Reklam
Erfelek’e doğalgaz! Sırada Ayancık ve Türkeli var

Erfelek'e doğalgaz! Sırada Ayancık ve Türkeli var

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan ve Erfelek ilçelerine doğalgaz sürecinin resmen başladığını duyurdu.

Erfelek'e doğalgaz! Sırada Ayancık ve Türkeli var
05 Ocak 2023 - 15:48 - Güncelleme: 05 Ocak 2023 - 16:52
Reklam

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan ve Erfelek ilçelerine doğalgaz sürecinin resmen başladığını duyurdu. Maviş, Akmercan tarafından her iki ilçe için de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’na lisans genişletme başvurusunun yapıldığını belirtti. 

Erfelek ve Durağan’ın doğalgazı için süreç başladı

Maviş sosyal medya aracılığıyla yayınladığı mesajda, Erfelek ve Durağan’ın en büyük taleplerinden birinin doğalgaz olduğunu ifade etti. Bu talep karşısında Enerji Bakanlığı nezdinde yoğun girişimlerde bulunduklarını belirten Maviş, “2023 yılında Erfelek ve Durağan ilçelerimizi doğalgazla buluşturmanın sözünü vermiştik. Hamdolsun bu söz için ilk resmi adımı atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün itibariyle Akmercan firması tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’na Erfelek ve Durağan’ı kapsayan lisans genişleme başvurusu yapıldı. EPDK’nın onayı ve firmaya yetki vermesiyle birlikte ilçelerimizde doğalgaz yatırım süreci de resmen başlamış oldu” dedi.

Şimdi önümüzde Türkeli ve Ayancık var

Maviş açıklamasında Sinop Merkez, Boyabat ve Gerze’de doğalgaz sürecinin büyük oranda tamamlandığını ifade ederek, şimdiki hedeflerinin ise Ayancık ve Türkeli’ye doğalgaz getirmek olduğunu söyledi.

Maviş, “Erfelek ve Durağan ilçelerimizde süreç resmi olarak başladı. Şimdiki hedefimiz Ayancık ve Türkeli ilçelerimizi bir an önce doğalgaz ile buluşturmak olacak” diye konuştu. 

Maviş son olarak sürece katkı sunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu’na, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun’a, Erfelek ve Durağan belediye başkanlarına, ilçe teşkilatlarına ve Akmercan Firma yetkililerine teşekkür etti.
 

2023/01/2023-01-05-15-51-15.jpg
Bu haber 1505 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 14 Yorum
 • Ne alâka
  2 hafta önce
  Belediyenin konuyla ne ilgisi var haber başka yorum başka sanki türkeli chp belediyesi
 • Burası Türkeli
  2 hafta önce
  sayın Cumhurbaşkanımız 2019 seçimlerinden sonra chp belediyeleri (!) tarafından işlerine devam ettirilmeyen vatandasların yapılacak düzenlemeyle işlerine geri dönebilecekleri müjdesini verdi
 • salAK
  2 hafta önce
  EYT lileri hallettiniz. Peki EPT liler nolacak??? Emeklilikte Paraya Takilanlar.
 • Coveli
  2 hafta önce
  Sahil yolu biti 20 sene sonrada dogalgaz gelir Son cirpinislar
 • etkiye tepki
  2 hafta önce
  anlaşılan Türkelide iktidar partisine hatta cumhur ittifakına çok büyük tepki var
 • salAK
  2 hafta önce
  Duble duble yollar yaptiniz. Bunu da yaparsiniz elbet. Allah sizleri bu milletin besindan eksik etmesin.
 • yarnalı
  3 hafta önce
  neden en son Türkeli çünkü hizmet almadan oy veren başka türkeli yok
 • Gazman
  3 hafta önce
  He yau he.... Yolunu sevdigim mavisim. Yolu bitirdin sira gaza geldi. Cevir gazi yanmasin. 6 ay sinra sen yoksun mavisim.
 • Türkeli geleceği
  3 hafta önce
  Önce projeyi hazırlayın sonra çalışma başlatırsınız ! Sinop’a doğalgaz geleli 9 -10 yıl oluyor daha ilçelerine yeni gelmesi planlanıyor bizde bir 10 yıl sonra görürüz doğalgazı milleti umutlandırmaktan vazgeçin. Cumhurbaşkanımızın bir sözü var YOL MEDENİYETTİR diye yolu olmayan bir ilçede doğalgaz rüyası görenler olursa şaşırmam.
 • İlçe sakini
  3 hafta önce
  Seçim yaklaşıyor yalan bedava sıkıntı yok bunu söyleyecek yüzde var maşallah
 • Karadeniz
  3 hafta önce
  Seçimden önce alt yapı çalışmaları başlatılması şart yoksa daha çok odun kömür peşinde koşarız Milleti yalvartmayi arzu etmeyi hayal etmeyi bırakın bitsin artık şu yollar gaz işleri imar işleri yapın şunları sonra herşey kendiliğinden olacaktır devlet olarak milletin yolunu açın arkadaş
 • Türkeli
  3 hafta önce
  Türkeliyi taşıyalım diyorum. Bu kadar arada kalmış başka bi yer var mı acaba? Sinop desen değil Kastamonu desen değil. Yatırımlarda zayıf oluyor. Uç beyliği gibiyiz da. Yani biraz sağa veya sola kaydırsak ilçeyi en azından ilimiz belli olur.
 • Murat boyacı
  3 hafta önce
  Bencede turkeliye doğalgaz gelsin artık kömür paralarına verilen paraya yazık çalışılan alınan maaş belli ana kömür fiyatları belli değil maaştan fazla kömür parasi ödüyoruz
 • Gımıldanı vee
  3 hafta önce
  Doğal gaz gelse ne olacak ki; bu seferde 4000 TL'den aşağı kiralık ev bulamayız, evin varsa bu durum seni ırgalamaz tabi cango.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli can suyuna kavuşuyor
Türkeli can suyuna kavuşuyor
Baltacı, Ilgaz Tünelini meclise taşıdı:
Baltacı, Ilgaz Tünelini meclise taşıdı: "İş bilmezliğin...