Reklam
"İlk Evim, İlk İş Yerim" ile "İlk Evim Arsa"...

"İlk Evim, İlk İş Yerim" ile "İlk Evim Arsa" projelerinin tanıtım tırı Sinop'ta

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca "İlk Evim, İlk İş Yerim" ve "İlk Evim Arsa" kampanyasına ilişkin merak edilen soruların cevaplanması amacıyla hazırlanan tanıtım tırı, Sinop'a geldi.

25 Ekim 2022 - 16:37
Reklam

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) başkanlığınca yürütülen ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ projesi tanıtım tırı vatandaşları bilgilendirmek adına Sinop’ta kuruldu. Vali Erol Karaömeroğlu sanal gerçeklik gözlüğü ile tanıtılan evleri inceledi.

TOKİ başkanlığınca yürütülen Türkiye’nin en büyük toplu konut projesi ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ programında vatandaşların kafalarında olan soru işaretlerini kaldırmak ve bilgilendirmek adına yola çıkan tanıtım tırı Sinop’ta kuruldu. Tırın ilk ziyaretçisi olarak görevlilerle görüşen Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, sanal gerçeklik gözlüğüyle evlerin tanıtım görüntüsünü izledi, karşılaştığı manzaradan memnun olduğunu ifade etti.

İncelemeleri sonrası konuşan Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, “Türkiye’nin en büyük sosyal konut hamlesini Cumhurbaşkanımız geçen hafta dile getirmişti, bugün de 17 ilimizde ilk temelleri atılıyor. TOKİ başkanlığımız konut yapılacak tüm illerde bu stantlarda vereceği konutla ilgili nasıl başvurulacak, şartları nedir diye bilgilendirme yapılıyor. Hatta tercih edeceğiniz dairenin de nasıl olduğunu sanal âlemde sizlere göstermiş oluyor, başvuru şartlarını anlatmış oluyor. İnsanlarımızın dolandırılmaması için bu şekilde her ilde tanıtım stantları kuruyor, halkı bilgilendiriyor” diye konuştu.

Sinop’ta yapılacak olan 676 konutun 200’ünün kent merkezinde yapılacağını kaydeden Vali Karaömeroğlu, “Başvurular da sadece Sinop için Halk Bankası ve E-Devlet’ten yapılıyor. Onun için vatandaşlarımız diğer insanların yanlış bilgilendirmelerine karşı kendilerini korusunlar” ifadelerini kullandı.

Daireleri beğendiğini dile getiren Vali Karaömeroğlu, “Ben kendim denedim, daireleri gördüm. Başvuru hakkımız olsa biz de almak isterdik yani manzarası da güzel evleri de güzel. Herkese başvurmasını tavsiye ediyoruz” dedi.

Kurulan stantta başvurmayı düşündüğü evi sanal gerçeklik gözlüğüyle deneyimleyen Doğukan Topuz, dairenin manzarasını ve yapısını beğendiğini söyledi.

Sinop kent merkezinde yeni yapılacak 200 konutun yanı sıra Ekim 2021 tarihinde yapımına başlanan, ancak bazı nedenlerden dolayı sürdürülemeyen 300 konut ise 3 Aralık’ta yeniden ihaleye çıkacak.

2022/10/2022-10-25-16-40-14.jpg 2022/10/2022-10-25-16-40-17.jpg 2022/10/2022-10-25-16-40-20.jpg 2022/10/2022-10-25-16-40-23.jpg
Kaynak: Haber 57
Bu haber 834 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da
İstanbul'da "Türkeli" rüzgarı esti
Yıkılan istinat duvarının onarımı 1 yıl sonra başladı
Yıkılan istinat duvarının onarımı 1 yıl sonra başladı