Reklam
Bakan Soylu Sinop’ta partililere hitap etti

Bakan Soylu Sinop'ta partililere hitap etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Sinop İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Bakan Soylu Sinop'ta partililere hitap etti
17 Ocak 2022 - 10:48
Reklam

Sinop Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen danışma meclisi toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okurması ardından sinevizyon gösterimiyle devam etti. Daha sonra salonda bulunan çok sayıda partiliye hitap eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin, 2023 seçimlerinde Cumhuriyetin ikinci asrının bayrağını kimin alacağına karar vereceğini dile getirdi.

Bu nedenle 2023 seçimlerinin çok önemli olduğu kaydeden Bakan Soylu, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'yi büyütenler mi, Türkiye'nin demokrasisini geliştirenler mi, milletine hizmetkar olanlar mı, kim taşıyacak? İşte Türkiye, bunun kararını verecek. Büyükelçilere mektup yazıp Türkiye'yi şikayet edenler mi, Cumhuriyet'in ikinci asrının bayrağını taşıyacaklar? Bu ülkenin kahramanları şehit olurken, etrafımızda bir terör koridoru olmasın diye mücadele ederken, 'Hayır ben Türk askerinin oraya gitmesini istemiyorum, terör örgütü PKK, PYD ne isterse onu yapsın' diyenler, tezkereye 'hayır' diyenler mi Cumhuriyet'in ikinci asrını temsil edecek, yoksa PKK ve PYD ile mücadele edenler mi Türkiye'nin ikinci asrını temsil edecek? Buna bir karar vereceğiz."

Karşımızda bir yıkım ekibi vardır

Muhalefet partilerine yönelik eleştirilerde bulunan Bakan Soylu, "Karşımızda öyle bir muhalefet anlayışı var ki, yapmayı bilmezler yıkmayı bilirler, yapmayı bilmezler silmeyi bilirler. Eğer çok çalışmaz, eğer çok gayret göstermez, çok mücadele etmezsek yarın bunun sorumluluğuyla kahrolur gideriz. Bu ülkenin kalkınması ve büyümesi için attığımız adımları bir hamlede yok edebilirler. Karşımızda kendisine güvenen değil Batı'nın gücüne güvenen bir güruh vardır. 'Acaba biz Batı ile nasıl dans ederiz, Batı ile nasıl bir araya geliriz, Amerika'nın dediklerini nasıl yaparız' diyen bir anlayışın kendisi vardır. Karşımızda bir yıkım ekibi vardır. Bu yıkım ekibinin tezgahına düşmeyelim. Tayyip Erdoğan'a düşmanlıklarının sebebi, Anadolu insanına karşı olduklarından dolayıdır" diye konuştu.

Bugün Doğu ve Güneydoğu'da huzuru, asayişi 24 saat temin eden bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğunu aktaran Bakan Soylu, şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatlarıyla herkes alarm halinde. İstiyoruz ki ülkenin her yerinde şenlik, kardeşlik olsun. Etrafımızı kaşıyorlar. Ama çaktırmadan Tayyip Erdoğan da yapacağını yapıyor. Şimdi onlar bize hamle yapıyor ya, Tayyip Erdoğan Libya'da, Libya'nın halkına sahip çıkıyor. Çıldırıyorlar, kıskanıyorlar, 'Bunlar nasıl bu adımları atabiliyor' diyorlar. Terör koridoru oluşturacaklar, biz de onlara güzel bir cevap veriyoruz. Afrin'e giriyoruz, girdik mi? Azez'e girdik mi, girdik. Hadi bakalım oluştur terör koridoru da görelim. Bu milletin, bu ülkenin gücünü kimse sınamasın, sınayanın fesini kafasına ters giydiririz."

Onların dualarıyla hep ayakta duruyoruz

Bakan Soylu, şöyle devam etti: "Tayyip Erdoğan ve AK Parti ne yaptı? İktidara geldiği günden itibaren hem ikili ilişkilerini gerçekleştirdi, hem bölgesel ilişkilerini kurdu hem dünyanın her tarafına elini uzatan bir Türkiye tablosu ortaya koydu. Sadece onu yapmadı. Bir taraftan son 4 yılda dünyanın mazlum ve mağdur ülkelerine yardım eden dünyanın birinci ülkesi haline geldi. Amerika'yı da geçti, Avrupa'yı da geçti. Çünkü ecdadımız bize bir emanet bıraktı. Sadece kendimiz ayakta durmuyoruz. On yıllardan beri karınca kararınca biriktirdiklerimizle dünyadaki mağdurlara, mazlumlara el uzatan bir Türkiye tablosu oluşturduk. Onların dualarıyla hep ayakta duruyoruz. Onlarla da beraber de ayakta duruyoruz. Sırtımızı mı dönseydik? Suriye'de kadınlara tecavüz ediyorlardı, sırtımızı mı dönseydik? Çocukları öldürüyorlardı sırtımızı mı dönseydik?"

Soylu, iktidara değil, milletin ve Allah'ın rızasına talip olduklarını belirterek, teşkilatların bunun için çok çalışmasını istedi.

Toplantıya, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, belediye başkanları, ilçe başkanları, i ve ilçe teşkilatları ilee partililer katıldı. Kovid-19 testi pozitif çıkan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ise toplantıya telefonla bağlandı.

Toplantının bitmesi ardından Bakan Soylu, partililerin yoğun ilgisinden dolayı salondan yaklaşık bir saatte çıkabildi.

Kaynak: Vitrin Haber
Bu haber 1404 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli kulübünde, Antrenör Ertem ile yollar ayrıldı
Türkeli kulübünde, Antrenör Ertem ile yollar ayrıldı
Türkelili arıcılara 20 ton toz şeker dağıtıldı
Türkelili arıcılara 20 ton toz şeker dağıtıldı