Reklam
Gurbetçi vatandaş: "Devletin bir an önce burayı...

Gurbetçi vatandaş: "Devletin bir an önce burayı kamulaştırmasını istiyorum"

Türkeli’de gurbetçi vatandaş, “özel mülk” gerekçesiyle yolu kapattı. Yolu kapatan vatandaş; “Devlet burayı kamulaştırırsa yolu açarım.” dedi.

Gurbetçi vatandaş:
21 Temmuz 2022 - 12:09 - Güncelleme: 08 Ağustos 2022 - 00:37
Reklam

Kocaeli’de ikamet eden Türkelili gurbetçi Selami Özdemir, Türkeli İlçesi Zafer Sokak, Atatürk İlkokulu önü mevkiindeki yolu “özel mülk” gerekçesiyle iş makinesi yardımıyla ulaşıma kapattı. Özdemir, kapattığı yola “Özel mülktür. Yol değildir, izinsiz girilmez.” yazılı tabela astı.

“Devletin bir an önce burayı kamulaştırmasını istiyorum”

Selami Özdemir; “2002 yılında belediye ile mahkemelik olmuşuz. Biz mahkemeyi kazanmışız. Yani babam mahkemeyi kazanmış. Biz mahkemeyi kazandığımızı yeni öğrendik. Mahkeme kağıdını evde yıllar sonra buldum. Daha sonra yolu kapattım. Araç girişi yok. Devlet burayı kamulaştırırsa yolu açarım. Zaten orada bulunan okulun 800 metrekaresini biz devlete okul olarak kullansınlar diye hibe ettik. Devletin bir an önce burayı kamulaştırmasını istiyorum. “ ifadelerini kullandı.

Bu haber 1804 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Abuzer
  2 hafta önce
  Adamın tapulu malı kime ne
 • Coveli
  2 hafta önce
  Bi. Bitmediniz rumuzlu arkadas . Bunun. Ac gözlülukle ne. Alakasi var Zamaninda belediyenin yaptigi devlet mafyaciligi miletin yerini sormadan etmeden ustune konuyo simdide böyle oluyor vadandas sesini cikartmasa Yere. Monuyo
 • Deli
  2 hafta önce
  Kardeşim uzatmaya gerek yok aç gözlüsünüz NOKTA! Köylerde o kadar tarım arazileri gitti devlete bitanesinin gıkı çıkmadı gözünüzü para pul bürümüş sizin bana martaval anlatma. Yok belediye mafya şu bu. Okul yapılmış oraya okul. Cehaletle savaşmak için cahillerle savaşmak için ama kime diyorum ki? Anlamazsınız anladığınız devletten para koparma. Yarın savaş çıksa oturur o toprağı beklersiniz, biri almasın savaşa gidenlerin arazisine de ben çökeyim diye
 • Bi bitmediniz
  2 hafta önce
  Yahu yeter artık kardeşim ya. Ne aç gözlü insanlarsınız. Kimi gider Erfelek şelalesinin yolunu kapatır kimi gider okulun önündeki yolu kapatır. Allah tan da mı korkmuyorsunuz? Yol kapatılır mı? Bu ne cahillik? Devletten alacağın 3 5 lira seni ihya etse ne olur? Herşeyin bir hesabı var bağışladım desen ne olur kim geçerse dua sevap alırsın. Dünya malı insanların gözünü öyle bürümüş ki babasını bile allar pullar satar hale gelmişler. Yazık çok yazık. Ölümü çokca hatırlamak lazım.
 • Türkeli
  2 hafta önce
  Kanka o zaman evini köyünü bağışla devlete. Neyin varsa. Açgözlülüğün alemi yok dimi? Başkasının malı üzerinden ahkam kesmek ne kadar kolay la
 • rstblgl
  2 hafta önce
  Buda yeni moda oldu yolu kapat devlet para versin demenin yeni yolu böyle yapanlara çevredeki en düşük ücret üzerinden ödeme yapıp cezalandırmak lazım tabiki yolu kapamadan önce resmi kurumlara müracaat edip olumlu cevap almadıysa hakkını almadı lazım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı