Hava sıcaklıklarının aniden artması ile kar suları birçok ilçede tahribata sebep oldu.Türkeli ile Çatalzeytin ilçelerinde de Akçay Çayı üzerinde bulunan 4 geçici köprü kar suları sebebiyle zarar gördü. Geçici köprülerin kullanılamaz hale gelmesi ile Sinop ve Kastamonu sınırlarında bulunan 10'dan fazla köye ulaşım sağlanamadığı bildirildi.Türkeli ile Çatalzeytin birbirine bağlayan Akçay Çayı üzerindeki köprülerin birçoğu 11 Ağustos'ta meydana gelen selde yıkılmıştı. Kar suları sebebiyle yıkılan köprülerin ise 11 Ağustos 2021 tarihindeki sel felaketinin ardından yapılan geçici köprüler olduğu öğrenildi.
Gündem
Yayınlanma: 02 Nisan 2022 - 13:30
Güncelleme: 02 Nisan 2022 - 22:01
Kar suları, iki ilçeyi birbirine bağlayan 4 köprüyü yıktı
Gündem
02 Nisan 2022 - 13:30
Güncelleme: 02 Nisan 2022 - 22:01
Karın hızla erimesi nedeniyle, Türkeli ile Çatalzeytin ilçelerini birbirine bağlayan Akçay Çayı üzerindeki 4 geçici köprü yıkıldı.
Bu haber 3497 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir
Kar suları erimez. Kar erir suya dönüşür. Okuyucuya saygınız olsun.
Helal olsun Mustafa bey