Reklam
DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk’ten sert açıklama

DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama

DEVA Partisi Türkeli İlçe Başkanı Gültekin Öztürk, kar yağışı sonrası bazı köylerde birkaç gündür süren elektrik kesintilerine tepki göstererek, “Geçen yılda benzer olay yaşandı. Elektrik şirketi halen bir ders almadı. Halka zulüm etmeyi reva gördü. Hükümet de halkın sözde sorunların çözümü için kurduğu CİMER’e yazılanları sadece seyrediyor” ifadelerini kullandı.

25 Ocak 2022 - 14:40 - Güncelleme: 26 Ocak 2022 - 00:44
Reklam

DEVA Partisi Türkeli İlçe Başkanı Gültekin Öztürk, geçen yıl meydana gelen kar yağışı sonrası yaklaşık bir haftayı bulan elektrik kesintilerini, özel bir televizyon kanalına canlı yayında bağlanarak, sert sözlerle eleştirmişti. Öztürk, halen devam etmekte olan elektrik kesintilerine tepki göstererek, “Elektrik dağıtım şirketi uyuyor, hükümet de halkın şikayetlerini ulaştırdığı CİMER’den yazılanları sadece seyrediyor” dedi.

Öztürk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Özelleştirilmeye alınan ve sonrasında bölge bölge kurulan elektrik dağıtım şirketleri, özellikle nüfusu az olan bölgelerde resmen halka sırtını çevirmiş, kulağını tıkamış, bakanların ricasının haricinde herhangi bir çalışma yapmıyor. Buna geçen yıl da tanık olduk, bu yıl da. Aradan geçen koskoca bir yılda hiçbir şey değişmedi. Ne gereken bir adım atıldı, ne de mevcut olan hatlarda bakım adı altında yenileme çalışması yapıldı. Geçen yıldan ders dahi alınmadı, halka resmen zulüm yapıldı. Halk, kaderine terk edildi.

Artık bu vatandaşın sesi duyulmalı, sorunun çözülmesini istiyoruz. Son gelen zamlardan sonra bir de böyle kesintilerin yaşanması insanları isyan ettirdi. Mevcut şirket, verdiği hizmetin karşılığını fazlasıyla aldığı halde düzgün bir hizmet verebilmiş değil.

Buradan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bölgenin elektrik dağıtım şirketi yetkililerine sesleniyorum. Acilen ilk yapılacak iş olarak, Ayancık’a bağlı olduğumuz trafo merkezinden ayrılıp, Türkeli’ye bir trafo merkezi kurulması gerekiyor. Ayancık’taki trafo merkezi hatları ilçe ve köyleri yeterli düzeyde besleyemiyor. Yani iş baştan düğümleniyor. Öncelikle yapılması gereken en önemli sorun bu. Sonra, ilçede ve köylerdeki elektrik hatlarının az hasar görse bile acilen yenilensin. Sorun kökten çözülmediği için kış günü elektrik direklerine çıkıp zor şartlarda çalışarak, cefasını buradaki şirket çalışanları çekiyor.” dedi.

Bu haber 2190 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 16 Yorum
 • İlaç
  3 ay önce
  Her derde deva ilaç gibi parti 3 günde 3 defa tok karnına
 • Ayaz Köylü
  3 ay önce
  Ne demiş ne demişşş??
 • Cöveli
  3 ay önce
  Düzeli be çirim sata sata bisi kalmadi ha köyler kaldi köske duyrulur
 • Yol
  3 ay önce
  Türkeli Çatalzeytin yolu heyelan nedeni ile yine kapandı Bilginiz olsun
 • Yılanlıklı
  3 ay önce
  Yılanlıkda selden buyana su verilmiyor başkan buna ne demeli?
 • Keşköylü
  3 ay önce
  Gültekin Öztürk'ün anlık sorun nerede ve ne ise herzaman onu dile getiren bir kardesimizdir,iki senedir sorun olan elektrik kesintisi de onlardan biridir, Siyaset e ve siyasetten gelen menfaatlerden de hiç bir zaman beklentisi de olmadı.
 • Bu kadar cahillik olmaz ki...
  3 ay önce
  CIMER ne? Bilmiyorum? Aman Allah'im ne kadarda calihim.
 • Türk eli
  3 ay önce
  Topunuzu selamlıyorum
 • Görün beni
  3 ay önce
  Reklamın iyisi kötüsü olmaz demiş de...
 • Turkeli_57
  3 ay önce
  Yok ya su memlekete adam akilli siyasetci gelmeyecek, ya arkadas catlak surahi anca dibine sizdirir... Biz sizden taskin olmanizi istedikce siz hala turkeli sinirlarinda siyaset yapiyosunuz... bi siyasetci cikar kepce uzerinde poz verir, biri oturdugu yerden facebook a yazar biride boyle yerel basina demec verir... kardes siz kepcecimisiniz yoksa sosyal medya fenomenimi..
 • Türkeliden bi ses
  3 ay önce
  Davasına ihanet eden genel Başkan ve onun elçileri,sizi laf ediyor diye haber yapana ne demeli
 • Sosyal demokrat
  3 ay önce
  Akp artık yolcu, cebimiz yandı. Yeter artık
 • Has Türkeli.
  3 ay önce
  Vatandaşa yapılan bu zulme sessiz kalmayan insanları bile eleştirecek kadar geri kafalısınız ondandır belkide ilçemizin böyle mağduriyet bölgesi olması.İnsan hak ettiğini Yaşar derler sizin yüzünüze bizde bu çileleri çekiyoruz.Bu eleştiriye eleştiri yapanların eğitim seviyesinden şüphe ederim.
 • Kamyoncu hasan
  3 ay önce
  ,99.100
 • Kendi derdine deva olamayan.
  3 ay önce
  Bi kendinize deva olsaniz yeterdi be.
 • DEVAA
  3 ay önce
  Devacı arkadaş ilçenin yolu sürekli kapanıyor haberin yok şimdi gündemde elektrik kesintisi varya herkes konuşuyor 10 yıldır heyelan nedeni ile ilçenin çatalzeytin girişi kapanıyor birgün gidip baktınmı yolda neden heyelan var neden sorun çözülmedi milletin parasını çayın içine gömdüler sonra sel aldı çayın içinde halkın parasını neden çarçur ettiniz dedinizmi bizim siyasetçilerimizin ilçedeki sorunlardan haberi yok elektrik kesilmeseydi herşey yolundaydı sanki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı