Reklam
Ayancık Festivalinde ünlü isimler sahne alacak

Ayancık Festivalinde ünlü isimler sahne alacak

Ayancık'ta pandemi dolayısıyla ara verilen "Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali" bu sene yapılacak.

Ayancık Festivalinde ünlü isimler sahne alacak
07 Haziran 2022 - 01:18 - Güncelleme: 07 Haziran 2022 - 01:31
Reklam

3 gün sürecek olan ve 29 - 30 - 31 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali’ne ünlü isimlerin katılması bekleniyor.

Kültür ve sanat etkinliklerinin de gerçekleştirileceği festivale gelecek ünlü isimlerden bazıları belli oldu.

29 Temmuz 2022 Cuma günü Melek Mosso, 31 Temmuz 2022 Pazar günü ise Mehmet Erdem’in festivalde konser vereceği öğrenildi.

ÜNLÜ İLLÜZYONİST ÇOCUKLARI EĞLENDİRECEK

Çocukları da unutmayan Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, festivale ünlü illüzyonist Sermet Erkin’i de davet etti.

Sunuculuğunu Metin Uca’nın yapacağı festivalde, sürpriz söyleşi ve etkinlikler de yer alacak.

Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, sanata ve sanatçıya sahip çıkmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Kaya Ayancık’ı bir kültür, sanat ve festival kentine çevirmek istediklerini vurgularken, tüm Ayancıklıları ve çevre kentlerden yurttaşları festivale davet etti.

11 HAZİRAN’DA NİYAZİ KOYUNCU AYANCIK’TA KONSER VERECEK

Ayancık Belediyesi festival dışında da kültür ve sanat adımları atıyor. Yaklaşan üniversite sınavları öncesinde Karadeniz müziğinin güçlü sesi Niyazi Koyuncu 11 Haziran Cumartesi günü Ayancık İskele Meydanı’nda sahneye çıkacak.

Sınav öncesi moral konseri heyecanla beklenirken, Başkan Kaya, yaz boyunca önemli sanatçıları Ayancık’ta ağırlayacaklarını duyurdu.

Ayancık’ta bu yaz Bülent Ortaçgil, Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Hüsnü Arkan, Feridun Düzağaç ve Tuğkan da sevenleriyle buluşacak.

Bu haber 1312 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • .
    1 ay önce
    Türkeli' den katılım sağlarız. Diğer il ve ilçelerden de katılım yüksek olur fakat bu sanatçıların sahne ücretleri çok ama çok pahalı. Daha 1 sene dolmadan tüm eksiklikler tamamlanmamasına rağmen bu tür etkinliğe ödenek çıkarmak cesaret ister. Umarım iş sadece şov kısmında değildir. Aynı zamanda Türkeli kültürel anlamda yetersiz kaldı bu 5 yıl içerisinde. Umarım çevre il ve ilçelerden insanları çekecek, ilçe ekonomisinde hareketlilik sağlayacak etkinlikler düzenlenir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı