Reklam
Karadeniz; “İşçinin hakkını savunacağız”

Karadeniz; “İşçinin hakkını savunacağız”

CHP Sinop Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Barış Karadeniz maaşları enflasyonla eriyen geçim sıkıntısı çeken enerji işçilerinin sesi oldu. Karadeniz;” Zorlu şartlar altında emek veren işçinin hakkını savunacağız” dedi.

Karadeniz; “İşçinin hakkını savunacağız”
06 Temmuz 2022 - 14:43
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz enerji dağıtım şirketinde yaşanan haksızlığı dile getirdi.

Karadeniz konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Ülkede ne yazık ki her geçen gün geçim şartları ağırlaşıyor. İnsanlar evlerine ekmek götürmekte, faturalarını ödemekte zorlanıyor. Hal böyleyken elektrik dağıtım şirketinde de işçilere ödenen sefalet ücretiyle karşı karşıya kalıyoruz. Vatandaş her gün risk altında zorlu şartlarda çalışıyor. Evlerine helal lokma götürmek için riski göze alarak emek veren işçinin hakkı sömürülüyor. Enflasyonun tavan yaptığı, akaryakıtın 30 liralara yaklaştığı günümüzde işçiye verilen %25 zam, zam değil bir utanç bedelidir. Zam diye açıklanan bu bedel insanlık onuruna yakışmamaktadır. Bir an evvel sendika ve işveren arasında işçinin refah seviyesini koruyacak, emekçinin döktüğü terin karşılığını verecek bir bedel üzerinde anlaşma sağlanmalıdır. İşçinin, emekçinin mağduriyeti giderilmelidir. Zorlu şartlar altında emek veren işçinin hakkını savunacağız” dedi.

Bu haber 1307 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Rst
    1 yıl önce
    Kendisi muhasebecidir mükelleflerinşn kaçı asgarı ücret üstü maaş verebilir durumdadır kaç tanesi asgari ücret üstü maaş vermektedir? Maliyetleri bilen birinin çıkıpta bu yetersiz demesi ancak trübünlere oynamaktır. Ulaştırma bakanı Sinopta iken kendisi nerdedir? Yapılacak işler ile alakalı bakandan söz destek almışmıdır yani sel bölgesi için ne yapmıştır? neler istemiştir. Yoksa yarın öbürgün o bölgelere gidip yapılan veya yapılması gereken işleri gösterek şovmu yapacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler