Gündem
Yayınlanma: 13 Ağustos 2021 - 14:49
Güncelleme: 17 Ağustos 2021 - 13:49
Türkeli'de selin izleri silinmeye çalışılıyor
Gündem
13 Ağustos 2021 - 14:49
Güncelleme: 17 Ağustos 2021 - 13:49
Türkeli’de meydana gelen sel felaketinin izleri silinmeye çalışılıyor.
İlçeye bağlanan tüm yolların köprülerin yıkılması ile kapandığı, ilçeye karayolu ile köyler ve ilçelerden ulaşım sağlanamadığı Türkeli ilçesinde, sel felaketinin izleri silinmeye çalışılıyor. İlçede üç gündür telefon hatlarının da çalışmaması nedeniyle ilçe ve köylerde yaşayan aile ve yakınlarını merak eden gurbetçiler hayatlarından endişe ediyorlar.Ekipler, bir yandan cadde ve sokakları balçıklardan temizlerken, bir yandan da ilçede çöken yolların onarımı yapılıyor.İlçede selin en fazla hissedildiği yerlerden biri olan sanayi sitesinde de, su ve balçıkla dolan araçlar ve sanayi dükkanları esnaflar tarafından temizlenmeye çalışılıyor. İlçe su şebeke depolarının yıkılması, şebeke hatlarında büyük tahribat yaşanması sebebiyle sanayi esnafları dükkanlarını güçlükle balçıklardan temizlemeye çalışıyor.Sanayi esnafı Rüstem Elmas, “Dükkanlarımızı temizlemeye çalıştık ancak suyumuz olmayınca yaptığımız temizliğin anlamı kalmıyor. Sularımızın bir an önce bağlanmasını temenni ediyoruz. Her selden sonra dükkanlarımızın hali perişan. Artık bu sel felaketine karşı önlemlerin alınmasını istiyoruz”Sanayi esnafı Bilal Özcan ise, “Sıkıntımız büyük. Her 10 senede bir olan bir şey. Yetkililere sesleniyoruz, artık bu sel felaketini yaşamamamız için kalıcı bir çözüm bulunsun. Sanayinin durumu belli. Çarşı esnafı da yine aynı şekilde. Bizden kötüleri de var. Hepsine geçmiş olsun diyoruz”Sanayi esnafı Umut Nergiz, “Özellikle çay yataklarında daha çok önlemlerin alınmasını ve daha kalıcı olmasını istiyoruz. Dükkanın hali belli, her yer perişan.” dedi.
Bu haber 2129 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir
Caypaketi isteyen olursa cimeri aramaktan cekinmeyimiz lütfen.