Reklam
Ayancıklı İş insanından camii projesine rekor bağış

Ayancıklı İş insanından camii projesine rekor bağış

Ayancık Ahşap - Aktif Ağaç Mamulleri Firma Yetkilisi Mustafa Özdemir, Sinop Üniversitesi Kampüs Camii Projesine 25 Milyon Lira bağışta bulunma taahhüdünde bulundu.

Ayancıklı İş insanından camii projesine rekor bağış
18 Mayıs 2023 - 00:29
Reklam

Bir süre önce Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın tarafından Sinop Üniversitesi Kampüs Camii Projesi için yardım kampanyası başlatılmıştı. İş İnsanı Mustafa Özdemir de bu kampanyaya destek olmak amacıyla Camii için gerekecek toplam harcamanın asgari yarısını 25 Milyon Lira bağış yaparak karşılamayı taahhüt etti.

Bu kapsamda hazırlanan protokol için Üniversite Rektörlük Makamında imza töreni düzenlendi. Törende bağış şartlarının yer aldığı protokol, Sinop Üniversitesi Yerleşkesi Camii Yaptırma, Yaşatma ve Hizmet Derneği Başkanı Hakkı Bafralı ve İş İnsanı Mustafa Özdemir tarafından imza altına alındı.

Protokol çerçevesinde söz konusu yükümlülükler yerine getirildiği takdirde Camiye bağışçının babasının adı olan; “Sinop Üniversitesi Taciroğlu Mehmet Bey Camiî” ismi verilecek.

PROTOKOL, ÜNİVERSİTE SENATOSUNDA KABUL EDİLDİ

Cami Derneği ile İş İnsanı Mustafa Özdemir arasında imzalanan protokol Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın başkanlığında düzenlenen Senato Toplantısında görüşülerek 17 Mayıs 2023 tarih ve 2023/47 sayılı kararıyla kabul edildi.

detail-photo-fancybox-0

REKTÖR DALGIN’DAN İŞ İNSANI ÖZDEMİR’E TEŞEKKÜR 

Senato kararı sonrası Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Camii inşaatına verdiği büyük desteklerden dolayı İş insanı Mustafa Özdemir’e teşekkür ederek, belge takdiminde bulundu.

Mustafa Özdemir de kısa bir konuşma yaparak, “Sinop Üniversitesi personelinin kendi aralarında topladığı bağışlarla 100 ton demir alması bizi böyle bir hayra teşvik etti. Bu iş gönül işi. Bir aksilik olmadığı sürece inşaat tamamlanana kadar destekçiniz olacağım” dedi.

detail-photo-fancybox-2

detail-photo-fancybox-3

Bu haber 2358 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı