Yüksek seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 752 yerde muhtarlık veya ihtiyar heyeti için; köy statüsünden belde statüsü kazanan Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde ise belediye başkanı ve meclis üyeleri için seçime gidilirken ülke genelinde toplamda 753 yerde sandık başına gidilecek.Sandık başına gidecek mahalle ve köyler Yüksek Seçim Kurulunun internet adresinden paylaşıldı. Buna göre; Sinop genelinde 6 Haziran 2021 tarihinde toplam 11 yerde ara seçime gidilecek.İlçemiz Taşgüney Köyünde Şaban Gürleyen'in, Karabey Köyünde Salim Altun'un vefatıyla boşalan muhtarlıklar için 6 Haziran Pazar günü sandık başına gidilecek.
![](https://www.gerzeninsesi.com/images/upload/Sinop_6_haziran_muhtarlYk_secimi.png)
O muhtarlık secımlerınde neler dönuyor kım kendısıneboy vermıyorsa hop secım kurulundan sıldırılıyor ey gıdı ey