24 Ekim 2021 tarihinde yapılan halk oylaması sonucu sandıktan 'Evet' diyerek Çatalzeytin ilçesine bağlanmak isteyen Türkeli'nin Gencek Köyü Çayağzı Mahallesi sakinlerinin bu talebi, Sinop İl Genel Meclisince Aralık ayı gündeminde yer alacak.İkinci kez Sinop İl Genel Meclisi gündeminde yer alacak Çayağzı Mahallesinin Türkeli’den ayrılıp, Kastamonu ili Çatalzeytin ilçesine bağlanma talebi, 6 Aralık Pazartesi günü Aralık ayı gündeminde görüşülerek, mecliste oylanacak. Meclisin, konunun araştırılması için komisyona havale ederek komisyon oluşturup, komisyon kararınca mecliste oylama yetkisi de bulunuyor.![](https://www.turkelihaber.com/images/habergaleri/2021/10/2021-10-24-18-23-53.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/habergaleri/2021/10/2021-10-24-18-23-47.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/habergaleri/2021/10/2021-10-24-18-23-53.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/habergaleri/2021/10/2021-10-24-18-23-47.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/habergaleri/2021/10/2021-10-24-18-23-43.jpg)
Bu millet verenide unutmayacak, alanida. Çatalzeytine geçmek isteyene köprüden geçiş bedava.
Sinop'un tümünü Kastamonu'ya bağlayın, aksi takdirde çorap söküğü gibi gerisi gelir zaten
Rahat birakin adamlari ya sinopu istemiyorlar Dogru düzgün hizmet almiyolar tek bura deyil Ayancik türkli yoluna bakin yilardir rezilik
Mesele yol, hizmet falan değil hala anlamadın mı?
Ver-kurtul zihniyetiniz bir bitmedi. Memlekette verecek daha neyiniz kaldı? 15 sene önce de Kıbrıs'ı veriyordunuz, daha ne kadar batmamız lazım bu zihniyetten kurtulmanız için
Bir karış bile başka bir ile verecek meclis varmı acaba