Türkeli'de heyelanlar bitmek bilmiyor

Türkeli-Çatalzeytin karayolu Kayadibi mevkiinde son günlerde çok sayıda heyelan meydana gelirken, heyelanlar ulaşımı ve bölgedeki elektrik hatlarını tehlikeye düşürüyor.


Türkeli'de heyelanlar bitmek bilmiyor

Türkeli – Çatalzeytin karayolu Kayadibi mevkiinde son günlerde kar yağışının da etkisiyle birçok kez heyelan yaşanırken, ulaşım sık sık kapanıyor. Karayolları ekiplerinin toprak yığınını kaldırmasının ardından saatler sonra yine aynı manzara yaşanması sebebiyle vatandaşlar tepkili.

Aynı bölgeye yakın bir alanda geçtiğimiz günlerde yol çökmesinin ardından söz konusu yolda tek yönlü olarak ulaşım sağlanıyor. Bölge genelindeki su kaynağının sağladığı toprak kayması önlenemezse, olası bir faciaya davet çıkarabilir, ulaşımda büyük mağduriyetler yaşanabilir. Yolun aynı zamanda D-010 karayolu yani Sinop-Bartın illerini birbirine bağlayan karayolu olması nedeniyle iki şehrin bağlantısını sağlayan önemli bir güzergah olduğu biliniyor. Yine bölgeye yakın bir ormanlık alanda yaşanan toprak kaymasında ağaçların elektrik direğini yıkma ihtimaline karşı önlem alınması gerekiyor.