Reklam
Başkan Şahin’in açıklamaları

Başkan Şahin'in açıklamaları

Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin’in, Avrupa İnsiyatif Grubu Başkanı Halil Yıldırım moderatörlüğünde hazırlanan ve 3 bölümden oluşan röportajın ikinci bölümü yayımlandı.

05 Eylül 2023 - 18:03 - Güncelleme: 05 Eylül 2023 - 18:21
Reklam

Avrupa İnsiyatif Grubu Başkanı Halil Yıldırım’ın moderatörlüğünde röportaj gerçekleştiren Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, röportajın ikinci bölümünde, ilçenin özellikle işlek caddelerinde yaşanan kaldırım sorunu, sokak hayvanları ve mesire alanları ile ilgili görüşlerini beyan etti.

Halil Yıldırım: Kaldırımla ilgili çok sorular geldi kaldırımlarla ilgili herhangi bir çalışmanız olacak mı?

Veysel Şahin: Bizim de, vatandaşların da muzdarip olduğu sorunlardan biri de bu. Maalesef başarılı olamadığımız konulardan bir tanesi. Bizden önceki arkadaşlar da uğraşmış, biz de uğraştık tabii ama başarısız olduk işin doğrusu.

Esnaflarımızı topladık, “hemşehrilerimiz geliyor ne yapabiliriz, benden ne istiyorsunuz” diye sorduk. Talepleri not aldık ve bu taleplerin %90'ını gerçekleştirdik.

Altyapı çalışmalarının ardından kaldırımlı sistem yapacağız ve ödüllü bir proje olacak. Şuanda hazırladığımız üç projemiz var. Anket yapacağız ve Türkeli halkının beğendiği projeyi kazandıracağız. Böyle bir çalışmamız var. Alt yapı projesinin hemen ardından seneye kaldırım sorununu, hayata geçireceğimiz proje ile çözüme kavuşturmuş olacağız.

Halil Yıldırım: Sokaklarda çok sayıda köpek var, sebebi nedir? Sokak Hayvanları için yapılan bakımevi yetersiz mi kaldı?

Veysel Şahin: Sokak Hayvanları Bakımevi ile ilgili 3, 3,5 sene önce müthiş bir çalışma yaptık. Çok zor bunu yapmak, işlemleri ve kademeleri inanılmaz zor bir proje. Hata şunu söyleyeyim, çevre il ve ilçeler başaramadı. Türkiye'de sayılı resmi rehabilitasyon ve hayvan bakımevlerinden bir tanesiyiz. Civar il, ilçe ve köylerde bunun tedbiri alınmadığı sürece biz bunun önüne geçemeyiz. Bizim ekiplerimiz elinden geleni yapıyor. Toplayıp, kısırlaştırıyorlar,  hastalarını tedavi ediyorlar ama bölgemizde bakımevi yetersizliği nedeniyle çevre il ve ilçelerden vatandaşlar, buraya gelerek bir yandan bırakmaya devam ediyorlar.

Halil Yıldırım: Yaşam Vadisine benzer bir başka projeniz var mı?

Veysel Şahin: Biz de çalışma hiçbir zaman bitmez. Bir de Köprübaşı mevkisinin hemen alt tarafında Huzur Vadisi inşa ettik. Tüm vatandaşlarımızın hemşehri ve gurbetçilerimizin hoşça vakit geçireceği bir alan. Yine uçaklı park kazandırdık, aileler ve çocuklarımızın vakit geçirebileceği bir mekan. Ve son olarak en çok ihtiyaç duyulanlardan bir tanesi olan mesire yeri projemizin çalışmalarını da sürdürüyor, Yibo yanındaki alana inşa ettiğimiz mesire alanımızı da kazandırmak üzereyiz.”

Bu haber 1300 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 15 Yorum
 • Kamyoncu hasan
  2 hafta önce
  Ahhhh başkanım ahhh her köye 4 er tane köpek bıraktırdın onu desene
 • Yaşlı amca
  2 hafta önce
  Sn başkan pazar yerini neden yukarı doğru çıkardınız türkeli merkez ve köyleri benim gibi yaşlı nufusu yüksek yürüyemiyoruz gezemiyoruz bıktık
 • Yarna turizm
  2 hafta önce
  Kurbanlar keserek temel attığınız boy boy resimler çekindiğiniz tekstil fabrikası ne olduuu
 • Realite
  2 hafta önce
  Başarısızlıklarınızı başarı gibi göstermek parti politikanız heralde
 • Türkeli57
  2 hafta önce
  Senin yüzüne ak parti Türkelide 30 sene belediye yüzü göremez
 • 2157
  2 hafta önce
  Atma ziya
 • MUHTEREM DEMİREL
  2 hafta önce
  Madem esnaf kaldıracağız diye söz vermiş.tekrer kaldırıma mallarını koyanlar uyarılır malları kadırttırılabilirdi. ama demek yaptırım yapmakda biraz da iştahsızlık olursa, olmaz. Bizim esnafımız zaten bahane arıyor. Yanlış yapıyorsunuz. Ahmede öyle mehmede böyle davranmayın.Siz görevinizi yapıyorsunuz onlardan fazladan bir şey istemiyorsunuz. Milletin hakkını istiyorsunuz.
 • Vatandaş
  2 hafta önce
  Helal olsun Şirvan Ünal Belediye başkanı olamadan da. Ayaz köyü muhtarı olursun
 • Vatandaş
  2 hafta önce
  Zaten o kaldırimlari sen actin esnafa istediginiz gibi mallarinizi koyun diye..ihlamuralti kahvesi teskilattin damadi meydani istimlak etti dubalarla cevirtti, trafigi mahfettiniz simdide cikmis ée şey ee şey ne vallahi her konusmada karnima ağrrılar girdi ..selde dunya paralar geldi o paralarla ne yapildi sormaktan biktik artik. Tık yok haaa demekki var bir durum..Allah askina diger ilcelere bir bakin bakin artik hep koylestik o mesire yerine ben eseğimi bile bağlamam . Yasam vadisi dediginiz yer nesi var Allah askina sizin ufkunuzmu yok ta sanki orası sahesrrmis gibi goruyorsunuz , ama gezmeye saga sola gidiyorsunuz en ufak soyliyim catalzeytin mesird yeri harika bir yer .Bizimki o guzellikte olabilirmi olamaz kokmus caya cöpun mikroplu yerinde oturun mis mis..ne goz alici peysaj var nede bir sey köy gibi bir turkeli ..dağıttığı kitapcıktakileri neden yapmadi, spor salonunda proje tanitim gecesi yapti pöfff oldu sonuç. ARTIK YEMEZLER proje miroje tnd
 • ....
  2 hafta önce
  İnsiyatif başkanınıza ekmeğiyle oynadığınız Türkelinin evlatlarını da anlatsaydın ya sn başkan
 • KAHVEHANE SORUNU
  2 hafta önce
  Kaldırımlara sandalye atan kahvehanelere söz geçirmek ne kadar sürenizi alır ? Kahveye giden adam içerde otursun, kaldırımlar yayalara kalsın.
 • Temizlik imandan gelir
  2 hafta önce
  Allahin izniyle senden pek yakinda kurtulacagiz.
 • Arkadasca
  2 hafta önce
  Şaka gibi
 • MUHTEREM DEMİREL
  2 hafta önce
  Allah rızası için iş yapınız ve o mallarını kaldırımlarda sergileyen esnaflara bir yaptırım uygulayınız onların vermediği oyu halk verecek ve kazançlı çıkacaksınız. Milletin yoluna ket koymak demek haram kazanç sağlamak demektir.Allah bunları bildiği gibi yapsın ve hakkımız varsa haram olsun. Hakkımız olan yolda doğru yürüyemiyoruz. Yazık insanda bir saygı olacak.
 • Anca gidersin.
  2 hafta önce
  Yolun sonu görünüyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler