DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama

DEVA Partisi Türkeli İlçe Başkanı Gültekin Öztürk, kar yağışı sonrası bazı köylerde birkaç gündür süren elektrik kesintilerine tepki göstererek, “Geçen yılda benzer olay yaşandı. Elektrik şirketi halen bir ders almadı. Halka zulüm etmeyi reva gördü. Hükümet de halkın sözde sorunların çözümü için kurduğu CİMER’e yazılanları sadece seyrediyor” ifadelerini kullandı.


DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama

DEVA Partisi Türkeli İlçe Başkanı Gültekin Öztürk, geçen yıl meydana gelen kar yağışı sonrası yaklaşık bir haftayı bulan elektrik kesintilerini, özel bir televizyon kanalına canlı yayında bağlanarak, sert sözlerle eleştirmişti. Öztürk, halen devam etmekte olan elektrik kesintilerine tepki göstererek, “Elektrik dağıtım şirketi uyuyor, hükümet de halkın şikayetlerini ulaştırdığı CİMER’den yazılanları sadece seyrediyor” dedi.

Öztürk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Özelleştirilmeye alınan ve sonrasında bölge bölge kurulan elektrik dağıtım şirketleri, özellikle nüfusu az olan bölgelerde resmen halka sırtını çevirmiş, kulağını tıkamış, bakanların ricasının haricinde herhangi bir çalışma yapmıyor. Buna geçen yıl da tanık olduk, bu yıl da. Aradan geçen koskoca bir yılda hiçbir şey değişmedi. Ne gereken bir adım atıldı, ne de mevcut olan hatlarda bakım adı altında yenileme çalışması yapıldı. Geçen yıldan ders dahi alınmadı, halka resmen zulüm yapıldı. Halk, kaderine terk edildi.

Artık bu vatandaşın sesi duyulmalı, sorunun çözülmesini istiyoruz. Son gelen zamlardan sonra bir de böyle kesintilerin yaşanması insanları isyan ettirdi. Mevcut şirket, verdiği hizmetin karşılığını fazlasıyla aldığı halde düzgün bir hizmet verebilmiş değil.

Buradan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bölgenin elektrik dağıtım şirketi yetkililerine sesleniyorum. Acilen ilk yapılacak iş olarak, Ayancık’a bağlı olduğumuz trafo merkezinden ayrılıp, Türkeli’ye bir trafo merkezi kurulması gerekiyor. Ayancık’taki trafo merkezi hatları ilçe ve köyleri yeterli düzeyde besleyemiyor. Yani iş baştan düğümleniyor. Öncelikle yapılması gereken en önemli sorun bu. Sonra, ilçede ve köylerdeki elektrik hatlarının az hasar görse bile acilen yenilensin. Sorun kökten çözülmediği için kış günü elektrik direklerine çıkıp zor şartlarda çalışarak, cefasını buradaki şirket çalışanları çekiyor.” dedi.