Türkeli Belediye Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:"Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizin en önemli sıkıntılarından biri olan, içme suyu miktarı ve kalitesini arttırmak amacıyla ciddi çalışmalar yapılmıştır. Bu kapsamda, çeşitli kurum ve belediye bünyesinde çalışan işinde uzman mühendislerden oluşan heyet tarafından ilçe sınırlarımızda yaptıkları arazi çalışmaları sonucunda içme ve kullanma suyunun miktarını ve kalitesini arttıracak kaynaklar tespit edilmiştir.Suyun kalitesini olumsuz yönde etkileyen kaynak ve su kuyuları iptal edilmiş olup, yapılan sondaj çalışmaları ile yeni kaynakların ilave edilmesiyle birlikte, halkımızın kullanabileceği ve ihtiyacını karşılayabileceği ortalama 7,6 PH değerinde içme ve kullanma suyunu vermiş bulunmaktayız.11/08/2021 tarihinde bölgemizde yaşanan büyük Sel afeti nedeniyle zarar gören su kuyuları ve ana isale hatları kısa sürede onarılmış olup, içme suyumuz halkımızın hizmetine sunulmuştur.Uzun vadede yapmış olduğumuz gölet, içme suyu, tüm su hatları, su depolarının ve diğer alt yapıların yenilenme süreci devam etmektedir. Tüm alt yapı yenileme çalışmaları tamamlanana kadar, doğal afetler ve ana hatlardaki beklenmedik arızların dışında su sıkıntısı yaşanmayacağı ön görülmektedir.İl Sağlık Müdürlüğünün her ay periyodik olarak muhtelif yerlerden şebeke suyundan aldığı numuneler üzerine yapılan analizlerde şebeke suyunun fiziksel (bulanıklık, koku, tat), kimyasal ve biyolojik yönden 17.02.2005 tarih ve 25730 sayılı yönetmeliğe göre insani tüketim açısından uygun çıktığı görülmektedir.Bundan sonraki yapılan analiz sonuçları rutin olarak kamuoyu ile paylaşılacak olup, bu zamana kadar yapılan analiz sonuçlarını kamuoyunun takdirine sunuyoruz.Halkımızın bilgisine sunulur."
Gündem
Yayınlanma: 31 Ocak 2022 - 10:48
Güncelleme: 06 Şubat 2022 - 16:18
Türkeli Belediyesi: Şebeke suyu içilebilecek durumdadır
Gündem
31 Ocak 2022 - 10:48
Güncelleme: 06 Şubat 2022 - 16:18
Türkeli Belediye Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, içme suyunun kalitesini artırmaya yönelik çalışmaların sonuç verdiğini, İl Sağlık Müdürlüğünden her ay analiz sonuçlarının rutin olarak kamuoyu ile paylaşılacağı belirtilerek, şebeke suyunu gönül rahatlığıyla içilebileceği ifade edildi.
Bu haber 1571 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir
ey benim saf insanim bi allahin kulu sormuyor o suyun kaynagi nerden nereler kurutulup da suyunu iciyorum diye
barakalar bir an önce yıkılmalı ve liman halkın kullanımına açılmalı. Kıyılar işgal altındadır.
Mavis türkeline gelirken yollarin reziligini görmüyomusunuz yoksa seldeki bakanlar gibi uçarak mi geldiniz bitmeyen sahil yolu
İçme suyu önemli tabi ama derelerin suyunu kurutmanın zararları göz ardı etmek kötü olmuş.
Sayın Başkan,Yılanlıkda Selden bu yana Su yok. İcme suyunufa gecdim. Su yok suuuuuuu
Size müstehak. Yilanlik bosuna yilanlik degil.
Anlaşılan odur ki Türkeli Halkı limandan rahatsız. Balıkçılar için liman mı, balıkçı barınağı mı yoksa barınak mı belli değil. Şahsi kanaatimdir; limanın yapılması bile hatadır. İlçenin en güzel mekanı olabilecek alan tarumar edilmiştir. Başkanın kurumsal olarak yapabileceği bir eylem yok. Yani yetkisi dahilinde değil. Ama yetkililere bunu ulaştırmak, halkın itirazını iletmek görevidir. Cahilliğimi bağışlayın. İlçede balıkçılık yaparak geçimini sağlayan kaç kişi var bilmiyorum. Bilen birisi yazarsa sevinirim.
bence liman ismi değişsin meyhaneler daha uygun igren işler oluyor başkaaannnnn
Liman isgaline son. Liman isletmesi ve baskani ne is yapar? Hak isgaline son. harami düzene son. Artik yerter.
herkes su geliyor diye seviniyor olumlu yorumlar yaziyor, kimse bu suyun kaynagi nerden diye sormuyor? arkadaslar suyun geldigi yer GÜLÜK selalesini kurutarak elde edilen bi kaynaktir cevrede olan en güzel dogal selalerden olup bunu kurutmak ne anlama geliyor insallah biri bunu gereken yerlere sikayet eder ve gereken yapilir ver satiköylülerede yaziklar olsujn bi ses cikaran yok. eski resimlerini yeni resimlerini ben tesadüfen internette gördükten sonra sok gecirdim sizinde görmenizi isterim ondan sonra yorumunuzu yaziniz. saygilar
bende izledim, gercekten yaziklar olsun buna sessiz kalana..
Ayrıca türkeli ofsetede teşekkür ederiz. Yorumlarımızı silmediği için. Buradaki sesimizi Veysel başkan duysa o bile yeter... Başkan oy kaygısına girme, sen orayı yık, halkın gönlünü yap. 100 baraka ahalisine karşı 10.000 halk ahalisi. Tarafını seç başkan.
Başkan teşekkürler. Ama bu baraka mevzusu gerçekten mide bulandırıyor. Milli bilince sahip olmak milletin hakkını savunmayı gerektirir. Üç beş kişiyi üzmemek için milletin olana sahip çıkmamak çok kötü bir şey. Bu lafım tüm siyasilere. Yani herkesin çocuğunu alıp rahat bir şekilde balık tutmaya vs gidebileceği, gerçekten balıkçılık yapan insanların kullanabileceği bir liman olmalı. Ki gerçekten balıkçılık yapan bile bu şekilde baraka yapamaz. Buradan herkese sesleniyorum ben sadece buraya değil ilgili yerlere de yazıyorum. Hakkınızı arayın.
Bilinçli yorum ve eleştiri yaptığınız için ve halkımızın refahına destek olmak için haykırdığımız bu konuda destekleriniz için teşekkür ederiz. BARAKALAR YIKILSIN LİMAN HALKA AÇILSIN.
maalesef sadece günü kurtarma
Barakalar isgaldir. Derhal yikilmali. Tabu ile satan bile var. Dedemden kalma yerim diyecekler ileride. Isgal bitmeli. Haram düzenine son. Memba suyu sözünü unutmadik basgan.
Barakalar yıkılsınnn millete açılsın
Suya para vermekten canımız çıktı, artık musluktan içebiliriz teşekkür ederiz. Bu arada bu su limana da verilecekmi? BARAKALAR YIKILSIN, LİMAN HALKA AÇILSIN