Reklam
Karadeniz: Enflasyonun da zamların da tek sebebi iktidardır

Karadeniz: Enflasyonun da zamların da tek sebebi iktidardır

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, elektrik ve doğalgaz zamlarını eleştirerek; “Enflasyonun da zamların da tek sebebi iktidardır” diye konuştu.

Karadeniz: Enflasyonun da zamların da tek sebebi iktidardır
05 Eylül 2022 - 16:41
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Barış Karadeniz yaptığı yazılı açıklamada doğalgaz ve elektrik zamlarını eleştirdi. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada Karadeniz; “Enflasyonun da zamların da tek sebebi iktidardır” dedi. 

Geçtiğimiz günlerde evlerde kullanılan doğalgaz birim fiyatında yüzde 20,4, sanayide yüzde 50,8 zam elektrikte ise mesken abonelerinin tarifesine yüzde 20, sanayide yüzde 50 zam yapılmış ülkede büyük tepkilere yol açmıştı. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz konuya ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu. Karadeniz; “Her geçen gün artan geçim sıkıntısı vatandaşımızın belini büküyor, vatandaş artık yarını düşünemez oldu günü kurtarmaya bakıyor. Halktan uzak saray iktidarı sürekli yaptığı zamlarla hayatı zorlaştırmaya devam ediyor. Kış kapıda, iktidar vatandaşın evinde kullandığı doğalgaza %20, sanayide kullanılan doğalgaza %50,8 zam yapıyor. Asgari ücretli vatandaşım kombiyi nasıl açsın? İnsanların temel ihtiyaçlarından ısınma ihtiyacını bile elinden alıyorsunuz. Geçen yıl da kömür fiyatlarında indirim yapılması adına soru önergesi vermiştik, vatandaş zor durumda görmüyorsunuz. Elektriğe de meskende  %20 sanayide %50 zam geldi.İnsanlar zaten geçinemiyor, kıt kanaat yaşamaya çalışıyor siz yaşamı daha da güçleştiriyorsunuz. Sanayici vatandaşım  gelen bu zamlarla ne yapacak, işletmesini nasıl ayakta tutacak? Sanayici ürüne zam yapacak ki günü kurtarsın, vatandaş gelen zamlarla o ürünü nasıl alsın? Enflasyonun da zamların da tek sebebi iktidardır. Vatandaşa destek diye yaptığınız açıklamaları bırakın zamları derhal geri alın” dedi.

Bu haber 1955 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • akif
    1 yıl önce
    bunlarda hergun fikir uretiyorlar gelecegimiz aydinlik daha 6 parti ile kendi aralarinda baskan adayini bile aciklamadan aciz bi muhalefet var olmasi ulkemizin kanayan en buyuk yarasi sirf elestiri yapipta 20 secim kaybedip hala bir kesimin umudu olmasi ulkenin insaninin nasil bir ideoloji hastaligina sahip olmasini gosteriyor bunlardan hizmet beklemek baya bi iyimser dusunmek sorun ulkede iktidarda deyil adam gibi bi muhalefetinin olmamasi her ulkede muhalefetin alternativi muhalefettir bizde ise muhalefetin gorevi yapilan herseyi iktidari elestirmek alternativ sunmamak
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı