Reklam
Sinop’ta beton kalitesi güvence altında

Sinop’ta beton kalitesi güvence altında

Sinop Bölgesi’nde Hazır beton ve Maden ocakları sektöründe faaliyet gösteren Sinop Beton firması, İstanbul’da 8-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Beton 2023 Fuarı ve Kongresine katılarak, Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu ve Uluslararası davetlileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Sinop’ta beton kalitesi güvence altında
14 Kasım 2023 - 13:13
Reklam

Sinop Bölgesi’nde Hazır beton ve Maden ocakları sektöründe faaliyet gösteren Sinop Beton firması, ERMCO üyesi olarak uluslararası düzeyde sektörü temsil eden Türkiye Hazır Beton Birliği’nin Kalite Güvence Sistemi denetimini başarı ile geçerek, beton kalitesi konusunda Türkiye’nin en iyi firmaları arasına adını yazdırmış oldu. Bölgede “ilk ve tek” olarak bu denetimi başarıyla geçen Sinop Beton, İstanbul’da 8-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Beton 2023 Fuarı ve Kongresine tüm ekibi ile beraber davet edilerek, Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu ve Uluslararası davetlileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Kongre ve Fuar sürecinde, Türkiye Hazır Beton Birliği Üyesi olma ve Sinop Bölgesini temsil etme düzeyinde görüşmeler gerçekleştirildi. Sinop Beton Genel Müdürü Melih Çınar yaptığı açıklamada; “Sinop Beton verdiği başarılı hizmetlerle büyüyerek, yatırımlarını Sinop ve ülke genelinde istikrarlı bir biçimde yaygınlaştırmıştır. Hizmetlerinin tamamını ‘Kalite ve Çevre Odaklı Yaklaşımlar’ ilkeleri kapsamında yapılandırmış ve çevreye duyarlı, kalite vizyonu olan bir firma olarak hem bölgesine hem de ülkesine olumlu bir model olma yolunda ilerlemiştir” dedi.

Sürdürülebilirliğin ve kaynakların sorumlu kullanımının sektörde çok önemli olduğunu belirten Çınar, bu anlamda Sinop Beton ve Çınar Grup Ailesinin misyon ve vizyonu hakkında, “Misyonumuz; sürekli gelişmeyi ve öğrenmeyi vurgularken, itibarı ve yüksek kalite standartlarını korumayı, çevresel sürdürülebilirliği teşvik etmeyi, sürekli iyileştirme ve yenilikçilik aracılığıyla paydaşlarımıza ve toplumumuza değer katmayı hedeflemektedir. Vizyonumuz ise; ulusal ve uluslararası arenalarda gelişerek, teknolojinin sağladığı olanakları kullanarak kaliteli hizmetler ve çevre dostu çözümler sunmayı, çok yönlü ve kombine modeller benimseyerek toplum ihtiyaçlarına hızlı ve etkili bir şekilde yanıt veren lider bir kurum ve örnek alınan bir model olmayı amaçlamaktadır” ifadelerini kullandı.

SİNOP’UN “İLK VE TEK”THBB ÜYESİ

BETON 2023 Hazır Beton Kongresinde yaptığı çalışmalar ile bölgesini gururla temsil eden Sinop Beton için, Türkiye Hazır Beton Birliğine üye olma yolunda ilk adımlar atıldı. Kongre kapsamında yapılan tören ile Türkiye Hazır Beton Birliği’nin Sinop bölgesindeki tek üyesi ve temsilcisi olarak Melih Çınar tarafından üyelik başvuru dosyası, THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık’a takdim edilerek resmi başvuru gerçekleştirildi.

Başkan Işık törende yaptığı konuşmada; “Sinop ilimizin, Ayancık ilçesinde faaliyet gösteren ve bu kadar küçük lokasyondaki sınırlı üretimi ile Türkiye’nin dev firmalarının geçmiş olduğu KGS denetimini başarı ile tamamlamak bizler için büyük umut verici olmuştur. Türkiye’deki hazır beton sektörünün kalitesini ve çevre duyarlılığını arttırmak, uluslararası standartlara taşımak için artık hiçbir bahane kalmayarak, Sinop Beton tüm sektöre örnek bir model oluşturmuştur” diye konuştu.

Sinop Beton Genel Müdürü Melih Çınar tarafından Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Sinop’a davet edildi. Törenin ardından THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, Sinop Beton Kalite Güvence Koordinasyon Ekibi ile birlikte, fuar alanında sektördeki yenilikleri yakından takip ederek çeşitli ziyaretlerde bulundu.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEYİ

Kongrenin ikinci gününde Sinop Beton Kalite Güvence Koordinasyon Ekibi, Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) Direktörü Cynthia Imesch ile kaynakların sorumlu kullanımı belgelendirmesi konusunda verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

CSC Direktörü Imesch görüşmenin sonunda, Sinop Beton’un sadece kalite konusundaki başarısıyla değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik odaklı çabalarıyla da dikkat çektiğini belirtti.

Sinop Beton Genel Müdürü Melih Çınar yaptığı açıklamada; “Sinop Beton olarak su, hava, toprak, iklim, çevre gibi canlıların yaşam kalitesinin belirlenmesinde önemli rol oynayan elemanların ve kaynakların korunması, iyileştirilmesi amacıyla tesislerimizin çağın getirdiği teknolojilere uygun, çevre dostu elemanlar barındıran ve sürdürülebilirlik açısından verimli kullanılmasını sağlamak için her gün kendimizi geliştirecek yeni projeler planlamaktayız. 

Sinop beton ve Çınar grup ailesi olarak gücümüzü, vizyon ve misyonumuzu destekleyecek, sorumluluk sahibi, özgüvenli, yeniliklere açık, katma değer üreten, kaliteli hizmete inanan, çevreye duyarlı insan kaynağımızdan alıyoruz.

Bugüne kadar tamamlamış olduğumuz projelerde olduğu gibi bugünden sonra da THBB Kalite Güvence Sistemi ve CSC Kaynakların Sorumlu Kullanımı süreçleri ışığında sürekli gelişimimizi sürdürerek, memleketimize ve ülkemize verdiğimiz hizmetin sürdürülebilir olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Bu bir 'Advertorial'dir.
Bu haber 924 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Borçlara af geliyor! Ceza ve zamlar silinecek
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı
Sinop’ta magandalara suçüstü: 2 gözaltı