Reklam
Dalkıran: Sinoplu öğrenciler, yüksek meblağdaki kiralardan...

Dalkıran: Sinoplu öğrenciler, yüksek meblağdaki kiralardan kurtulacak

Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF) Genel Başkanı Hasan Dalkıran, İstanbul’da okuyan Sinoplu öğrencilerin yüksek meblağdaki kiralardan kurtulmaları için kız öğrenci yurdu ve kültür merkezi oluşturacaklarını ve Sinopluları bir araya getireceklerini söyledi.

Dalkıran: Sinoplu öğrenciler, yüksek meblağdaki kiralardan kurtulacak
31 Temmuz 2022 - 00:13
Reklam

SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, düzenlenen basın toplantısında federasyon tarafından 2021’de Ayancık’ta yaşanan sel felaketi sonrası ilçede hayatını kaybedenlerin adını yaşatmak ve gelecek nesillere katkı sağlamak amacıyla Sinop’un Ayancık ilçesinde temeli atılan 8 derslik ve 150 öğrenci kapasiteli anaokulunun yapılması projesinde ilerleme kaydedildiğini belirtti. Projenin gelecek nesillere hizmet verdiğini dile getiren Dalkıran, “Yapmış olduğumuz okulla gelecek nesillere hizmet vermiş oluyoruz. Bu toplumda huzur ve refah içinde yaşamamızın tek yolu eğitimdir. Bundan dolayı bu eserin yapılmasında maddi manevi desteği olanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İstanbul’da okuyan Sinoplular için kız öğrenci yurdu ve kültür merkezi projesinin temelini 2023’te atacaklarını vurgulayan Dalkıran, “Hepimiz köylü çocuğuyuz, bugün köydeki ablamız ağabeyimiz sütünü yoğurdunu satarak büyük şehirlerde çocuğunu okutmaya çalışıyor. Bugün 4-5 bin TL yurt kirası var, evler de en az o fiyatlarda. Biz de bu konuda yönetici arkadaşlarımız ve iş adamlarımızla beraber görüşmeler yaptık, Sinop’tan gelen öğrenci kardeşlerimize yönelik böyle bir karar aldık. İş adamı hemşerimiz Yaşar Aksoy ile görüştük, o da bizlere ‘madem gelecek nesillere yönelik bir proje yapıyorsunuz, ben size 600 metrekare arsa veriyorum’ dedi. Kendisine bu önemli yardımı için teşekkür ediyoruz. 2023 tarihinde kültür merkezinin temelini attığımız zaman İstanbul’daki Sinopluların bir araya gelerek kale olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

2022/07/2022-07-31-00-16-32.jpg 2022/07/2022-07-31-00-16-36.jpg 2022/07/2022-07-31-00-16-39.jpg
Kaynak: Haber 57
Bu haber 564 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Öğrenci
  1 hafta önce
  Ben de bir üniversite öğrencisi olarak projenizi takdir ediyorum. Keşke İstanbul dışında okuyan Sinoplu öğrenciler için de kira/yurt yardımı yapılsa. Malûm kira ve yurt ücretleri çok yüksek.
 • Türkeli
  1 hafta önce
  Helal olsun dernekcilik bu iste
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı