Türkeli'de şiddetli fırtına: Okullar tatil edildi!

Sinop Valiliği, fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.


Türkeli'de şiddetli fırtına: Okullar tatil edildi!

Sinop Valiliğinden yapılan açıklamaya göre; Sinop kıyı kesimlerinde yaşanan fırtına ve olumsuz hava koşulları sebebiyle, Sinop Merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Erfelek İlçeleri ve köylerinde, tüm resmi ve özel okullarda, özel eğitim kurumlarında, Halk Eğitim kurslarında, Özel Eğitim kurslarında, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim-öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu çalışanlarının da bu kapsamda bir gün süre ile idari izinli sayılacakları belirtildi.

TÜRKELİ'DE YARIN MOTOSİKLET, MOTOKURYE VE ELEKTRİKLİ SCOOTER'LARIN TRAFİĞE ÇIKMASI YASAKLANDI

Bu açıklamanın ardından yeni bir karar yayımlayan Sinop Valiliği, Sinop ve bazı ilçelerde motosiklet, motokurye ve elektrikli scooter'ların da trafiğe çıkışının yasaklandığını duyurdu.

Açıklamada şöyle denildi:

"İlimizde yaşanan olumsuz hava koşulları ve şiddetli fırtına nedeniyle; Sinop Merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerimizde, trafik seyrini ve vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak amacıyla, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü 01:00-18:00 saatleri arasında, motosikletlerin, motokuryelerin, elektrikli scooterların tedbiren trafiğe çıkışının yasaklanmıştır." denildi.

TÜRKELİ MESLEK YÜKSEKOKULU'NDA DA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ...

Sinop Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklama:

"Öğrencilerimizin Dikkatine;

Sinop merkez ve ilçelerimizde yaşanan fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle; Üniversitemiz tüm birimlerinde eğitim-öğretime 1 gün (20.11.2023 Pazartesi) ara verilmiştir.

Üniversitemizde çalışan; Hamile ve engelli personelimiz idari izinli sayılacaktır." denildi.