Reklam
İYİ Parti’de mevcut başkan Fikret Yılmaz güven tazeledi

İYİ Parti'de mevcut başkan Fikret Yılmaz güven tazeledi

İYİ Parti Türkeli Olağan Kongresinde tek liste ile seçime giren Fikret Yılmaz yeniden başkan seçildi.

13 Kasım 2022 - 16:51 - Güncelleme: 13 Kasım 2022 - 17:06
Reklam

İYİ Parti Türkeli Olağan Kongresi, 13 Kasım Pazar günü saat: 13.00’de Rıhtım Restoran’da yapıldı. Kongreye, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, İYİ Parti Ayancık İlçe Başkanı Orhan Yavuz, CHP Türkeli İlçe Başkanı Tugay Dincel ve partililer katıldı.

Kongrede, yönetim kurulu faaliyet raporu ve hesap raporunun okunup kabul edilmesinin ardından İlçe Başkanı Fikret Yılmaz konuşma yaptı.

Yılmaz, konuşmasında, eğitimden tarıma, ekonomiden sağlığa birçok konuya değindi.

Yılmaz, “Partimizin amacı, gençlerimize iş, sonra aş, sonra da eş felsefesi ile yola çıkılmıştır. Kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, birinci önceliğimizdir. Her gün kadın cinayetlerine gün yok ki yazılı ve görsel medyada rastlamayalım ve denk gelmeyelim. Yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı, çocuklarımıza neşe, mutluluk, sağlık ve milletimize birlik ve beraberlik için bu yola çıktık. Çok zordu bu yolculuk, her türlü karalama kampanyası başlatılmıştı. Ama Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi yılmadı, usanmadı, kimseden korkmadı, geri adım atmadı, partimiz olan İYİ Parti’yi bugünlere kadar taşıdı. Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olduğunu halkımıza göstermiştir ve bu anlayışla Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in 4 Kasım 2021 olurlarıyla ilçe teşkilatımızı kurmak için görevlendirildim. Ve bu andan itibaren çalışmalarımıza hızla başladık, teşkilatlanmayı tamamladık. Türkeli İYİ Parti Teşkilatı’nı kurduk ve bugünlere geldik. Bu arada bizlere ‘illet’, ‘zillet’ ve buna benzer ‘hain’ gibi benzetmelerle karşılaştık.

Eğitimde ‘çağ atladık’ dedik, ancak çağın biraz gerisinde kaldık. Öğretmenlerin arasında ‘başöğretmen’, ‘uzman öğretmen’, ‘sözleşmeli öğretmen’ ve ‘ücretli öğretmen’ diye bir takım ayrımcılıklar yaptılar. Bunlar da bizim ülkemizdeki gençlerimizin ve öğretmenlerimizin eğitime olan katkılarını ve performanslarını maalesef düşürmüştür. Öğretmenlerimize liyakat mı kazandırmak istiyoruz, önce ekonomilerini düzeltmeliyiz. Bir öğretmen 10 bin lira maaş oluyor, fakat İstanbul’da en düşük bodrum katta kira 5 bin lira. Bu ne yaman çelişki. Biz geldiğimizde öğretmenlerimizi layık olduğu yerlere taşıyacağız. Bu ülkede başöğretmenlik vasfı Mustafa Kemal Atatürk ile son bulmuştur.

"ÇARŞIDA, PAZARDA YANGIN VAR…"

Dönemin Ekonomi Bakanı Berat Albayrak vardı bir zamanlar. ‘Ekonomi bir ay sonra uçacak’, ‘Sen maaşını dolarla mı alıyorsun?’ diyerek bizlerle dalga geçtiler. Çarşıda, pazarda resmen yangın var. Bir ailenin ortalama ısınma gideri olarak bir kışı geçirebilmesi için 25 bin liraya ihtiyacı var.

Hastanelerden randevu alamaz olduk. Hastanelerde doktor yok. Arkalarından ‘Giderlerse gitsinler’ dediler.

"KADERİ BOZUK ADAMLARIN LİSTESİ Mİ VAR…"

Ne yazıktır ki Manisa Soma’da 301 madencimiz hayatını kaybettiler. Şehit oldular. “Kader” dediler geçiştirdiler. Yakın zamanda Amasra’da 41 işçimiz vefat etti. Ona da “kader” dediler. Yahu kaderi bozuk adamların, bunlarda listesi mi var. Böyle bir anlayış yok. Göz göre göre insanları ölüme sürüklemenin bir anlamı yok. Bu vesile ile şehitlerimizi ben rahmetle anıyorum. Yakınlarına sabırlar diliyorum.

“HER ZEHİRİN PANZEHİRİ VARDIR”

6’lı masamızı biz dağıtmayacağız. Oradaki tüm ittifaklarla bir ağız birliğimiz var. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir minnet borcumuz var. Entrikalarla bizi meclise sokmak istemediler. Ama şunu anlamadılar, her zehirin bir panzehiri vardır. Çözümsüz hiçbir olay yoktur demokraside.

“BİRİLERİNİN SİYASET YAPMA ZAMANININ GEÇTİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR”

Adayınızı açıklamadınız diyorlar. Bizim adayı açıklamamız doları 5 liraya, işsizliği yüzde 5’e, enflasyonu yüzde 5’e indirse yarın biz açıklarız Allah’ın izniyle. Siz işinize bakın kardeşim. 6’lı masanın ayağını düşürmeye çalışmakla siz milletin gönlünü kazanamazsınız.

Biz görüştüğümüz zaman ‘hain’, onlar görüştüğü zaman birileri çıkıp dedi ki, ‘Ne var ki onda. Rutin bir görüşme bu.’ Birilerinin artık vatandır, millettir, Sakarya’dır diyerek siyaset yapma zamanının geçtiği görülmüştür.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, yaptığı konuşmada, “Bizler, geldiğimiz siyasi gelenekle ve dinimiz de şunu emrediyor, devletin dini adalet, meshebi liyakattir. Ne yazık ki ne liyakat var, ne adalet var, ortada sadece adamcılık, kayırmacılık mevcut.

“SİNOP, EĞİTİM SIRALAMASINDA İLK 10’DAN 70’LERE KADAR GERİLEDİ”

İlimiz, daha önceki yıllarda Türkiye’nin eğitimdeki başarı ortalamasında ilk 10’a giriyordu. Dönem dönem 3. ve 4. sıralardaydı. Şuan Sinop son olarak başarı ortalamasında 71. sıraya gelmiş durumda. Bu, çocuklarımızı idare edenler tarafından doğru eğitim verilmediğini gösteriyor. Sinop’un gençliği, Sinop’un yarınları inşa edecek çocuklar doğru eğitilmiyor.

“DEVASA HASTANELERİN İÇERİSİNDE DOKTOR YOK”

Devasa hastaneler yapılmasına rağmen hastanelerimizin içi boş durumda. Gidiyorsun, sıra alamıyorsun, muayene olamıyorsun. Durumu olan hemşehrilerimiz yakın yerlerdeki özel hastanelere gidiyorlar, durumu olmayan hemşehrilerimiz ise aile hekimlerinden öteye gidemiyor. 2022 Türkiye’sinde bu büyük bir ayıptır.

“KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ VAR”

Zor dönemde, zor şartlarda kurulduk. İftiralara maruz kaldık, üzerimize geldiler karalamalarla. Son dönemde yok HDP ile yan yanasınız, yok PKK ile şuradasınız. Arkadaşlar, ben İYİ Parti’nin İl Başkanı olarak şunu söylüyorum, bizim kırmızı çizgilerimiz var. Vatan, millet, bayrak bizim kırmızı çizgimizdir. Devletin geleceğini tehdit eden, geleceği adına risk oluşturan hiçbir yapıyla FETÖ’sü, PKK’sı, ne İYİ Parti’nin genel başkanı, ne de bizlerin bir araya gelme gibi bir şansı olmaz olmayacaktır. Bu konuda üzerimize gelenlerin siyasi sicili en karanlık onlardır. O dönemleri milletimiz yaşadı, Dolmabahçe görüşmelerini, Çadır Mahkemelerini, Türk bayrağı ve Atatürk posterlerinin indirildiğini yaşadı. Bu ülke, Garnizonundan Türk bayrağı indirilmiş dönemden geçti. Bu kadar ihanete ortak olan insanların İYİ Parti’lileri, cesurları karalama gibi lüksü asla olamaz. Bizim amacımız bu ülkeyi gelecek yüzyıla hazırlamak. Çocuklarımıza yaşanabilir yaşam şartları oluşturmaktır.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçim gündemine geçildi. İlçe Başkanı Fikret Yılmaz, tek liste ile girdiği seçimde oyların tamamını alarak güven tazeledi.

İlçe Başkanı Yılmaz’ın yönetimi şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu Asil; Şeref Yavuz, Bahattin Özçelik, Şuayip Özcan, Buket Gürleyen, İlyas İlker Özcan, Yaşar Yıldırım, Nizamettin Şahin, Mustafa Ersoy, Muhammet Mustafa Özcan, Burak Erdem Taşkıran, Evren Karahmetoğlu, Saffet Özdemir, Adem Can, Şükrü Demir, Selami Karacan, Mustafa Özoğul ve Cemal Yıldırım.

Yönetim Kurulu Yedek; Bülent Kartal, Yakup Özçelik, Sinan Demirel, Ufuk Demir, Emrah Sönmez, Yakup Zeki Şahin, Yüksel Cantürk, İsmet Zeki Şahin ve Hasan Karahmetoğlu.

2022/11/2022-11-13-17-05-15.jpg 2022/11/2022-11-13-17-05-18.jpg 2022/11/2022-11-13-17-05-22.jpg 2022/11/2022-11-13-17-05-25.jpg 2022/11/2022-11-13-17-05-29.jpg 2022/11/2022-11-13-17-05-32.jpg 2022/11/2022-11-13-17-05-36.jpg
Bu haber 3492 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Tolga Yavuz
  11 ay önce
  Yorumları şöyle bir okuyorumda bu içinde bulunduğumuz ekonomik bitmişlik işsizlik pahalılık türkelilere az bile tüm memleket görüyor bu yapılan adaletsizliği bir tek bizim memleket kör çok acı çok
 • CÖLETTÜRÜÜ
  11 ay önce
  HDP İLE GÖRÜŞEN KİMLERDİ KAMİL... AZ KALDI İYİLER GELİYOR..
 • Cövelü
  1 yıl önce
  PKK ile 6 li masada oturan lar mi iyi oluyor.Ezani müren gibi okuyanlar mi iyi oluyor.Yoksa PKK PYD ye kök döktükler mi iyi oluyor.
 • KALENDER
  1 yıl önce
  Boş boş yorum yapmayın ...bu iktidar ve sistem bimiştir artık bu ülkeyi iyi parti yani iyiler yöneticek..AZ KALDI.
 • Keşköylü
  1 yıl önce
  Bize bir gece ansızın PKK PYD inlerine girip onları doğduğu na pişman edecek emri Rusya'ya da geçip hava sahalarını açtirabillecek bir lider lazım.Oda RTE Ulu devletimiz.Bayrağimizi dalgalandiracak dünyayı titretecek lider.
 • Mülkiyeden
  1 yıl önce
  Taksim de bomba patlıyor 10 saat içinde failleri yakalanıyor,bu bayrak dalgalanacak bu memleket bağımsız bir ülke olarak kıyamet e kadar tarih sahnesinde kalacak,2023 te Reisimiz RTE tekrar başkan olarak seçilecek.Gerisi yakın tarihler için teferruat tır.Dünya liderimiz fatihani makbülü insücanı Sultanı Abdülhamid han hazretleri torunu,Peygamberi zişanı ümmeti Recep Tayyip Erdoğan.
 • KİNG
  1 yıl önce
  HAYIRLI OLSUN..FİKRET BAŞKAN VE TEŞKİLATI....
 • El nino
  1 yıl önce
  Hayırlı uğurlu olsun başkanım
 • Alper YILMAZ
  1 yıl önce
  Hayırlı olsun Başarılar dilerim.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı