Reklam
Türkeli’de heyelanlar bitmek bilmiyor

Türkeli'de heyelanlar bitmek bilmiyor

Türkeli-Çatalzeytin karayolu Kayadibi mevkiinde son günlerde çok sayıda heyelan meydana gelirken, heyelanlar ulaşımı ve bölgedeki elektrik hatlarını tehlikeye düşürüyor.

28 Ocak 2022 - 11:10 - Güncelleme: 31 Ocak 2022 - 20:32
Reklam

Türkeli – Çatalzeytin karayolu Kayadibi mevkiinde son günlerde kar yağışının da etkisiyle birçok kez heyelan yaşanırken, ulaşım sık sık kapanıyor. Karayolları ekiplerinin toprak yığınını kaldırmasının ardından saatler sonra yine aynı manzara yaşanması sebebiyle vatandaşlar tepkili.

Aynı bölgeye yakın bir alanda geçtiğimiz günlerde yol çökmesinin ardından söz konusu yolda tek yönlü olarak ulaşım sağlanıyor. Bölge genelindeki su kaynağının sağladığı toprak kayması önlenemezse, olası bir faciaya davet çıkarabilir, ulaşımda büyük mağduriyetler yaşanabilir. Yolun aynı zamanda D-010 karayolu yani Sinop-Bartın illerini birbirine bağlayan karayolu olması nedeniyle iki şehrin bağlantısını sağlayan önemli bir güzergah olduğu biliniyor. Yine bölgeye yakın bir ormanlık alanda yaşanan toprak kaymasında ağaçların elektrik direğini yıkma ihtimaline karşı önlem alınması gerekiyor.

Bu haber 2011 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • Turhan köylü
  3 ay önce
  Vah vah vah! Biz ölmüşüzde ağlayanımız yok. Bu yollar için kaç sefer ihale edilip hazineden bedeli ödendi. Daha halen aynı yöneticiler yöremizin tabiat sorunlarının arkasına saklanarak beceriksizliklerini kamufile ediyorlar. Biz bu kafayla daha çoook dedelerimizin 70 yıl önce yaptığı yolu kullanırız.
 • Turkeli_57
  3 ay önce
  Belirli yerlere keson kuyular yapip suyu neden drene etmezsiniz anlamiyorumki !!!
 • Ayna
  3 ay önce
  Senin yazdiklarini inanki Karayollarinda calisanin yüzde 99 u anlamiyor. Bilmiyor ki. Basta mühendis gerisi hep langur lungur carpma cirpma calisan. Türkiyede yol yapim elemani diye bir meslek mi var?! O bizi coook kiskanan almanyada var. Meslegin ismi de Strassenbauer. Vizyon yok. Anlayis yok. Duble muble yapilan yollari ilk kis firtinasi yutup yiyor. Zonguldak ta yil acilmadan denize gitti. Sinop samsun her sene kayiyor denize. Sonra almanlarin 5 yilda bitiremedigi yolu biz 3 ayda yaptik gibi aciklamalar. Yeni havaalani mesela bir kardan cöküyor bir selden zarar görüyor. Sadece ego ratmini icin yapilan dandik yapilar. Ama gisaniyah dünya bizi. Hende okadar cok kiskaniyor ki. Türkiyeye vize icin kuyruga girmis durumdalar. Simdi iki almanci cikar türkiye nin degerini bilin diye cemsirir....ey allahim ya. Türkiyeye ancak tatile, emekliliginizde veyahut tabutta gelirsiniz. Cünkü keyfiniz yerinde. Ha bize cok cektiriyorlar diyorsaniz buyurun gelin. Köyde birbirinizi yersiniz.
 • Sosyal demokrat
  3 ay önce
  Şuncusu buncusu yok, ilçe hepimizin. İlçeye gelen yabancılar küfür eder bize bu yolu görünce. Herkes gereken yerlere mail atsın. Yorum mesaj atsın. Daha ne duruyorsunuz
 • Mail
  3 ay önce
  Konuyu Valiliğe Kaymakamlığa ve Samsun Bölge Karayopllarının [email protected] adresine mail atarak takip edin Allah aşkına
 • ACİL DURUM
  3 ay önce
  Yakında hastanede aşağı inecek acil çözüm çok acil
 • yarna
  3 ay önce
  çile çile çile
 • Mimar mustafa
  3 ay önce
  Karakollara ekibine böyle olmayacağını anlattım. Cevap beni çok üzdü, TÜRKELİNE bu bile fazla dedi. Siyasiler uyanın ilçemizi iktidar dahil kimse takmıyor. Alt yolun tamamlanıp buraya tedbir alınması lazım, yoksa çamlık komple geliyor, az kaldı.
 • !
  3 ay önce
  Neden hala kalıcı bi çözüm yapılmaz ki ne bekleniyor ilçenin girişi böyle olur mu koskoca türkeli ya !!!
 • .
  3 ay önce
  Ben diyomki ilçeyi kapatıp gidek. Atalarımız gibi göc edek. Oba kurak. bıhtıh ya yeter yeterrer
 • Bdbs
  3 ay önce
  Konya tarafları nasıl düz zaten. Ne diyoruz usakla bı referandum da biz yapak da gidek hep bir. Ya da Edirne de falan uç beyi olak. Bakarsın oradan yavaş yavaş kimseye çaktırmadan Edirne tide geceriz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı