Reklam
Halil Dilek Özcan, adaylığını açıkladı

Halil Dilek Özcan, adaylığını açıkladı

Türkeli önceki dönem Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, 2024 Yılı Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Türkeli Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

12 Ağustos 2023 - 16:04 - Güncelleme: 15 Ağustos 2023 - 09:13
Reklam

1999-2004 ve 2009-2019 yıllarında Türkeli Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Halil Dilek Özcan, 2024 Yılı Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Türkeli Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gördüğüm lüzum üzerine, memleketi seven bir birey olarak bu kötü gidişe ‘dur’ demek için böyle bir karar aldım.” dedi.

Sel afetinin yıldönümü nedeniyle, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır dileyerek sözlerine başlayan Türkeli önceki dönem Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bugün 11 Ağustos 2023. Bundan iki yıl önce ilçemiz bir afet yaşadı. Hala o afetin yaraları sarılmadı. Halen köy yollarına düzgünce bir bakım onarım yapılmadı. Sorduğumuzda, ihale yeni yapılıyor, ihale süreciydi, yüklenici firmasıydı diyerek vatandaşı oyaladılar. Şuanda iktidar belediyesi olarak 4,5 yıldır iktidarda, bu ilçe 4,5 senede 14,5 sene geriye gitti. Bu memleket bizim. Gelecek nesillere güzel bir Türkeli bırakmak için hesap yapan bir yönetim olmalı. Biz çalışırken, memleket aşkıyla, memleket sevdasıyla çalıştık. Ama bunların derdi hava, civa, palavradan başka bir şey değil. Bu kötü gidişe ‘dur’ demek amacıyla birey olarak, vicdanım el vermediği için bütün bilgim ve tecrübemle birlikte tekrar aday olmaya karar verdim.” şeklinde konuştu.

“İlçede belediye başkanı yok”

Sel afetinin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen 15 köye bağlantı sağlayan Yılanlık Köprüsü’nün inşasının tamamlanamadığını belirten Özcan, “Her Yılanlık Köprüsüne gittiğinde geliyorsun gidiyorsun, resim çektiriyorsun. Köprü faaliyette değil. Bu insanın vicdanını rahatsız eder, zedeler. Bundan 6 yıl önce sahil yolunun ihalesi yapıldı, sahil yolu hala bitmedi. Boyabat’a, Durağan’a, Sinop’a bir bakın. Aynı sel felaketini Ayancık da yaşadı, 3 tane devasa köprü yapıldı. Köy yollarının yüzde 80’i bitti. Biz ise çamurun, tozun, dumanın içinde geziyoruz. Sıfırdan yapılmış bir proje yok, ya bizim başladıklarımız devam ediyor ya da bizim projelerimiz yapılmaya çalışılıyor. Sıfırdan proje yapacak ekibinde ve sende ufuklu bir adam yok. Ben sözümü esirgeyen biri değilim. İlk başta ilçede bir belediye başkanı yok. Belediyenin hükmü şahsiyeti ayaklar altında. Bunlar bizi rahatsız ediyor. Bu nedenle adayız. ” dedi.

“Sel zamanında isteye isteye sadece çöp bidonu istedi”

Hiyerarşik düzen yok, kılık kıyafet yok ve bir de personeline maaş ödeyemiyorsun. Türkeli Belediyesi ne hale geldi. Bende belgesi, evrakları mevcut. Ne kadar borcumuz var, ne kadar sıkıntımız var hepsini ben biliyorum. Bu belgeler de (masadaki belgeleri gösteriyor) görünen yüzü. Belediyenin işyerleri kendi yandaşlarına peşkeş çekiliyor. İktidar partisisin, iktidar partisi sana sahip çıkıyor ve sen bunu değerlendiremiyorsun.

11 Ağustos 2021’de ilçe olarak üzücü bir sel afeti yaşadık. Allah bir daha göstermesin. Yaşadığımız sel afetinde ise devlet devletliğini yaptı, bakanın biri gitti, biri geldi. Bakanlar ilçemize gelip, ‘Türkeli Belediyesinin ne ihtiyacı var’ diye sorduklarında ise isteye isteye sadece ‘çöp bidonu’ istiyorsun. Bu Türkeli yeniden ihya olurdu, ihya. Ama derdini anlatacak, siyasetçiyi yönlendirecek, işini seven, memleketini seven bir ekip yok ki. İlk başta ilçede başlattığın içme suyu projesini belediye kasasından ödeyerek değil, devlet desteğiyle yaptırırdın. Çünkü işi bilen böyle yapar. İşi bilmeyen de işte böyle belediyeyi borç batağına sürükler. İşte tam da bu yüzden, kötü gidişata ‘dur’ demek için tekrar adayım.” diye konuştu.

Özcan, belediye başkanlığı döneminde Türkeli Belediyesi’nin kışın 60, yazın 80 kişi çalıştırdıklarını anımsatarak, “Türkeli Belediyesi, kışın 60 kişi, yazın 80 kişi çalıştı yıllardır. Her taraf tertemiz, dört dörtlük, imkanlar dahilinde her şey yapıldı. Şuanda belediyede yaklaşık 180 kişi bulunuyor, bu 180 kişinin çalışan ekibi yine bizim kurduğumuz ekip. 80’e yakın personel çalışmadan aybaşı gidiyor, maaş alıyor. Burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.” dedi.

Belediyeyi 3-4 başkanın idare ettiğini anlatan Özcan, “Belediyeye hakim değiller, belediyenin dışında 3-4 tane daha başkan var. Onlar emir veriyor, onlar yönetiyor. Böyle bir yönetim şekli Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Onun için biz adayız. Cenab-ı Allah nasip eder, değerli Türkeli halkı bize teveccüh gösterirse yeniden biz bu işe başladık, bu kötü gidişe bir ‘dur’ diyeceğiz.”

“Türkeli, 14,5 sene geriye gitti”

“4,5 yıldır iktidardalar, Türkeli 4,5 senede 14,5 sene geriye gitti. Ast-üst ilişkisi bozulmuş, abi-kardeş ilişkisi bozulmuş, borç almış başını gitmiş, rakamları okuyunca insanın dudağı uçukluyor. Tamam borç olabilir ama bunun karşılığı bir şey olması lazım.”

“Bizim yaptığımız projeden ödül alıp hava atıyor”

Özcan, belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği derin deniz deşarjı projesinden ödül alındığını ancak yapılan hizmetin ‘sahiplenildiğini’ iddia ederek, “Beyefendi bizim yaptığımız Derin Deniz Deşarjı projesinden ödül alıyor, hava atıyor, fotoğraf çekiliyor. Biz yaptık kardeşim bunu, sadece sen kesin kabulünü yaptın. İnsan bir teşekkür eder.” dedi.

“Yazı zehir ettiniz millete”

Yürütülen altyapı çalışmalarının kendi döneminde başlatıldığını belirten Özcan, “Bizim çalışmalarımızın ürünüdür, benim dönemimde 2017 yılında İller Bankasında projesini biz çizdirdik.” dedi. Özcan, “Şuanda ilçede elzem olan, altyapı işleri doğrudur yalnız bu iş yazın ortasında yapılmaz. Yazı zehir ettiniz millete. Bu işin bir zamanlaması vardır. 8’nci ayın 15’inde başlarsın, temel ve önemli noktalar sonbahar aylarında yapılır, önümüzdeki yazın başlarında da çoğu iş tamamlanmış olur. Şimdi ne oldu, esnaf muzdarip, halk muzdarip, gelen gurbetçimiz muzdarip, bu nasıl bir aymazlıktır, bu nasıl bir belediye yönetimidir.” ifadelerini kullandı.

Özcan, “Akşam yıkamacıdan alıp, arabamı kapımın önüne çekiyorum, sabah arabanın üzerini bir karış toz. Labirent şeklinde araçlarıyla Türkeli’nin içinde kaybolan birçok insan var. Bu iş ekip işidir, öngörü işidir, düzen işidir, hiçbir düzen yok. TIR’lar, kamyonlar, çalışma yapılırken yönlendirici tabela olmadığından dolayı giremedi geri çıktı bir sürü rezillik. Sahil yolu da keza aynı. Şimdi diyecekler ki, devlet işi o. Genel idareyi, yerel idare çalıştırır. Hayatımda en muzdarip olduğum olaydır o. Ben bu memlekette 3 dönem belediye başkanlığı yaptım, hep muhalefet belediyesiydim. Bu iktidarın belediye başkanı olsaydım, Türkeli her alanda bunun 3-4 katı daha iyi konumda olurdu. Siz biliyorsunuz, her yıl 3-4 kez tiyatro yapıyorduk. Her yıl tüm okulları geziyor, yoksulu, zorda kalmışa yardım için koşuyorduk. Camiler ve okulların, köydekiler dahil tüm ihtiyaçları ve çevre düzenlemelerine kalıncaya kadar yardım ediyorduk.  Her sene 70’e yakın üniversite öğrencilerine burs veriyorduk. Her yıl çevre ilçeler festival yapıyor, sen neredesin? Türkeli’de bugün bal bin küsür liradan satılıyorsa, o da bizim sayemizde olmuştur. Biz bu işlere başladığımız zaman 20-30 liraydı bal. Türkeli balını marka yaptık biz. Son iki yıldır rekolte düşük olsa da Türkeli Kestane Balı, Türkiye ve Dünya’da duyuldu. Gurbetçimiz yazın geldiği zaman en çok beğenilen birçok sanatçımızı bu ilçeye getirdik. 8-9 gün her gün etkinlik yaptık. Plaj şenlikleri yaptık. Bunların hiçbiri kalmadı. Türkiye Cumhuriyeti’nin sayılı ilçelerinden burası, biz hep böyle baktık.” dedi.

“Sadece bir dönem adayım”

Özcan, “Şunu da özellikle söyleyeyim, sadece bir dönem adayım. Allah’ın izniyle, sizlerin vasıtanızla adaylığımı açıklıyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Türkeli’nin güzel insanlarının teveccühü ile belediye başkanlığında ben de varım” dedi.

Bu haber 27812 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 52 Yorum
 • Tslim
  3 hafta önce
  Halil başkan gemi yanı sahil yolu yanına yapılamaz binaları yıkarsan sana 10 tane oyun var hepsini sana verecem bide şenin için çalışırım
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Kesinlikle hiç biri olmasın bence başkanı ithal etmek lazım maalesef baskanlik kapasitesi olan yok ilçemizde...
 • Vatandan vatandasa
  3 hafta önce
  Suraya yapilan en dogru yorum. Ilcenin gelecegi icin, ilceyi bilen, caliskan, sabah namazinda camiden baslayip ilceyi karis karis yaya olarak gezip halkin sorunlarina egilen, halka karsi tevazu sahibi. bilboardlara kendi resmini degil, yaptigi projelerin fotograflarini koyan, cevreyi, sahili, temiz tutacak, Carsambadan baslayip, Cabanay, Helaldi, Türkeli, Güllüsu, Cayagzi sahillerini ihya edecek, ilceye 5 yilda cag atlatacak bilgi, beceri, görgü, ufuk sahibi birilerini secmek lazim. 1990`dan beri hep ayni kisilerin ilceyi getirdigi durum ortada.
 • hasyarna
  2 hafta önce
  Var aslında da bazılarının işine gelmez. Çünkü öyle düşündüğümüz gibi ilçeye değer katacak bir insanın başkan olması bir çok kesimi rahatsız edebilir. Herkes bugününü düşünüyor yarınları düşünen olsaydı siyasi partileri baz alın hep aynı kişiler etrafında dönüyor.
 • olması gereken
  1 ay önce
  bütün belediyeler konser pilav günü gibi sosyal organizasyonlar düzenler 5000 nüfuslu bir ilçe belediyesinden metro hattı bekleyecek değiliz. kaldıki küçük yerleşim yerlerinde büyük yatırımlar devlet eliyle yapılır. Dilek başkan yanlışı eksiģi varsa da çoklarından iyidir. iktidar partisi inadından vaz geçip dilek başkanı aday göstermelidir
 • Coveli
  1 ay önce
  Su belediye baskani gitsinde isterse yerine çöpcu gelsin personele laf geciremiyen baskanmi olur
 • Racii
  1 ay önce
  Konser, pilav günü ya da herhangi bir etkinlik bunlar hizmet değil hizmetin olmadığı yerde çalışıyor imajı vermektir milleti oyalamaktir bu benim naçizanem. İlçenin yapılacak çok işi var herşey biter eksiği minimuma kadar düşer ozman biraz aktive olabilir lakin su durumda belediyenin bir kuruşu bile heba edilmemesi gerektiğini bilmeliyiz.
 • Racii
  1 ay önce
  Veysel başkan kolay kolay seçim kaybetmez girdiği her seçimi kazanmış birisi olarak söylüyorum bu adam kaybedeceği seçime de girmez sözümü unutmayin Veysel başkani da dilek başkanıda severim Veysel başkanın adamları tertemiz pırıl pırıl bir yanlışini duymadım. Ama dilek başkanın adamları baskandan daha fazla baskandi maalesef Dilek beyi bitirdiler..
 • Doğruyu söyle
  18 saat önce
  O pırıl pıtillar kimmis nir örnek verinde bizde bilelim bu pırlantalar kimlermiş .. kendilerine kullandik oyumuzu veysel beye... o 31 marta LANET GELSİN verdigim rnvumfn oyunads baskan oyunada ayaklari bas etmisiz siz hangi temiz asamdan bahsediyorsun gelen gideni aratirmıs bu cok dogruymuş. Dilek baskan calisanlarina sözunu geciren bir yalanladolanla isi olmayan biriydi ciddiydi ev temizligine giden 48 yasindakileri ne amacla memur yapıyor senin durüst baskanin acaba .. teknikerlik okumus 2 tane universite mezunu varken söyle bakalim..ne gibi bir borcu varda bu 2 genc dururken 48 yasindaki bayani memur yapti ?????
 • Ağustos 16
  1 ay önce
  Yorumlara ve yorum beğenilere göz attim yine 1.000 oy fark yediniz. Açıklamanızdaki hiçbir cümle "geçmişte yaptığımız hatalardan ve eksikliklerimizden ders çıkardık ve tekrarlamayacağız" cümlesi kadar etkileyici ve inandırıcı olamazdı. Ama o cümleyi kurmadınız bile çünkü kibriniz hala devam ediyor. herşeyi doğru eksiksiz ve kusursuz yaptığınızı düşünüyorsunuz. Yaşamış olduğunuz güç zehirlenmesi ve mafyavari ekibimizle o kadar iticiydiniz ki halkla aranıza duvar ördünüz. Geçmişinden ders almayan yok olaya mahkumdur ve siz yok oldunuz
 • Son söz halkın
  1 ay önce
  Mustafa Özcan rahmetli de temizlik izan düzen getirmisti degilmi oy vermeyenlerin bile hosuna gitmisti Rahmetlinin calismasi, ama yaptigi büyük hatalar yanlislardan dolayi bir daha secilemedi... Veysel Sahin secim kazanmadi Tepki oylari ile secildi burayi iyi hafizaniza alin..usulsuzlugun dip köşesine vurdu,, sel mevxularj gelen paralar gelen yardimlar , A101 rin mallarinin nerelere gittigi sel sonrasi vs vs ..Ilcenin içj Çingene mahallesi bir izan düzen yok, belediye dersdniz kjmin yonettigi belli degil, iscilerin parasini neden vefmiyor goreve geldigi aydan beri çürütup veriyor ama dun alip folayli yollardan memur yapiyor en yuksekten maaş veriyor..Dilek baskanin adamlari ortalkkta donuyor, Veysel baskaninkiler cay kahve keyfinde, hic biz kimseyi gorevinin basindz görmüyoruz hayirdir bankamatik işcileri , memurlari kendileri hani demistiya bankamatik iscilerini alayini aticam dedi vee kendisi 10 kati yapti bir suru neler var neler bildiklerimiz.. ozeti 2024 matta gececegiz
 • M. Özdemir
  1 ay önce
  Türkeli halkı son 10 yıldır ne değiştiğini ilçeye ne kazandırıldığını düşünüp taşınıp başkanını seçmeli. Şu bir gerçek ki yeni bir yüz, vizyon sahibi adaylara ihtiyacımız var. Körü körüne bir kişiye bağlanmayı bırakalım artık. “Kemâ tekûnû yuvella aleyküm” (Siz nasıl olursanız yöneticileriniz de öyle olurlar). “A'malüküm ummalükum” (amelleriniz yönetcilerinizdir, onlar sizlerin eseridir) (bk. Acluni, I / 146; II / 127)
 • Bıhtuk ya bıhtuk
  1 ay önce
  Bunları sen mi söylüyorsun eski başkan, aynaya bakıp kendini anlatıyorsun galiba. Sen ne yaptın sorması ayıp. Kaldırım kenarlarını sarı kırmızıya boyayıp, milyarlarca borç takıp iki sanatçı getirip kendi yandaşlarını sahnede eğlendieip, arkanda yirmi tane siyah takım elbiseli tesbih sallayan adamlarla esnafları gezmekten başka. Senin işin hep gövde gösterisi. Hayırdır atlarının afuru mu bitti kaybedeceğini bile bile. Ama bu kaybediş sizi değiştirmemiş hala aynı mafyavari konuşmalar. Bu ilçeye nasip olmaz mı insan ilişkilerini, düzgün konuşmasını, görgü kurallarını bilen naif bi aday acaba??
 • Gizli İttifak
  1 ay önce
  Veysel Şahin ancak Halil Dilek Bey çıkarsa kazanır bence... Aralarında gizli ittifak mı var acaba? Al birini vur ötekine. Bu halk anca bu şekilde kandırılır. İki işbilmez bir arada.
 • Raciii
  1 ay önce
