Reklam
Bu da muhtarın kar küreme aracı

Bu da muhtarın kar küreme aracı

Türkeli’de bir köy muhtarı, kış aylarında kar yağışı nedeniyle kapanan köyün mahalle yollarını kısa sürede açmak için sadece köyün hizmetlerinde kullanma amaçlı araç imal etti.

20 Ocak 2022 - 17:43 - Güncelleme: 31 Ocak 2022 - 20:34
Reklam

İlçeye bağlı Kuşçular Köyü Muhtarı Ahmet Sönmez, her yıl kar yağışı nedeniyle kapanan köyün mahalle yollarını kısa sürede açarak vatandaşların mağduriyetini gidermek ve köyün hizmetlerinde kullanmak için kar küreme aparatlı araç imal etti.

"20 kilometre yolu kardan temizledim"

Kış şartlarında kaymakamlığa bağlı iş makinelerinin çok sayıda köy yolunu kardan temizlemek için yoğun çaba gösterdiklerini ifade eden Kuşçular Köyü Muhtarı Ahmet Sönmez, “Çatalzeytin ve İstanbul’da araç imalatı sektöründe firmam var. Kendim tasarlayarak imal ettirdiğim aracımı, köy hizmetlerinde kullanıyorum, aynı zamanda kış şartlarında kar temizlemek için kar küreme apartı monte ederek, köyümüzün mahalle yollarının karlarını temizliyorum. 3-4 gündür yaklaşık 20 kilometre yolu temizledim.” dedi.

"Biz de elimizi taşın altına koymak istedik"

Kar temizlemek için kullandığı araç ile mahalle yollarını sürekli açık hale getirdiklerini aktaran Sönmez, “İmal ettiğimiz araç ile birlikte köyümüzün mahalle yollarının ulaşımını sürekli açık tutuyoruz. Kaymakamlık bünyesinde hizmet veren araçlar, bizden daha uzak köylerin ulaşım problemini gidermek için seferber olurken, biz de elimizi taşın altına koymak istedik. Uygulamamız umarım örnek olur. Her şeyi devletten beklememek lazım” dedi.

Bu haber 2787 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Cöveli
  3 ay önce
  Tamam çumhurbaskani seni görmesin tekno feste davet eder artik ankaraya yerlesirsin
 • Kimim Ben
  3 ay önce
  arac imal etti derken?
 • Muhtar
  3 ay önce
  Senide götürüm ankaraya sıkıntı yok ben sov yapmıyorum köyüme hızmet ediyorum ben ankaradan ve istanbuldan merakamı aldım köye hızmet edenleri ankaraya gidiyorsa ben almayım senin yormunda benim umurunda deyil saten yaZındada kimim ben yazmışsın senşn kim oldun beni alakadar etmiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı