Türkeli’de 9 Temmuz Pazar günü etkili olan sağanak yağış sonrası akşam saatlerinde Yılanlık mevkiindeki geçici köprü jandarma tarafından bir süreliğine tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.İlçeye bağlı Satı Köyü Usva Mahallesine ulaşım sağlayan geçici köprü de yağışların etkisiyle derenin debisinin yükselmesi sonucu 5. kez yıkıldı.Türkeli İlçe Özel İdaresi ekipleri ise sağanak yağış sonrası hasar oluşan köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor. Yollarda oluşan tahribatlar nedeniyle inceleme ekibi tarafından hasar tespit çalışmalarına başlanıldı.
Asayiş
Yayınlanma: 10 Temmuz 2023 - 16:15
Sağanak yağış hasara yol açtı, geçici köprü 5. kez yıkıldı
Asayiş
10 Temmuz 2023 - 16:15
Türkeli'de 9 Temmuz akşamı etkili olan sağanak yağış, bazı köy yollarında hasara neden olurken, Satı Usva Mahallesine ulaşım sağlayan geçici köprü 5. kez yıkıldı.
Bu haber 2276 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir
Osmangazi köprüsünü yapan japon mimarların olduğu bir konsorsiyum kurulup öyle yapılmalı. Yada köyü ayancık a biyere bağlayın turkeli kurtulur belki. Net göremedim ama kayan yol da yazıcı dayı arası herhalde. K.i.b
Yazıklar olsun muhtar il genel meclis üyeleri ak parti ilçe başkanı ya bu kadarmi basiretsiz.. kaç yıl oldu ayıp yaa ayıp
Ayhan Muhtar köprü yapsın siz bir görün herkes direk köprüden geçer aya bile gider uçar vala
Osmanli mimarisi olan Kemerli Köprü yapilsin. Gecici Kemerlü köprü. Kani ile gecis yapilsin. Az kaldi 2023 ucacaaaazzzz. Lozanda bitiyahhh artik gel keyfim gel.
5.kez yıkıldığına göre mühendisler yeni bir şey deniyor galiba. Ya da mühendis değil de başdan sağmacilar mi. Köy muhtarına verin işi, yapsın bir imece, finansal ve ekipman desteğini versin devlet, eğer birdaha yıkılırsa görüşelim. O ovada suyun nereden nasıl aktığını köy ün yerlisi bilir.