Reklam
Sinop’ta çocuk acil servisi tekrar aktif olacak

Sinop'ta çocuk acil servisi tekrar aktif olacak

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde pandemi döneminde izolasyon ihtiyaçlarının tamamen ortadan kalkmasıyla birlikte çocuk acil servisinin tekrar aktif olacağını belirtti.

Sinop'ta çocuk acil servisi tekrar aktif olacak
24 Haziran 2022 - 14:41
Reklam

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muharrem Doğan, Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde Covid pozitif veya şüpheli hastaların karantina ve izolasyon ihtiyaçlarının tamamen ortadan kalkmasıyla birlikte çocuk acil servisinin tekrar aktif olacağını belirtti.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muharrem Doğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “2020 yılında pandeminin ülkemizde başlamasıyla beraber pandemi hastalarının, normal hastalardan ayrı alanda tedavilerinin ve bakılarının yapılması doğduğu için bu alanı mümkün mertebe acil servise yakın alanlarda konumlandırma ihtiyacımız nedeniyle biz çocuk acil alanımızı covid alanına çevirdik ve o alanda hekimlerimizle birlikte covid pozitif hastalarının yani şüpheli hastaların takiplerini yapmaya başladık. Hale hazırda pandemi süreci normalleşme sürecine doğru dönüşmüş olsa da pandemi hastalarının karantina izolasyon ihtiyaçları hala devam ediyor. Bu hastalarımızın ya da bu hastalık şüphesi olan vatandaşlarımızın ayrı bir alanda izole bir şekilde bakılarının ve tedavilerinin yapılması hala ihtiyaç olduğu için bu alanı maalesef ki yine covid acil alanı olarak kullanmaya devam ediyoruz ama covid pozitif veya şüpheli hastaların karantina ve izolasyon ihtiyaçlarının ortadan kalkması itibariyle biz eski dönemde olduğu gibi yine bu alanımızı çocuk acil hastalarımızın hizmetinde sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: Haber 57
Bu haber 1136 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da
İstanbul'da "Türkeli" rüzgarı esti
Yıkılan istinat duvarının onarımı 1 yıl sonra başladı
Yıkılan istinat duvarının onarımı 1 yıl sonra başladı