Reklam
Maviş ve Karaömeroğlu, Bakan Kurum’la bir araya geldi

Maviş ve Karaömeroğlu, Bakan Kurum’la bir araya geldi

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’la bir araya geldi.

Maviş ve Karaömeroğlu, Bakan Kurum’la bir araya geldi
09 Haziran 2022 - 14:14
Reklam

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) yapılan görüşmede, Kent Meydanı projesi başta olmak üzere, Sinop ve ilçelerde devam eden bakanlık yatırımları ele alındı.

MEYDAN PROJESİNİN GELDİĞİ AŞAMA DEĞERLENDİRİLDİ

Bakan Kurum’la yapılan görüşmeye yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Kent Meydanı projesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirterek, Bakan Kurum ile projeye ilişkin gelinen aşamayı değerlendirdiklerini ifade etti.

HAMSİLOS BİSİKLET VE YAYA YOLU PROJESİ SONA YAKLAŞTI

Maviş ayrıca, çalışmaları sona yaklaşan Hamsilos Bisiklet ve Yaya Yolu projesinin de görüşmede ele alındığını belirterek, yeni bisiklet yolunun yakın zamanda Sinopluların hizmetine sunulacağını müjdeledi.

KALEKONDULAR İÇİN KAMULAŞTIRMA SÜRECİ BAŞLIYOR

Yapılan görüşmede, kale surları üzerindeki 'kalekondu' olarak tabir edilen yapıların kamulaştırılması için de Bakan Kurum’un talimatıyla çalışmaların başladığını söyleyen Maviş, “Tarihi surlarımızı gün yüzüne çıkaran Meydan Projemizde yıkım süreci tamamlandı. Şimdi 2 bin 500 yıllık tarihi surlarımızın restorasyon çalışmaları devam ediyor. Ayrıca kalekonduların da kamulaştırılmasıyla birlikte, çirkin ve çarpık kentleşmeden arındırdığımız tarihi surlarımızı, eski ihtişamına kavuşturmuş olacağız. Tüm bu çalışmalarla birlikte Sinop’umuzun tarihi hafızasını korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 2391 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli can suyuna kavuşuyor
Türkeli can suyuna kavuşuyor
Baltacı, Ilgaz Tünelini meclise taşıdı:
Baltacı, Ilgaz Tünelini meclise taşıdı: "İş bilmezliğin...