Reklam
Zamlara karşı pedal çevirdiler

Zamlara karşı pedal çevirdiler

DEVA Partisi Sinop İl Başkanlığı, hükümetin politikalarına, zamlara ve iklim krizine dikkat çekmek için pedal çevirdi.

08 Kasım 2021 - 11:34 - Güncelleme: 08 Kasım 2021 - 11:36
Reklam

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sinop İl Başkanlığı üyeleri, hükümetin politikalarını eleştirmek, son dönemde üst üste gelen zamlara tepki göstermek ve iklim krizine dikkat çekmek için Sinop Aşıklar Caddesinde pedal çevirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sinop İl Başkan Birhan Yalçın; “Akaryakıt fiyatlarının son zamanlarda durdurulamaz yükselişi devam ediyor. Bu yükseliş beraberinde, ulaşım için ayırılan bütçenin hane halkının giderlerindeki payının büyümesine, tek başına bu maliyetin bile refah seviyesini ciddi ölçüde düşürmesine ve her vatandaşın normal ulaşım ihtiyacının lüks tüketim sınıfına yükselmesine sebep oluyor. Bunun yanı sıra; fosil yakıt tüketimi ile hava kirliliğinin artarak iklim değişikliğinin belirgin bir hıza ulaştığının görülmesi her sorumluluk sahibi insanı olduğu gibi bizleri de kaygılandırmakta ve çözüm arayışına zorlamaktadır.

DEVA Partisi olarak; havayı kirletmeyen, yakıt gideri olmayan ve insan sağlığını koruyarak düzenli spor yapılmasına destek olacak, bisiklet kullanımının şehir içlerinde artması sağlayacak, bisiklet yolların artmasının önemli olduğunu savunuyoruz.” dedi.

Kaynak: Haber 57
Bu haber 779 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti Türkeli İlçe Başkanlığında
İYİ Parti Türkeli İlçe Başkanlığında "Yılmaz" dönemi
Türkeli'de ekmek fiyatlarına zam
Türkeli'de ekmek fiyatlarına zam