  Lavun birisi şahinlerin ve Veysel başkanın akrabalarınin işine son verilmesini talep ediyor. Ve bunun yanında onlarca destekcisi var. Dilek başkanın akrabaları var personel o zaman Veysel başkan her birinin işlerine son vermesi lazım sizin hesaplara göre böyle birşey olabilirmi. Veysel başkanın bir adamını örnek gösterin bakalım bir kişinin ekmeği ile oynanması icin destek verirmi. Nasıl kötü bir zihniyettir bu. Buradan dilek başkana sesleniyorum sizi yıkan yanınızdaki başta şoförleriniz ve adamı diye geçinen dalkavuklar varya dilek başkan dedi diye her türlü başkanın adını kullanarak gerek çalışan personele gerek ise dışarıda vatandaşa tehdit şantaj daha neler neler. helen devam ediyor birisi demiş dilek kazanınca toplantı salonuna tüm personeli toplayacam diğeri dışarıya ip gibi istimaya dizecem neler neler diğeri personelleri tehdit eder herkes ayağıni denk alsın falan. Başkanını seven adam bunları yapmaz yaptınız da. Bunun faturasını dilek başkana odettirdiniz.
 • Zinedine Zidane
  1 ay önce
  La bırakın tatavayı Çatalzeytin mhp ayancık chp iken doğalgaz getirdi bizde b.k borularını değiştirdik chp ayancığı selde en çok hasar gören yerdi ölüsü vardı büyük zararı vardı ama adamlar her sene festival düzenliyor bizim hazır olanları iptal edildi 2018 den beriki dönemden bir tane sanatçı gelmedi çatalzeytin minnacık abana minnacık yerken konserler düzenliyor ama neyse bizim düzenlememe sebeplermiz belli İKTİDAR PRTİSİ OLSAK BİLE PARA YOK BELEDİYE DE ama neden en basitinden X4 personel var türkeli sokağında geçen 5 yerlinin 3ü belediye personeli neyse diyelim neyse…..
 • Türkeli
  1 ay önce
  Valla doğalgaz konusunda haklısın. Ama b.k boruları diye küçümsediğin şeyin değişmesi gerekiyor. Öncekine soracaksın niye bu zaman değiştirmemiş. Diğer bi mesele de yerel yönetim milletin parasıyla konser vb adı altında sözde sanatçılara para yedirmesin zaten. Belediye konseri mi olurmuş. Konser isteyen gider parasıyla. Belediye niye benim paramla konser yapsın. Belediyenin işi millete çalışmaktır.
 • Mustafa Kemal
  1 ay önce
  Sevgili Başkan iyi yaparsın MHP gibi iyi bir parti seç senle yola devam bı Veysel’den bir cacık olmaz
 • Faydasızlar
  1 ay önce
  Kendisi sanki birsey yapmis gibi konusuyor. Bu halk neden sizi seçsin ya biraz yenilik yenilik yenilik. Biraz gençlerin yolunu açın. 50 yaşına basmaya yakınlaşan belediyeye yada muhtarliga adayligini koyuyor. Biraz gençlere destek verinde onlarin kafasindan bakalim güzel ilçemize. Yeter artik sizin yalan politikalariniz.
 • Halktan
  1 ay önce
  Maalesef bu ilçesinin kara talihi dorgru calisan bir Adam yok maalesef al birini vur ötekine hepsi aynı belediyelik böyle olmaz Ülkeyi geziyorsunuz gözünüz körmü????? Soruyorum gercekten geri kaldik çok çok üzücü bir hadise ama bu böyle gider gibi caliskan isten anlayan biri olmadigi müddettçe benim tavsiye yabanci bir Baskan transfer edelim caliskan isini bilen biri kimsenin tanimadigi ALLAH korkusu olan biri....
 • emrul ş
  1 ay önce
  yenilen pehlivan güreşe doymazmış 1000 fark daha yer oturur aşa :))
 • Eskicii
  1 ay önce
  Başganıımm sen hişiç meraak etmeee senin yerin angıra türkeli sa dar gelü seni çekemeyeyolla emme senin liderliğin de şaha kalkacak memleket
 • Alagözlü
  1 ay önce
  Resmî evrakları size kim verdi sayın başkan, siz hangi sıfatla bu belgeleri temin ettiniz,belediyede akrabanız veya köstebeğiniz mi var? madem dediğiniz gibi savcılığa neden gitmiyorsunuz bugün size evrak getiren kişi geçmişte başka adaya veya yarın başkasına götürmez mi .
 • Ömer Faruk Siyah
  1 ay önce
  Sayın başkan evet Veysel Şahin ilçede belediye başkanı olduğunun farkına varmadı,halkta anlayamadı.Bir yönetim tarzı yok.Kimin eli kimin cebinde belli değil.Bir ak partili olarak şunu söylemek istiyorum.Bu ilçenin kaybetme dönemi Ak partinin ilk belediyeyi aldığı dönemdir.O dönemdeki fırsatlardan yararlanılsaydı,Veysel Şahin şuan başka işlerle uğraşıyor olacaktı.Alt yapı için zaman yanlış evet ama yapılması gereken bir hizmetti,zaman kalmadı.Veysel Şahin kaybederse otoritesizliğinden kaybedecek,çok açık ve net.Herşey proje değil.İkili ilişkilerde önemli!Birde şunu söylediniz.Yandaşlara peşkeş çekiyor diye.Sizin döneminizde yandaşlara çekilen peşkeşleride biliyoruz.Bunu sizin söylemeniz doğru olmamış.İlçenin geriye gittiğinide düşünmüyorum fakat ileriye gittiğide yok…
 • 2157
  1 ay önce
  Baskan sevindim yolun acik olsun sen is yaptin oburki ne Mi yapiya bol bol resim cekiniyor bundan birsey olmaz
 • Türkeli
  1 ay önce
  Bakın bu altyapı çalışması öyle ya da böyle bir yaz bir kış görecekti. Buna yapacak bir şey yok. Bazı şahısların yandaşları ısrarla aynı şeyleri söyleyip durması bir şey değiştirmiyor.
 • Asa
  1 ay önce
  ilçeyi çok seviyorum diyenler sizden daha iyisi varmıdır varsa çekilin ilçeyi kim daha iyi yönetebilirse ona destek olun cahil halkı kandırıp sahte vaatler verip seçimi kazan ondan sonrası fiyasko aynı tas aynı hamam
 • Ronaldinho
  1 ay önce
  En azından yeni yeni müteahhitler türemez önüne gelen yere imar verilmez boş yer kalmadı heryeri doldurdular umarım belediyedeki bol ve boş eleman kontenjanını bitirirsin VE HER SÜLALEDEN BİR BİLEMEDİN İKİ KİŞİ İLE ELEMAN OLAYINA SON VERİRSİN…..
 • Sosyal demokrat
  1 ay önce
  1. O güzel yüzüklerinden ve kalemi masaya vurmandan dolayı pek birşey anlamadık, anlatacağın da birşey yok zaten. 2. Deniz derin deşarj biz yaptık sadece kesin kabulünü şuan ki başkan yaptı demişsin de, peki Şelale nin otelinin bitmediği halde kesin kabulünü kim yaptı, bitmemiş içi hala inşaat olan otelin neden teslim aldın sayın dilek. 3. Köy yollarının belediye ile ne alakası var köy yolları özel idarenin işidir. 4. Sende Yine böyle mafyavari konuşmalar hareketler var halk mütevazilikten yanadır. 5. Evet Veysel şahinin de kusuru var oda senin yandaşlarını pasifize etmeyip görev yerlerinde aynen tutması. Aslında yazacak çok şey varda Son kez şunu söyleyeyim, Allah muhafaza sen kazanır da Veysel Şahin kaybederse bu ilçeye ne Doğalgaz gelir, ne sahil yolu biter, veysel Şahin kazanırsa türkeli kazanır. Sana da başarılar dilerim sayın dilek.
 • basın yayın !!
  1 ay önce
  belediye’de durumlar nasıl maaşlar yatıyor mu karşim ?
 • Doğruyu konus
  1 ay önce
  Pardon beyfendi Veysel sahin tekrar secilirsemi þurkeli saha kalkacak ben size soyliyimde siz bundan hala veysel sahin diyorsaniz ,,Ayancik belediyesi hangi parti sorum sadece size. Türkeli hangi parti ikisininda icratini yazin suraya ..aynaya baktjm simdi acaba alnimda ***mi yaziyor diye.. CAN SUYU NERDE?? CADDELER NASIL 4,5YILDIR..KALDIRIMDAN YURUNMUYOR HANGI BELEDIYE YÖNETIMINDE VAR BOYLE BIR PİS KALDIRIM..İŞÇİLER PARA ALAMIYOR 4,5YILDIR HER SEY ATES PAHASI BIZIMDE SOYLEYECEK O KADAARRR COOOK SEY VARKI SUYU CAY SUYU VERİYOR ..CAMASIRLARIMIZ MAHFOLDU GIP GIRI NASIL ÇOK GÜZEL DEĞILMI..GERZEYE gittinizmi hadi bir gidinde görün seçtikte ne oldu..gelir gelmez gorme engrlli yolunu yok etti bak bak onların cani yokmu , hani bankamatiklef vardi Dilek zamaninda şimdi o 10 kat oldu..çorumdan bilmem nerden getirdiklerini memur yaptı birde turkelinden oy istiyecek ha
 • destek !!
  1 ay önce
  destek ol destek , köste(be)k olma
 • O bilir
  1 ay önce
  Yolun acik olsun reis.Elestirileri takma kafana,jer tarlada bir iki eĝri DEMONÌ ÇEKIRDEK cikar.Sen muhalif belediye baskani oldugun halde elinden geleni yaptin imkanlari zorlayarak.Iĺcede bir yaz havasi görürdük geldigimizde.Hepsi bitmis,cazibesi kalmamis Türkelinin artik.Kim.neden izinini türkelinde gecirrsin??Bunu bi sorsun insanlar kendilerine..Yolun açik olsun.
 • Ah Turkeli ah
  1 ay önce
  Yürü H.Dilek özcan arkandayiz ama Sefaköy ve diger ilcelerden gelecek tasima oy ve otobüslere dikkat et,park yeri kalmiyor turkelinde,bi daireye de 40 kisi yazdirtma gecen secimde oldugu gibi.Isin incelikleeimi bilmeyip sana burada sallayanlarida sen salla gitsin.Sen Türkelisin bizde Turkeliyiz,o sallayanlar eski Türkelini bilemeyen sonradan türkelili olanlar sana onyargili olanlar varya onlar ancak nuradan kusabilir,onlarida salla,yolun acik olsun Buradan tayyara da slm:-)
 • Gurbetci
  1 ay önce
  Bakiyorum bos bos konusanlar var,dilek baskan zamanindaki turkelinr bakin simdiki turkelime bakin,gurbetci kaciyor,eski tatil beldesi durumumu yitirdi,yalakalik yapmayin yada dilek ozcana onyargili yaklasmayin,türkeli perisan halde,yazin hic bir sosyal etkinlik kalmadi,belediyeyi yardimcilari ve bikac alttaki insan yonetiyor.Kapasitesi bu kadar baskanin iyi niyetli olmasina ragmen.Siz Dilel ozcani vurun yerden yere,yarin ,yatirim yaptiracaginiz alisveris yaptiracaginiz daire satacaginiz kimse kalmayacak bu mamlekette.Kuru kuru elestirmekle olmuyor bu isler,bu memleketin her ailede bi gurbetcisi var,önce esnafi bitirisiniz,sonra ev yapip satanlari,sonra da 12 taksit aranizda yaparsiniz alisverisleri.Kizsanizda gurbetciyi kusturmeyin,turkelini ayakta tutan gurbetcidir bunu begenmesenizde bu gercektir,burasi türkeli.özcani elestirenler önce esnafi ayakta tutsun 10 ay,sonra konussun,kredi borcu olan esnafada bu sene az gurbetci geldi magdur oldun diye,pesin odesin aldigini magdur etmesin
 • Bi bitmediniz
  1 ay önce
  Bi bitmedi su yemeyi alismis nesil türkeli bi kurtulamadi bu tiplerden yeter artik yeni nesil yeni donanimli porlanta gibi gencler var ne egitimi ne bir donanimi var bu tiplerin türkelinin basina bela ilce yilöaedir bi adim ileri bu tipler yüzüne gidemedi adam halen adayim diyo
 • Gerçekci Haydo
  1 ay önce
  Kaidedir; "El mücerreb, lâ yücerreb" "Tecrübe edilmis (denenmiş) tekrar denenmez". Sene olmuş 2023 hala eski kafalarla yani başarısız olmuş, geçmişin ıskartalarıyla mı uğraşacaz?
 • Türkeli
  1 ay önce
  Ya ulan hadi bunları başka biri dese neyse de... Dayı sen kaç dönem yönettin ne yaptın da bunları diyosun... At binmeye benzemiyor bu iş
 • Seçim
  1 ay önce
  Murat Karahan ile geçen seçimde işbirliği yaptın seçimi kaybettin simdi açıktan kol kola Murat Karahanla berabersin bakalım bu sefer Karahanla seçimi kazanabilecekmisin
 • Ak Genç
  1 ay önce
  Arkadaşın parası bitmiş herhalde yoksa kendi de biliyor bu sefer 1000 değil 2000 fark yiyeceğini.
 • Ülkücü genç
  1 ay önce
  Arkadaşın parası varda belediyenin parası bitmiş maaşlar 2 ay da yatıyor oraya niye sesiniz çıkmıyor
 • Pele
  1 ay önce
  Yav he he sefaköyden gelen 5 otobüs 10 mu olacak skdkskdksm
 • Üvey evlat Türkeli
  1 ay önce
 • 57ty7800
  1 ay önce
  Bu adam ne yaptı diyenlere ithafen su an türkelide bulunan Bayraktepe rıhtım çay yolu derin deşarj alt yapı vs. projeleri hepsi bu adamın projesi ve başlattığı işlerdi bu zamana kadar her yaz plaj şenliği festival oluyordu herkes gibi bu adamın da yanlısları olmuştur eyvallah ama türkelinin hakettiği başkan Veysel değildi ne yaptı 4.5 seneden beri meydanı değiştirdi dilek başkanın başlatıp bitiremediği çay yolunu bitirdi dahası var mı var imarda yaptıgı yolsuzlukları peşkeş çekilen yeşil alanları elemanlarıyla yaptıgı pazarlıkları kesilen sahte faturaları hiçbiriniz bilmiyorsunuz ama öğreneceksiniz kimler hangi imza karşılığı nerelerden daire aldı hepsi gün yüzüne çıkacak önceden belediyenin bir ağırlıgı vardı şimdi kim nereye çekerse oraya gidiyor zaman kısa sadece sabır
 • 1453
  1 ay önce
  Bu millet seni biliyor. 15 senede 14 sene senin döneminde geri gitti. 2012 selinde senide gördük ilçeye su veremedin o dönemki il genel meclis üyeleri belediyeye su motoru alıvermese daha çok beklerdik. 2017 de kurban bayramına cumhuriyet caddesine araç giremedi, hani senin boşuna masraf edip yaptırmış olduğun işe yaramayan kanalizasyon sayesinde. Yandaşların hariç sizi kimse özlemedi sayın başkan. Tabiki bununda hataları var ama seninkilerle kıyas edilemez. Sizin dönemde çevre yolunda çalışan oba inşaatın çalışmalarına engel olup mezbahanenin yanini kazan sizdiniz. Murat karahan iyi biliyor.(oda sizin yanınızda şimdi ama olsun) Ülkede demokrasi var aday olabilirsin ama seçime hangi partiyle gireceksin onuda deseydin. İlçemiz için hayırlısı olsun.
 • Mit
  1 ay önce
  Huķumetin belediye baskanisinizda siz ne yaptiniz ilceye gelmeyen bakan kalmadi,bi yazsana bileleim yaptiklarimizi,yilanlik koprüsümden basla mesela
 • 55v57
  1 ay önce
  vaziyet alın,ortalık toz duman olacak. Türkiye gündemine çıkacağız öyle böyle değil dillerde biz olacağız. Yolun açık olsun Başkan.
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Ondan önce de siz başkandınız Ne yaptınız acaba Doğru düzgün su akmıyordu Kaldırım taşı yapmaktan başka birşey yapmadınız Masaya oturan bi havalanıyor zaten İlk önce vaatler sonra yalanlar Veysel başkanın can suyu da yalan oldu Gelen gurbetçileri bırakın kendi halkı 1 aydır toz yutuyor Yollar köstebek çukuru gibi Bi tane uyarı tabelası yok Caddelerde ışık yok Evlerde su yok İnsanlar çamaşır bulaşık yıkayamıyor Abdest alamıyor Kim verecek bunun günahını Bence ikinizde çekilin Adam gibi Şu Türkeline sahip çıkacak biri gelsin Sizden olmaz denedik gördük İki kere aynı hataya düşmemek dileğiyle
 • Sade vatandaş
  1 ay önce
  Hele şükür sonunda kazanacağı şimdiden garanti hadi inşallah kıymetli başkanım
 • Fb
  1 ay önce
  1 dönemde hic birsey düzelmez enkazı en az 2 dönem kaldırır bu sene rezil etti başkan bizi ben gurbetçiyim arabalar görmedigi rezilliği gördü avrupaya cıkınca başka Türkiyede başka başkan sagolaun
 • Mayk
  1 ay önce
  Gelmek zorundasın. Yolsuzluklara son vermek adına. Umarım da mhpden çıkmazsınız başkanım.
 • Yarna
  1 ay önce
  Geliyor gelmekte olan. Bir gelirse ihanet edenler, iftira atanların vay haline diyelim...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler