Sinop Büyükler 1. Amatör Futbol Ligi temsilcimiz Türkeli Belediye Esnafspor, ligin 12. haftasında Boyabat Çeltikspor'u konuk etti.9 Nisan Pazar günü saat: 14.00'de Türkeli İlçe Huzur Dincel Stadında oynanan karşılaşmada Türkeli temsilcimiz, 13. ve 25. dakikalarda Adnan Nasrullah'ın attığı gollerle skoru 2-0 yaptı. Dakika 36'da Boyabat Çeltikspor'un attığı gol, ilk yarının skorunu belirledi: 2-1İkinci yarıda, Hüseyin Tuğrul Köksal (Dk.47), Emrullah Oktay (Dk.74), Mehmet Özcan (Dk.77), Hüseyin Varol (Dk.90) ve Boyabat Çeltikspor attığı bir golle temsilcimiz, sahadan 6-2'lik skorla galip ayrıldı.Böylelikle temsilcimiz, ligde 5. sıradan 4. sıraya yükseldi. Öte yandan ligin bir diğer karşılaşması olan Sinopspor-Gerzespor maçında da sürpriz yaşandı. Ligin 12. haftasına kadar beraberliği ve mağlubiyeti olmayan Sinopspor, Gerzespor'a 3-2 yenildi. Bu skorla, ligin birinci sırasında yer alan Sinopspor ile en yakın takipçisi Gerze Belediyespor'un arasındaki puan farkı 3'e düştü.Temsilcimiz, önümüzdeki hafta Gerze Gücüspor'un ligden çekilmesi dolayısıyla haftayı BAY geçecek.![](https://www.turkelihaber.com/images/Screenshot_2023-04-09-18-52-20-316-edit_com_android_chrome.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/Screenshot_2023-04-09-18-51-32-608-edit_com_android_chrome.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/Screenshot_2023-04-09-18-52-20-316-edit_com_android_chrome.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/Screenshot_2023-04-09-18-51-32-608-edit_com_android_chrome.jpg)
![](https://www.turkelihaber.com/images/Screenshot_2023-04-09-18-53-05-634-edit_com_android_chrome.jpg)
havlu atanların maçı ah canım sinop maçında neredeydiniz kilodan formaya sığmıyolar:)
Ugursuz kus tribünde olmayinca galip geliyoruz.