüsrana uğratıp tarih sayfalarına gömdük". Bugün size unuttuğunuz dünü hatırlatmak adına, yeryüzü mazlumları adına, hak ve hakikat adına gene meydanlardayız. Biz mazlumun yanında, hak adına hakikat için gene varız dediği gibi muhammedçiğin "ölürsek cennet bizim kalırsak vatan bizim" imanımızın karşısında sizin ne tankınız, ne topunuz nede arkasında durduğunuz av köpeklerinin gücü yetmeyecektir. Unutma ey katil ABD, unutmayın kafir ve zalimlerin yandaşları, aklınızda olsun ey emperyalistlerin av köpekleri, PKK, PYD, YPG alçakları, zafer bizimdir ve zafer yakındır.

Biz biliyoruz ki Rabbimizden bize müjde var, şöyle diyor Rabbim, "Eğer inanıyorsanız üstün gelecek olanlar sizsiniz" ve diyoruz ki yaşasın "zalimler için cehennem"! kadını, yaşlısı, genci daha meydana inmedik. Seferberlik dediğimiz gün Dünya'yı başınıza yıkıp, fare olup, yerin dibine bile girseniz bulup, hesap soracağımız gün olacaktır. Sevgili asil, göğsü iman dolu milletim! Gün birlik olma zamanıdır. Söz konusu vatansa can feda deyip omuz omuza, gönül gönüle vermek zamanıdır. Allah'ın izniyle zalim ve kafirlere dış düşmanlara, içimizdeki hain vatansızlara aman vermeyeceğiz! Şairin dediği gibi "Sevinin mehmedim başlar yüksekte. Ölsekte sevinin eve dönsekte. Sanma bu tekerlek kalır tümsekte. Yarın elbet bizim, elbet bizimdir. Gün doğmuş, gün batmış Ebed bizimdir..."

Bu yazı 2616 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Zahir keles
  2 yıl önce
  Şuradan bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es
 • zade
  2 yıl önce
  seyda ğa surdan bir gedik eçıldı mukaddes mi mukaddes.gerisi gelir inşallah.

Son Yazılar