Reklam
Sinop TSO seçimlerinde Akbaş yeniden başkan seçildi

Sinop TSO seçimlerinde Akbaş yeniden başkan seçildi

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) meclis üyesi seçimlerinde mevcut başkan Salim Akbaş, yapılan seçimlerde 27 meclis üyesinden 19’unu almayı başararak yeniden başkanlığa seçildi.

Sinop TSO seçimlerinde Akbaş yeniden başkan seçildi
17 Ekim 2022 - 01:30 - Güncelleme: 17 Ekim 2022 - 01:34
Reklam

Sinop TSO’da seçim heyecanı yaşandı. 27 üyeli Sinop TSO meclisinde yer alan üyeler, yeni yönetimi belirlemek için bir araya geldi. Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan seçimde, odaya kayıtlı ve oy kullanma hakkına sahip 1241 seçmen oy kullandı. İşadamı Sedat Sever, Eğitimci ve İşadamı Barış Mert ile İnşaat Mühendisi mevcut Başkan Salim Akbaş’ın yarıştığı seçimlerde 27 meclis üyesinin 19 tanesini almayı başaran Salim Akbaş yeniden başkanlığa seçildi.

SEÇİMLER BİTTİ HİZMETE DEVAM

Seçimler sonrası ilk açıklamasını yapan Sinop TSO Başkanı Salim Akbaş, hizmete kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Akbaş; “Bugün yapılan seçimlerde 12 Meclis komitesinden 27 meclis üyesinin 19 tanesini bizler aldık. Bu aldığımız meclis üyelerinin büyük çoğunluğu ile daha önce birlikte çalışmıştık. Bir önceki dönemde hatırlayacağınız gibi 27 ye 15 almıştık ve 4 buçuk yıl görev yapmıştık. Bu sefer de 19’a 8 gibi bir meclis aritmetiği ile görev yapacağız ama biz meclise girdikten sonra seçimi burada bırakıyoruz. Bundan sonraki süreçte inanıyorum ki yine 27 arkadaşımız hizmet için kendi plan, proje ve düşüncelerini yine bizlerle paylaşacak ve bizler de uygulanabilecek projeleri kamuoyuyla paylaşıp yerine getirmeye çalışacağız. Hem Sinop’a hayırlı uğurlu olsun diyorum hem de bizleri destekleyen dahası buraya gelip oy kullanan tüm üyelerimize de sevgi ve saygılarımı iletiyorum” dedi.