Reklam
Karadeniz; ’’Sağlık ekip işidir, ayrım kabul edilemez’’

Karadeniz; ''Sağlık ekip işidir, ayrım kabul edilemez''

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen torba yasa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karadeniz; '' Sağlık ekip işidir, ayrım kabul edilemez'' dedi.

07 Aralık 2021 - 00:11
Reklam

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz sağlıkçılara müjde denilerek duyurulan fakat kamuoyunda büyük tepki gören torba yasayı eleştirdi. Karadeniz yaptığı açıklamada;'' Yaklaşık iki yıldır pandemiyle iç içeyiz, bu sürecin en önemli kahramanları şüphesiz ki bir canı daha kurtarmak için kendi canını tehlikeye atan sağlık çalışanlarımız.

Gece gündüz demeden yeri geldiğinde mesai mefhumu gözetmeden bizim için çalışıyorlar. Bu süreçte onlara da bir nebze katkı sağlamak, manevi etkilerinin yanında en azından maddi zararlarının karşılanmasının gerekliliğini her platformda dile getirmiştik. Geçtiğimiz günlerde sağlıkçılara müjde denilerek açıklanan torba yasa her yönüyle akıl tutulmasının bir ürünüdür.

Elbette doktorlarımız bu sürecin en önde gelen kahramanlarıdır fakat sağlık bir ekip işidir. Hemşirelerimizden, güvenlikçiye, şoförlerimizden memurlara kadar her bir emekçi sağlığın olmazsa olmazıdır ayrım kabul edilemez. Hemşirelerimizin, hasta bakıcılarımızın hakkı küçük görülemez. Bu yanlıştan derhal dönülmeli, yeniden bir düzenlemeye gidilmelidir. Sağlık bir ekip işidir ayrım kabul edilemez'' dedi.            

Bu haber 650 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama
DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama
MHP İl Başkanlığına flaş atama
MHP İl Başkanlığına flaş atama