İlçede dün akşam saatlerinde etkisini artırarak devam eden kuvvetli yağış, ilçenin su şebekesini besleyen su isale hatlarına zarar verdi. Sağanak yağış sonrası ilçenin su şebekesini besleyen su isale hatlarının bazı bölümlerinde kopmalar meydana gelirken, Türkeli Belediyesi ekipleri söz konusu tahribatın onarımını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.Satı köyündeki kaynaktan ilçeye su isale hatları ile gelen içme suyu, Satı Köyü mevkiinde yaşanan heyelanların oluşturduğu tahribatlar sonucu kesilmesiyle ekipler, hatların geçtiği bölgelerde bir yandan hasar tespit çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da kopmaların yaşandığı diğer bölgelere ulaşmaya çalışıyor.Başkan Şahin: Bu geceden itibaren su vermeyi planlıyoruzBelediye Başkanı Veysel Şahin, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması durumunda ilçeye bu gece saatlerinden itibaren kısmi olarak su verilmeye başlanacağını bildirdi.
Gündem
Yayınlanma: 05 Haziran 2023 - 18:38
Güncelleme: 07 Haziran 2023 - 01:34
İlçeye yeniden su verilmesi için çalışmalar sürüyor
Gündem
05 Haziran 2023 - 18:38
Güncelleme: 07 Haziran 2023 - 01:34
Türkeli’de 4 Haziran akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak yağış, ilçenin su şebekesini besleyen hatlarda hasara neden oldu.
Bu haber 1404 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir
Can suyu. Doya doya iciniz.
Coğrafya kadermidir.