Reklam
Başkan Şahin’den önemli açıklamalar

Başkan Şahin'den önemli açıklamalar

Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, ilçe gündemine ilişkin sorularımızı yanıtladı.

25 Haziran 2022 - 21:52 - Güncelleme: 26 Haziran 2022 - 00:38
Reklam

Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin ile Türkeli’nin dünü, bugünü ve yarınını konuştuk. Röportajda, Başkan Şahin'in Türkeli’nin sorunları, projeler, siyaset ve 3 yıllık görev sürecine ilişkin açıklamaları yer aldı. Başkan Şahin, aynı zamanda gündemi meşgul eden konularla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Türkeli’nin Sesi: Seçim beyannamenizde yer alan içme suyu ile ilgili çalışmalarınızda son durum nedir?

Veysel Şahin: Halkımızın beklentisi ve mega projelerimizden biri su projesiydi. Bu konuda da takip ettiyseniz, aşama aşama yol kat ettik. Seçim beyannamemizde de bu böyleydi. İlk yıl halkımıza kesintisiz içme suyunu sağlarken, ikinci yıl tamamen içilebilir su, üçüncü ve dördüncü yıl ise içme suyuna dair tüm hatlar yenileecek ve gölet projesi tamamlanacak şeklinde söz verdik.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren teknik ekiple birlikte ilçenin çeşitli bölgelerinde Türkeli’de tespitler yaptık. Kısa ve uzun vadede nasıl su sorununu çözebiliriz bunun değerlendirmesini yaptık. Şuana kadar afet, heyelan gibi tüm olumsuzluklara rağmen geldiğimiz günden bu yana su sıkıntımız kalmadı. Suyumuzu içilebilir su haline getirdik. Bu süreçte 6 adet keson kuyu yile hatlardaki gerekli onarımları yaptık. Personel yapılandırması ile birlikte ekibimizi iyi kurduk. Şuanda doğal afet veya heyelan gibi nedenlerden dolayı sadece su kesintisi yaşanabiliyor.

Bildiğiniz üzere mevcut hatlar, çürümüş, küflenmiş, bugün Afrika’da bile olmayan asbest borularla, demir borularla ve paramparça hatlarla Türkeli idare ediliyormuş. Biz ilk bunların tamirini yaptıktan sonra köklü çözümler manasında çalışma yürüttük.

Bu kapsamda, Satı köyündeki göletten ilçe merkezine yaklaşık 9,5 kilometre mesafe ile yeni içme suyu hattı döşeyerek, ana su şebekesine bağlantısını sağlayacağız. Aynı zamanda ilçe merkezindeki içme suyu şebeke hatları da komple değişecek. Bunun yanında hastane mevkisinde 1000 tonluk ve Balaycık tepesinde ise 250 tonluk su deposu inşa edeceğiz. Projenin içerisinde doğal afetlere karşı yağmur suyu ve kısmi olarak kanalizasyon hatlarının yenilenmesi de yer alıyor. Projemizi gerçekleştirdiğimizde, Türkeli’nin su sorunu tarih olacak.

Türkeli’nin Sesi: İlçe sahilimizde yapımı devam eden çevre yolu projesi hakkında bilgi alabilir miyiz? Çevre yolu ne zaman tamamlanacak?

Veysel Şahin: Bildiğiniz üzere geçen yıllarda Ulaştırma Bakanımız ilçemize gelmiş, şantiye kurulmuş ve yol çalışmaları başlanmıştı. Ancak daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı proje iptal oldu. Herşeyde hayır varmış dedik, çünkü bu projede bahsedilen çevre yolu daha önce transit geçit gibi hazırlanmış. Yeniden ihale olma sürecini iyi takip ederek, ekibimizle birlikte birçok projeler hazırladık. Konuyu ilçe başkanımızla, il başkanımız ve milletvekilimizle paylaştık. Teknik ekibimizle birlikte iyi bir çalışma ortaya koyduk. Tabi ki çok zor bir süreç, istediğimiz, projelendirdiğimiz çalışma çok maliyet gerektiren bir projeydi. Herkes imkansız gibi görüyordu. Sel afeti sonrasında ilçeye gelen Ulaştırma Bakanımız bizden biri gibi oldu, halkın içindeydi. Bu vesile ile birebir çalışma imkanımız oldu. İlçemiz çevre yolu için hazırladığımız projeyi gösterdik, o da kabul etti. Gerçekleşen ihale de projemiz üzerinden oldu. Artık transit geçit olarak değil, sahilden geçecek çevre yolunun deniz tarafından 5 metre uzatılarak orada bisiklet alanları, peyzaj alanları ve yürüyüş alanları gibi belediye olarak çalışma gerçekleştirebileceğiz. Çevre yolunun hem sahil tarafında, hem de ilçe tarafında yaşam alanları, peyzaj alanları olacak. Türkiye’de belki de örnek olacak nitelikte bir çalışma olacak. Bu proje gelecek seçimler için değil, gelecek nesillere aktaracağımız güzel bir proje olacak, Türkeli’nin vizyonunu, çehresini ve imajını değiştirecek proje olacak. Artık bu proje ile de civar ilçelerden insanlar buraya gelecek, zaten onlar gelmezse de biz görevimizi ifa etmemiş oluruz.

İnşallah Eylül-Ekim gibi yolu bize teslim edecekler. İnşallah yolun dışındaki alanlarda yapmayı planladığımız peyzaj ve yaşam alanları projemizi onaylatıp hayata geçirerek, Türkeli’ye bölgesel ve mükemmel bir proje armağan edeceğiz. Yol teslim edildikten sonra biz de inşallah yılbaşından sonra orada peyzaj çalışmaları başlatacağız. Türkeli çevresini bu kapsamda değiştireceğiz inşallah.

Türkeli’nin Sesi: Seçim beyannamenizde bulunan mezbahane projesinde son durum nedir?

Veysel Şahin: Mezbahane projesi bizim önemsediğimiz bir konu. Maalesef sizler de takdir edersiniz ki, yerle ilgili sıkıntılar var. Bizim şuana kadar hedefimize koyup da başaramadığımız projelerden bir tanesi ama başaramayacağımız anlamına da gelmiyor. Projeyle ilgili süreç devam ediyor, bizim yapılması için sunduğumuz alanlar var ancak Tarım ve Orman Bakanlığının kriterlerine uymadığından dolayı hastane mevkisinin üst tarafındaki Topyeri mevkisinde yapılması için bir çalışmamız var. Yapılacak alanla ilgili sorunumuz çözülerek, bakanlıkça onay verildiği andan itibaren ilçenin bir eksikliğini daha gidermiş olacağız.

Türkeli’nin Sesi: İlçede bu yıl festival düzenlemeyi düşünüyor musunuz?

Veysel Şahin: Böyle bir planımız oldu ama o kadar projemiz var ki birçoğu da onaylandı. Sizin nezdinizde değerli halkımıza diyoruz ki bizi bu sene anlayışla karşılasınlar, dün bir karar aldık. Almak zorunda kaldık çünkü hâlihazırda projelerimiz aksıyor. Bir festival ile uğraşmak 10-15 günümüzü alıyor. Yazımız kısa, hava şartları da her zaman çalışmamızı mümkün kılmıyor. Projelerimiz onaylanmış ve ödenekleri hazırken, inşallah seneye projeler tamamlanması ile değişen bir Türkeli ile halkımıza festival armağan etmek istiyoruz. Hizmetlerin birçoğu tamamlanmasıyla keyif alacağımız, hak ettiğimiz festivali yaşatmak istiyoruz. Şuanda projelere, hizmetlere odaklandık.

Türkeli’nin Sesi: İlçenin gündemini meşgul eden konulardan biri olan ve sizin de seçim beyannamenizde yer alan hayvan barınağı ile ilgili çalışmalarınızda son durum nedir?

Veysel Şahin: Bu konu hem Türkeli’nin, hem de Türkiye’nin sorunu. Hatta Türkeli’de daha ciddi boyutlara ulaşan bir sorun. Hayvan barınağı ve rehabilite evi projesi için 3 senedir uğraşıyoruz, gerçekten basit gibi görünüyor ama teknik süreç çok ağır ilerlemekte ve detaylı bir incelemenin ardından onay verilerek inşa edilebiliyor. Şuanda göreve geldiğimiz günden beri hayvan barınağı ve bakımevi için 21 kurumdan onay almışız, 1,5 ay önce de ruhsatını aldık.

Yusuflu köyü mevkisinde ormanlık alanın içinde yaklaşık bir ay önce başladık projeye. Artık ilçemizin resmi bir barınağı, rehabilite ve bakım evi olacak. Hem orada can dostlarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda bakımlarını üstleneceğiz, hem de ilçe halkımızın sıkıntısını çözmüş olacağız. Şuan Yibo yolundaki mevcut alan barınak değil, toplama yeri gibi bir yer durumdaydı. Elimizden gelen desteği veriyorduk ama herhangi bir müdahalede bulunamıyorduk. Hayvan barınağı projesindeki hedefimiz, barınak çalışmalarını bayramdan önce tamamlamak. Güzel bir bakımevi olacak ve sorunumuz kökten çözülmese de sorunu minimize etmiş olacağız.

Türkeli’nin Sesi: Doğalgaz ile ilgili çalışmanız var mı?

Veysel Şahin: Doğalgaz ilçemiz için herşeyin önüne geçmiş durumda. Bunu geçen sene konuşsaydık hiçbir anlamı ve önceliklerimiz arasında olmazdı. Doğalgaz bizim için, herkes için birinci öncelik oldu. Yaklaşık 2-3 ay önce ilçemize doğalgaz kazandırılması anlamında çalışma başlattık. Planlanan, 2025’te doğalgaz ilçemize gelecek. Biz bu süreyi en erken ne zamana çekebiliriz onun gayesindeyiz. Yalnız, 2025’te gelecek dedik diye tüm hanelere o yıl gelecek diye bir durum olamaz, tüm hanelere gelmesi ve kullanıma başlaması biraz süre alacak.

Son olarak, vatandaşımızın yanıldığıya düştüğü bir konu, ‘Çatalzeytin’de olursa biz de olmayacak mı?’ gibi düşünce kimsede olmasın, Çatalzeytin’de olduğunda bizde de aynı zamanda inşallah olacak, bundan kimsenin şüphesi ve kaygısı olmasın.

Türkeli’nin Sesi: İlçede iş sahası sağlamak adına sanayi sitesinde başlatmış olduğunuz tekstil inşaatı çalışmalarınız ne durumdadır?

Veysel Şahin: Halkımızdan gelen talep üzerine başlattığımız bu süreçte günün ihtiyaçlarından, söylediklerimiz ve vaatlerimizde olmayan birçok hizmeti halkımızla tanıştırdık.  Tekstil konusunda iki senedir çalışmamız sürüyor. Tabi biz de istihdam sağlanarak ilçeye katkı sağlanması amacıyla heyecanla girdik bu işe, her geçen gün maliyetlerin artması nedeniyle süreç zor ilerliyor. 350 kişi istihdam sağlayacak. Çok ciddi proje, inşallah bayram öncesi ihalesi yapılacak. Sonbahar aylarında da tamamlanarak, modern bir tekstil binası hizmete sunulmuş olacak.

Türkeli’nin Sesi: Millet Bahçesi projenizde son durum nedir?

Veysel Şahin: Geçen sene Millet Bahçesi projesi ödeneği çıkmıştı ama sel afetinden dolayı hayata geçiremedik. Şuanda 2022 yılı başında maliyetlerin artması nedeniyle bir ödenek daha çıkarttık. Yaklaşık 1,5 ay önce Millet Bahçesi projesinin 1. bölüm ihalesini gerçekleştirdik. Şuanda da yüklenici firma Yılanlık mevkisinde yapılacak alana tırlar dolusu malzemenin nakliyesini gerçekleştiriyor. İkinci bölümde ahşabı ilgilendiren bölümün önümüzdeki ayın 4’ünde ihalesi var. O da gerçekleştirdikten sonra inşası başlanarak, Sonbahar aylarına doğru Millet Bahçesi projesini Türkeli’ye armağan ederiz inşallah.

Türkeli’nin Sesi: İlçemizde sanayi alanının olmaması yatırımcılar açısından büyük bir sorundu. Sanayi alanı ile ilgili çalışmanız nelerdir?

Veysel Şahin: Türkeli’nin yıllardır aşılamayan bir sorunuydu. Düzler Köyündeki Orman Deposu muhitinin sanayi alanına çevrilmesi için iki yıldır çalışma yapıyorduk. 4 ay önce sanayi alanına dönüştürdük şükürler olsun. Bunda da teknik ekibimiz iyi bir çalışma yaptı. Katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Şuanda yatırım yapmak isteyen girişimcilerden de talepler başladı.

Türkeli’nin Sesi: Üniversite öğrencilerinin ilçemizi tercih etmeleri konusunda gayretlerinizi biliyoruz. Daha ne gibi çalışmalarınız var?

Veysel Şahin: Yüksekokul da bizim vaatlerimizden bir tanesiydi. Sağolsun, başta merhum Fadıl Demirel olmak üzere sebep olanlardan Allah razı olsun, buradan Fadıl Demirel ağabeyimize de Allah’tan rahmet, mekanı cennet olsun diliyorum.

Üniversite ilk açıldığında ne tabelası vardı, ne de öğrencilerin kalacak bir yeri. Bize konu intikal etti, öğrendik ki 104 kişilik kontenjandan 65’i kayıt yaptırmış. Hemen harekete geçip, beyaz masa birimimiz vasıtasıyla öğrencilerle iletişime geçtik. İlk olarak ilçedeki oteli belediye adına kiralayarak misafirhaneye çevirdik. Onlar da sağolsunlar bizi kırmadılar, bu vesileyle Özcanlar Otel sahiplerine de şükranlarımı sunuyorum. Ve o sene 104 öğrencinin konaklama problemini çözmemiz ile okula kayıt yaptırmış oldular. Öğrencilerle yakınen ilgilendik, ilgiyi eksik etmedik, ortak sorunlarını çözmek için çalıştık. Konaklama sıkıntısını kökten çözmek için ise geçtiğimiz il genel meclis üyeliği yaptığım dönemde projesini onayladığımız Milli Eğitim Bakanlığına ait ilköğretim öğrencileri için yapılan yurt binasını belediye olarak tahsis ederek, Türkiye’de bir ilki başardık. Çünkü bir kamu binasını farklı bir kuruma tahsis edilmesi işi çok zordur, bilen bilir. Biz zoru başarmış olduk. Türkiye’de ilk örneğini gerçekleştirdik. Bu sene 100’ün üzerinde kız öğrenci bu yurtta kaldı. Konaklama problemlerini çözmüş olduk.

İlçede öğrenim gören yüksekokul öğrencilerimiz ile yapılan görüşmelerde, ilçeye kayıt yaptırma nedenlerinden biri olarak da belediyenin yakınen ilgi ve alakası olduğunu özellikle belirtmelerinden dolayı YÖK’e kadar intikal etmiş bir konu haline geldi. Buradan da bir müjdeyi vermek istiyorum. Bu seneyi tamamladıktan sonra önümüzdeki dönem söz konusu yurt binası Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) olarak hizmet verecek. İlçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu da bizim beyannamemizde olan bir vaadimizdi. KYK demek, artık Türkeli’de üniversitenin kökleşmesi, yani sabitleşmesi demektir. Çünkü yurt olmazsa öğrencinin burayı seçmesinde tercih sebebi olmaz. Şimdilik kız öğrenciler için konaklama sıkıntısını çözmüş olduk, ilerleyen dönemde erkek öğrencilerin de yurt problemini çözmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Türkeli’nin Sesi: Yeni kazandırılan Toplum Sağlığı Merkezi ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz? İlçeye kazandırılması konusunda ne gibi desteklerde bulundunuz?

Veysel Şahin: Göreve geldiğimiz ilk aylarda buranın yer tahsisini gerçekleştirdik. Bu da seçim beyannamemizde olan projelerden bir tanesi idi. Sonrasında süreci takip ettik, çalışmaların hızlandırılması anlamında taleplerimizi ilettik. İnşaatını üstlenen yüklenici firmaya, üst makamlar nezdinde her türlü kolaylığı sağladık. Elhamdülillah hizmete girdi, ilçemize hayırlı olsun.

Türkeli’nin Sesi: Gündoğdu köyünün ilçeye bağlanmasıyla ilgili çalışmalar ne aşamadadır? Gündoğdu halkına neler söylemek istersiniz?

Veysel Şahin: Gündoğdu bizim için, Türkeli için önemli bir yer. Coğrafi anlamda çok güzel bir köyümüz. Türkeli’nin sahil yolu projesi ile birlikte ilçeyle bütünleşecek. Orada bu Pazar günü referandum seçimi olacak. İnşallah Türkeli’nin bir mahallesi olacak. Mahallemiz olduğunda belediye olarak her türlü desteği vereceğiz. Aynı zamanda Türkeli’nin de vizyonunu değiştirecek, bir anlamda vitrini olacak diye düşünüyorum.

Türkeli’nin Sesi: Belediyenin makine ve ekipman çeşitliliğinin artırıldığını görüyoruz. Kazandırdığınız makine ve ekipmanlarla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Veysel Şahin: Göreve geldiğimiz ilk günlerde gerçekten ciddi manada sıkıntılar yaşadık. Bizim makina parkuru açısından 60’lı yılların araç filosu gibi avrupalıların çöp dediği makina parkıydı. Hem hizmette aksama, hem de yakıtta sarfiyat gideri, hem de verimi çok düşüktü. Biz girişimlerimizi yaptık. Bu bağlamda net rakam söylemek zor olur benim için ama 15’e yakın belediyeye araç kazandırdık. Kazandırmaya da devam ediyoruz. Yeni gelen araçlarımız hem bizim yakıt giderlerimizi düşürdü, hem parça giderlerindeki maliyetleri düşürdü, hem de hizmetin zamanında ve hızlı şekilde verilmesi sağlandı. Bu kapsamda, cenaze aracı, itfaiye aracı, kukalı vidanjör, çöp kamyonu gibi birçok önemli araçların hibe yoluyla sıfır kilometre olarak araç parkurumuza kattık. Yakın zamanda da yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak çöp transfer semi treyler aracını da kazandırarak ilçedeki çöp atıklarının bu araçla katı atık tesislerine transferini sağlayacağız” dedi.

Türkeli’nin Sesi: Göreve geldiğiniz günden bu yana ilçede yapmış olduğunuz hizmetleri kısaca bize anlatır mısınız?

Veysel Şahin: Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe yoluyla, bir kısmını bizim öz kaynaklarımız ile meydan projesini hayata geçirdik. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı ve çevresini yeniledik. Önemsediğim projelerden biri olan, Yaşam Vadisini hayata geçirdik. Bu da mega projelerimizden bir tanesiydi. Bütün etaplarıyla birlikte halkımızın hizmetine sunduk. Uçaklı Park projemizi hayata geçirdik. Huzur Vadimiz var, o da vaatlerimizin dışında bir çalışma oldu. Böylelikle herkesin ailesiyle hoşça vakit geçirebileceği sosyal alanlar kazandırmış olduk. Yıllardır atıl halde kalan bir cami inşaatı vardı. Onu da bizim ve dostlarımızın girişimleriyle açılmış oldu. Köylü pazarını sunduk, bu da vaatlerimizden değildi. Daha modern Pazar yeri sunduk. Spor alanları, bir ilçenin, bir şehrin olmazsa olmazlarından. İlçe Huzur Dincel Stadını yaptırdık. Bu kolay olmadı. Birçok ilçede olmayan modern bir stad inşa ettirdik. Neden bu kadar spor alanları yapıldı diyorlar, sporun olmadığı yerde hayat ve gençlik bitmiş demektir. Biz burada öz kaynaklarımızdan yapmaya çalışsak bu kadarını yapmayız ama bunlar da bakanlığın kaynağı bulmuşken de her ihtiyacımızı alalım. Kapalı halı sahayı ilçemize kazandırdık. Yine bölgemizde olmayan bir ihtiyaçtı. Yine 3 adet semt sahası, 3 adet de basketbol sahası farklı bölgelere yapımına başlanacak.

Herkesin özlediği ve beklediği mesire alanı projemizin de yakın zamanda inşasına başlayacağız. YİBO binasının yanındaki geçici hayvan barınağının ve çöp ayrıştırma alanları kaldırıldıktan sonra buraya da muhteşem bir mesire alanı yapacağız. Kardeş belediye olan Kağıthane Belediyesi’nin de büyük desteği olacak. 15 tıra yakın bir malzemenin sevkiyatı yapılacak burası için. Bayramdan önce hayvan barınağını taşıyıp, çöp ayrıştırma alanını kaldırdıktan sonra çalışmalara başlamayı hedefliyoruz.

Türkeli’nin Sesi: Bizlere zaman ayırıp, halkımızın merak ettiği konularla ilgili bilgilendirmede bulunduğunuz için teşekkür ediyoruz.

Veysel Şahin: Ben de yaptığımız hizmetleri ve sorunların çözümü için yaptığımız çalışmaları halka duyurma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizin vasıtanızla tüm halkımıza kucak dolusu selamlar iletiyorum.

Bu haber 2641 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 19 Yorum
 • Siyasetçi
  1 ay önce
  Bunlar dede Korkut masalları hikayeleri hikaye yapmayın suyu yapın suyu
 • Çok saçma
  1 ay önce
  Kendisi evindeki musluktan akan suyu içiyor mu acaba
 • yarna
  1 ay önce
  projeler inşallah yapılır ancak öncelik hastane,yol,alt yapı ve su. Azıcık yağmur yağsa çarşı ortasında yürünmüyor, elektrikler gidiyor (belediyenin görevi değil ama hizmetin kralı olur derdimizi anlatabilirse şirkete) ayrıca Hastane için de elinden geleni yapması lazım. Hastanenin yeri değil niteliği önemli. Doktor geliyor mu ? gelirse durar mı? İlçemizin kapsamlı plana ihtiyacı var. Öyle gelip geçici projelerle yol almak mümkün değil. Halen gelen doktorun durmadığı bir hastane sisteminden bahsediyoruz. İlçenin öncelikli sorunları belirlenip ona göre hizmet anlayışı oturtmak gerekir. Mesela; doğalgaz gelirse ilçe cazibe noktası olur mu? Tabii ki olur.. Ancak yol,su,alt yapı eksik olursa ne anlamı olur ? Hepsi bir anda olmasa da sistemli bir şekilde kapsamlı projelerle planlarla yapılması gerekenler. Bunu yaparken de toplumun tüm katmanlarından görüş almak gerekir. Zaten ilçede yıllardır ben biliyorum ben bilirim havası ile gezen bir sürü insan var. Allah sonumuzu iyi etsin.
 • 2157
  1 ay önce
  vaybe adam neler yapmisda haberimiz yok
 • Çay boyu
  1 ay önce
  Sn Veysel şahin geldin çay yolu gidiyorsun çay yolu ya bu Türkeli çay yolundan yürüyüş yolundan ibaret değil .yetmedi otapatka zıpzıp .büfe koyduruyon kime ne rant sağlıyon başkan kaç TL kıra alıyorsun buralardan karşı büfeler en az 30 bin TL verdi bunlarfan ne kirası talep ettim pardon edebildim mi ?sudan bahsediyon barakalarin suyunu kestin. Eyvallah madem su sıkıntısı var yukarki mahallede vadandasin bahçesine neden su baglatiyon .Halil dilek özcan zamanında su borusundan beşe on çıkmıştı dikkat edin sizde ona on çıkabilir etme bulma dünyası dün bahane verdiklerinden şuan daha vasatsiniz müteahhit lobisine son verecem dediniz sizin zamanınızda herkez mutahit oldu yazilacak çok şey var onunda zamanı var .sadece gülüyorum .
 • Vebali sırtında
  1 ay önce
  Valla cayin kenarina bende sontaj vursam 63luk pimas yetmez oluk oluk su akar. Icilebilir su diyor ya Merakediyorum kendisi musluktan su içiyor mu? Birak icmeyi cocuklar banyo yapinca hasta oluyorlar neyin kafasini yasiyorsunuz anlamiyorum yalan konusurken insan biraz kizarir ama sen alisiksin sanirim o sende hic olmuyor
 • Atsız
  1 ay önce
  Boş konuşma kardeşim türkelide ki su 7.2 ph değerinde madem inanmıyorsun ölçümünü yaptır sonucu paylaş bizde görelim içilebilir mi yoksa içilemez mi. İşkembeden sallamaya benzemez o iş
 • Vebali sırtında
  1 ay önce
  Madem sen 7.2 ph ölçtürdün sen paylasta gorelim kardes baskana git musluktan kendisi su iciyormu yagmur zenginin damina fakirin .. ina yagarmis nasil olsa o insanlara icilebilir diyip icirip hasta olduklarida umrunuzda degil zaten ben gercek yasanmisliklari soyluyorum doktorun soyledikleri ispatsa bunun icinde ispatim var senin gibi havadan sallama yapmiyorum
 • Gurbetci cesur
  1 ay önce
  Başkan cok güzel konuşuyorsun elinden gelenide yapıyorsun. Tmm ama Dilek başkan bu suyu yapamadı 50 yıllık su sorununu cözdüm dedi cözemedi gitti. Sende bu suyu ben cözeceğim dedin Can suyu dedin iktidar partisim dedin nazım vaviş meydan mitinginde veyseli bana verin su su sorununu cözeceğim sahil yolunu acacacğım dedin. Dediniz 2024 2 sene var bu suyu cözemezsen sahil yolunu acamazsan bu millet secimde seni sandığa gömer Demedi deme Bende avrupadan geldim secimde senin icin calıştım bilgine
 • Birdaha alirsin oyumi
  1 ay önce
  Ilk soruda catir catir yalan söylüyorsun. Bakan ile birlikte secime bir hafta kala cayir cayir yitiniyordunuz.....yaza kadar musluklardan memba suyu akacak diye. Yaziklar olsun
 • M.Özdemir
  1 ay önce
  Yapılan ve yapılması planlanan projeler ilçemize ayrı bir değer katmaktadır. Çivi çakılmadan yıllarını geçiren ilçemiz sayenizde projelerin gerçekleştiği,insanımızın keşke memlekete gidebilsem dediği ilçe haline geldi.Biz göremesekte torunlarımız görür evlatlarımız görür felsefesini şiar edinmiş büyüklerin evlatlarıyız. Bu felsefeyi unutmadan ilçemize gençlerimize torunlarımıza evlatlarımıza ne bırakırsak yanımıza kardır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Size ve belediye personeline teşekkür ederiz.
 • Turkeli_57
  1 ay önce
  Dogal gaz gelmezse bir sonraki secimlerde oy atacak insan dahi bulamazssiniz... Insanlar kaciyor artik memlekketten kışı gecirmek icin kredi cekip komur alacak insanlar var...yapilan butun yatirimlar getirisi olmayan aksine goturusu olan seyler...
 • Teşekkür
  1 ay önce
  Projelerin nereye yapılacağını halka sorun halk oylaması yapın yılanlıkta millet bahçesine kim karar veriyor İlçe merkezinde sahilde neden yapılmıyor yılanlık ve hamamlıdaki eski derebeylik kalıntıları kendimenfaatleri için halkın geleceğini sele onların dediğini yaparsan halkı karşına alırsın bu kişileri herkes biliyor
 • Misafir
  1 ay önce
  Başkan yapacaz edeceğiz diyorsun daha yap artık gitme vaktin geliyor ,,,
 • ….
  1 ay önce
  Valla köpekler sayesine yürüyüş yoluna yürüyüş yapılmıyor sayın başkanım birde şu işe bi el atsanız
 • gençlerin isteği
  1 ay önce
  Gençler için her şeyi düşünüp yarı olimpik kapalı havuzu atlamışsınız. Sezon kısa, karadeniz hırçın, bir gün yaz yağmuru yazdığında üç gün denize girilemiyor rahatça açılamıyoruz. Gençlerin güvenli ve rahat bir şekilde yüzme sporunu gerçekleştirmek için böyle bir projeye imza atmanız gerektiğini düşünüyorum.
 • Bzndö
  1 ay önce
  Bunun için başvuru yapıldı fakat nüfusumuz 15-20 binin altında olduğu için kabul görmedi
 • Gerçekler
  1 ay önce
  Sevgili Başkan Allah senden razı olsun. Senden önce ilçemizin konuştuğu meseleler suyun çamurlu mu akıyor çamursuz mu akıyor, denizden veya işten çıktım eve geldim su yoktu. Yani bu kadar ihmal edilmiş hiç bir proje yapılmamış, tamamen günlük zevki Sefa derdi ile yandaşları ile yıllarca belediyeyi kullanan bir dönemden, senin gibi doğalgaz,sahil yolu,tekstil,mesire alanı,cami, yaşam vadisi , huzur vadisi , üniversite , yurt gibi konuları ele almış ve bir çoğunu bitirmiş veya bitirmek üzere olan bir Başkan ve ekibine. İnsan neyse etrafını da öyle görürmüş ya Başkanım seninde çalışma hırsın ve vizyonun sayesinde ekibini ve çalışanlarını da öyle görerek aşılaman ilçemizin kaderini ve yapısını bile değiştiriyor. Allah yolunu ve bahtını açık eylesin. İki kere kar fırtınası, bir kere rüzgar fırtınası, yıllardır süre gelen corona ve seli yaşamış bir Başkan olarak onca projeye imza atman ve başarman da ayrı bir durum. Büyüksün… saygılar
 • Sefer Göksu
  1 ay önce
  Güzel ilçemizin saygıdeğer başkanı hizmetlerinizden dolayı öncelikle teşekkür ederim,inşallah yapmış olduğunuz güzel hizmetler uzun yıllar bu görevinizde kalmayı sizlere sağlayacak ve Türkeli halkida arkanızda olacaktır selamlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı