Reklam
SMA hastası Alp bebek için yaşam kermesi

SMA hastası Alp bebek için yaşam kermesi

SMA Tip 1 hastası olan 5 buçuk aylık Alp bebek için Sinop’ta yaşam kermesi düzenlendi. Kermesin tüm geliri ile yapılacak bağışlar, Alp bebeğin tedavi masrafları için açılan hesaba yatırılacak.

SMA hastası Alp bebek için yaşam kermesi
02 Haziran 2022 - 17:06 - Güncelleme: 02 Haziran 2022 - 17:07
Reklam

Çorum’da yaşayan Sevilay-Mustafa Keskin çifti, 'Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1' hastası olan çocukları Alp’i yaşatabilmek için mücadele veriyor. Alp bebeğin Dubai’de 1,8 milyon dolarlık gen tedavisi olması için yardım kampanyası başlatan aileye Sinop’ta gönüllüler de destek veriyor.

Alp bebeğin yardım kampanyasına katkı sağlamak amacıyla Gazi (Aşıklar) Caddesi Yaşlılar Evi bahçesi önünde kermes düzenledi. Gün boyu açık kalacak olan kermeste el işi ürünler ile yiyeceklerin satışından elde edilecek gelir ile yapılacak bağışlar, Alp bebek için açılan hesaba yatırılacak.

TEDAVİ İÇİN YÜZDE 6’LIK DİLİM KALDI

Kermes hakkında bilgi veren Sinop Üniversitesi (SNÜ) Sağlık Hizmetleri Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Fetih Bişgin; “Çorum’un Alaca ilçesinde birlikte çalıştığı yakın aile dostu Mustafa Kesgin’in SMA Tip 1 hastası olan oğlu Alp için tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde Sinop’ta bir yaşam kermesi düzenleyerek aileye yardımcı olmak istedik. 8 Mart’ta bebeğimiz 3 buçuk aylıkken SMA Tip 1 tanısı aldı. O günden beri kampanyamız başladı, şuanda bebeğimizin 6 aylık olmasına 10 günü var. Dubai’de gerçekleştirilecek olan gen tedavisi için 1,8 milyon dolarlık teklif alındı. Kampanyamızda şuana kadar yüzde 94’lük dilim tamamlanarak yüzde 6’lık bir dilim kaldı. Bebeğimizin de 10 günlük bir süresi kaldı. 6’ıncı aya kadar bebeğimiz yurt dışındaki tedavisini alabilirse yüzde 98’e kadar bir iyileşme öngörülüyor. Bizim temennimizde bebeğimiz 6 aylık olmadan biran önce tedaviye göndermek. Annesi Sevilay Keskin ve Babası Mustafa Keskin, Çorum’da hemşire olarak çalışıyorlar. Yaklaşık 3 aydır uğraşıyoruz. Sinop’ta ve Türkiye’nin her yerinde stantlarımızda oldu, okullara zarf dağıttık, bugünde kermes düzenledik. Kermesimize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Kaynak: Vitrin Haber
Bu haber 770 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı