Reklam
Sinoplular, Maltepe’deki Tanıtım Günlerinde buluştu

Sinoplular, Maltepe'deki Tanıtım Günlerinde buluştu

İstanbul Maltepe Etkinlik Alanı'nda Sinop Tanıtım Günleri başladı.

08 Ocak 2022 - 16:57 - Güncelleme: 08 Ocak 2022 - 17:56
Reklam

Sinop ve ilçelerinin doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini, ulusal alanda tanıtmak amacıyla bu yıl 7’incisi düzenlenen “Sinop Tanıtım Günleri” başladı.

Maltepe Etkinlik Alanı'nda 9 Ocak Pazar gününe kadar sürecek olan tanıtım günlerinde, Sinop ve ilçelerinin tarihi ve kültürel zenginliklerinden ilham alınarak hazırlanan tanıtım stantları ziyaretçilerden tam not alırken, renkli ve eğlenceli anların da yaşanmasına tanık oldu.

SİYAD tarafından İstanbul/Maltepe'de düzenlenen 7. Sinop Tanıtım Günlerine İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, AK Parti Kâğıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili İsmail Doğan Subaşı, Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

SİYAD Genel Başkanı Adnan Çeliker tanıtım günlerine ilgi ve katılımın yoğun olduğunu belirterek, Sinoplulara güzel bir gün yaşatmak, Sinopluları İstanbul’da temsil etmek için 80 gündür mücadele ettiklerini söyledi.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu da tanıtım günlerine katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, “Kadim tarihi, masmavi denizi, uzun ve sakin kumsalları, tabiat parkları, eşsiz şelaleleri, mağaraları ve sahip olduğu kültürel değerleriyle Türkiye’nin en mutlu şehri Sinop’umuzu tanıtmak amacı ile Türkiye’ nin aynası ve mozaiği olan İstanbul’ dayız, biriz, beraberiz” diye konuştu.

Sinop Tanıtım Günlerine katılım sağlayan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da Sinop’un tanıtımı noktasında emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, Sinop’ tan tüm Türkiye’ ye gösterilen birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmanın daim olmasını temenni ettiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu’na 81 vali içerisinde en şanslı vali olduğunu söyleyerek, bu dünyadaki cennetin valisi olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise, bu buluşmaların çok kıymetli olduğunu kaydederek, “Bu tip buluşmalar bizler kimliğimize, yaşam tarzımıza, görünüşümüze değil, bütün farklılıklarımıza rağmen hepimizin eşit, insan ve yan yana olabildiğini görebileceğimiz buluşmalar. Buradan şu inanç ve umutla ayrılıyorum ki bizler hep birlikte eşitliğin, özgürlüğün ve kardeşliğin Türkiye’sinde sonsuza kadar yaşayacağız. Öfkemizle değil, dostluğumuzla, barışımızla, kardeşliğimizle geçmişte olduğu gibi gelecekte de buluşacağız” ifadelerini kullandı.

TÜRKELİ STANDINA HEMŞEHRİLERİMİZDEN YOĞUN İLGİ

İlçemizdeki turistik alanların tanıtıldığı Türkeli Standına, Türkelililer yoğun ilgi gösterdi. Türkeli Standında, Türkeli'ye ait kaleme alınan tanıtım kitapçığı ve belediye çalışmalarının aktarıldığı posterler ve kısa bir film yer aldı.

Türkeli Standında aynı zamanda yöresel lezzetlerimizden olan düğün helvası dağıtılırken, standa gelen vatandaşlara ilçe tanıtım kitapçığı ve doğal güzelliklerinden posterlerin yer aldığı çanta hediye edildi.

Bu haber 825 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • BBP tek care
  2 hafta önce
  Türkeli Türkeli olali böyle bos konusan bir baskan görmedi. Adamin isi gücü ALGI yaratmak. Is yapiyor gibi gözükmek. Sonra da Türkelini Istanbula tanitmaya gel. Birak bu isleri. AK Parti icindeki AKP lisin sen. Az kaldi secimlere... Koltuk sallaniyor
 • Türkeli
  2 hafta önce
  Ya yine bazı ilçe başkanlarının adamları doluşmuş buraya. Ötede oyna
 • Sosyal demokrat
  2 hafta önce
  Haydi türkeli, Kampanya başlatalım, BARAKALAR YIKILSIN , LİMAN HALKA AÇILSIN ... Paylaşılan haberlere hep böyle yorum yapalım
 • Türkeli
  2 hafta önce
  Ben varım lakin yetmez ilgili yerlere konuyu şikayet etmeli. Bu siyaset üstü bir durumdur. Resmen milletin hakkı yeniliyor. Kimsenin babasının çiftliği değildir. Korkmayın
 • Limancı
  2 hafta önce
  Limandaki barakalar yıkılsın
 • Warriors
  2 hafta önce
  Şu liman milletin değil birilerinin olduğu için dokunamaz kimse söylemekke olmuyor millet ailesi ile balık tutmaya gitse gidemez gençler alıyolar kızları gidiyolar barakalarda ….. alkolü kapan gidiyor içmeye
 • Nereye
  2 hafta önce
  Vala buraya yazmaya olmuyo nere yazılaki
 • Sosyal demokrat
  2 hafta önce
  Devlet ricali istanbulda gezedursun, Limanda deniz işgal altında. Halk nerde gezecek, zenginler nerde alem yapacak. Söz verdin Veysel BAŞKAN. Yık halk denizi solusun.
 • Türkeli
  2 hafta önce
  Ses çıkarmadığımız sürece bu düzen devam eder. Yani şu liman milletin mi yoksa birilerinin mi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama
DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama
MHP İl Başkanlığına flaş atama
MHP İl Başkanlığına flaş atama