Reklam
Türkeli MHP’den elektrik kesintilerine sert tepki

Türkeli MHP'den elektrik kesintilerine sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Türkeli İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük mağduriyet oluşturan elektrik dağıtım şirketine sert tepki gösterildi.

24 Ocak 2022 - 16:52 - Güncelleme: 26 Ocak 2022 - 00:44
Reklam

Türkeli'de birkaç gündür etkili olan kar yağışı sonrası geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe merkezi de dahil olmak üzere tüm köylerde günlerce elektrik kesintisi yaşanması sebebiyle elektrik dağıtım şirketi hakkında vatandaşlar büyük tepki gösteriyor.

İlçede siyasi kanattan ilk tepki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Türkeli İlçe Başkanlığından geldi.

MHP Türkeli İlçe Başkanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, yaz aylarında bakım yapılmaması nedeniyle günlerce elektrik sıkıntısı ile karşı karşıya kalan ilçe halkı adına elektrik dağıtım şirketine vicdanen davacı ve karşısında olduklarını ifade etti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yaz aylarında bakım yapmadığınızda kış aylarında milletin neler çektiğini görüyorsunuz yada görmezden geliyorsunuz, ama borcunu ödemeyi unutmuş, faturasında 15 lira bakiyesi olan kim varsa ya koşa koşa elektriğini kesiyor yada avukatlarınıza talimat verip icra yoluna gidiyorsunuz.

Biz her şeyin farkındayız. Fatura okuma aralıklarını 150 kilowatt’ı geçsin diye 30-35 günlük faturalar yazmaya 15-20 kişi ekip halinde gelip de arıza durumunda kiminle muhattap olacağımızı yada arızayı giderecek bakım personelinizi bulamamamız gibi bir yığın sorunlar var bu ilçede. Ama şunu iyi bilin milletin alın terini çalan haramilerin karşısında Türkeli halkının hakkı için bu işleri düzeltmediğiniz sürece biz karşınızda olmaya sizi adam edene kadar burdan sizi uyarmaya devam edeceğiz.

Unutmayın, havalar düzeldiğinde Türkeli'ye ait her elektrik iletim hattının veya direğin bakımını yapmaya gelecek, bu halkın alın terinden kazandığınız paraların hakkını vereceksiniz. Geçen seneden ders çıkarmayan idarecilerinde bu yazıyı okuyup ders çıkarmalarını umuyor, Milliyetçi Hareket Partisini Türkeli İlçe Başkanlığı olarak sürecin takipçisi olacağımızı tekrar burdan bildiriyoruz." denildi.

Bu haber 1476 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 30 Yorum
 • Vatandas Ali
  3 ay önce
  türkeline mhp nin verdigi zarari kimse vermemistir! önceki bsk ne yapti türkeli icin???
 • dyılmaz
  3 ay önce
  yepaş binası önüne kara çelenk bırakılması gerekiyor
 • R. ŞAHİN
  3 ay önce
  bir akpartili olarak tebrik ederim gercekten cok dogru diger partilerinde bu gibi konulara el atması lazım saygılar
 • Kim Kim
  3 ay önce
  Yıllardır burnumuzun dibindeki Türkeli Çatalzeytin yolu heyelan nedeniyle kışın sürekli kapanıyor hani nerde siyasetçi nerde kim çözüm getirmek için uğraştı kim bu işi takip ediyor hep beraber bu sorunları çözelim arabada hastanız var yolun açılmasını bekliyorsunuz her kış aynı sorun üzücü bir durum
 • Nasılsanız öyle yönetilirsiniz
  3 ay önce
  Hani kabluu diyen dayı burada olması gerekirdi. Bizim millet temiz 100 yerine 500 lira gelse fatura kimse gıkını çıkarmaz ama hani tırafuu hani kabluu diyenler 5 metre karda yağsa hizmeti alırlar. Biz eşek olduktan sonra 5 yıl a partisi 5 yıl b partisi sırtımıza biner. Hiç düşünüp söz söylenimiz varmı yok. Adamlar istediği gibi at koşturuyo burda ezilen yine biz oluyoruz hakkımızı kim arıyor hiçbiri. Yetkili olanlarda klavye başında anca türkeli sınırlarında ötüyo borozanları çatalzeytin veya ayancık a ayak bastımı sesimiz çıkmaz oluyo böyle gelmiş böyle gider bu düzen siz siz olun siyaset için düşmanınızın bile kalbini kırmayın aklınızı kullanın.
 • Cöveli
  3 ay önce
  Reklamlar görün bizi kükredik
 • Özgür
  3 ay önce
  Yorumları yeni okudum MHP ilçe teşkilatına destek vermek yerine akpliler eleştiri yağmuruna tutmuşlar sizin teşkilatınızdan da böyle bir hamle gelseydi yada daha iyisini yapabilir iktidardasınız ya hani sorunu kökten çözmeniz de mümkün niçin kedi pis gibi oturuyorsunuz sesi çıkanın koltuk korkusu yoktur sesi çıkmayanın vardır koltuk korkusu yazık böyle bir durumda bile siyaset konuşuluyor.Benim bilmem siyaset seçim zamanı yapılır bizim seçim oluyor bir dahaki seçime kadar o muhabbet dönüyor kimse de demiyor ki biz oy verdik oy verdiğimiz parti bizi değersizleştirdi Türkeli halkı bunu haketmiyor dememiş yazık cidden çok yazık eğitim seviyemiz yerlerde ve bu düşünceli insanlar bunu HAKEDER AZ BİLE YAPILIYOR SİZE DAHA KÖTÜSÜNÜN OLMASINI DİLERİM belki beyniniz çalışır başka yerinizle düşünmezsiniz.
 • Dincel
  3 ay önce
  Sessiz kalıp söylenmekten, klavye kahramanlığı yapmaktan ve sosyal medyada ona buna laf sokmaktansa böyle bir açıklama yaparak halkın şikayetini gözler önüne seren ilçe teşkilatına teşekkür etmek gerek. Yazılan yorumlara bakılırsa yine memnun olmayan bir kesim var.Bırakın itirazlarını dile getirmek isteyenler bir şekilde dile getirsin. Adı üstünde itiraz. Makul şekilde itirazını isteyen kesim dile getirebilir.Yok şöyle yok böyle. Sizin bu anlayışınız ve yaklaşımınız yüzünden ilçede insanlar sorunu dile getirmeye korkar oldu. Her konunun her haberin altında bir mana araya kesim var. Zaten halk olarak bilinçli bir şekilde hakkımızı aramayı bir öğrenebilsek o zaman her şey farklı olur ama nasip kısmet bekleyip göreceğiz. Sosyal medyada yazana kadar yorum yapana kadar resmi kanallardan şikayeti dile getirin görelim.
 • .
  3 ay önce
  İnsanların memnuniyetsizliklerinin haklı sebebi var. Bu ilçenin önde gelen partisinden daha fazlasını bekliyorlar doğal olarak. Nesini anlamadın. Bu pasif siyaseti bıraksın istiyor insanlar.
 • La havle
  3 ay önce
  hiçbir şeye ses çıkarmıyorsunuz, ses çıkaranları bari elestirmeyin. Bu sorun ilçenin sorunu. siyaseti bir kenara koyun, birakin A partisi B partisi işlerini, soruna hep birlikte çözüm bulun, çoluk çocuklar evde dönüyor, beni burada 6 yilda yasadığım 3 kesinti bu.
 • Tekerrür
  3 ay önce
  MHP Türkeli'den elektrik şirketine sert tepki 18 Şubat 2021 tarihinde bu başlıkla bu sitede aynı haber duruyor..
 • Hasan Tahsin
  3 ay önce
  Bizim Halkımızdan hiç bişey olmaz yazsalar dert yazmasalar dert
 • Ciger yemisler bu sabah
  3 ay önce
  Itifakiniz catlar. Fazla yüklenmeyin saray elinize elinize vurur sizin. Kurt kedi oldu zaten.
 • Muhterem DEMİREL
  3 ay önce
  Ayrı ayrı ağızlardan değilde, hep bir olup buna bir çare bulmak lazım 20 cm kar yağdığı zaman 2 gün elektriksiz kalırsak 70.80 cm kar yağarsa buralar felç olur. Köyleri hiç düşünmek istemiyorum.
 • Edin Visça
  3 ay önce
  Millet kar yagsa diye dua eder, biz yağmasın diye dua ederiz...
 • Cöveli
  3 ay önce
  Dagu gibi yapiçan yakican yikican Bak ozaman nasil bakiyolar
 • Siyasetçilere
  3 ay önce
  Türkeli girişindeki anayol kapanıyor millet Kastamonu ya gidecek 2-3 saat yolun açılmasını bekliyor neden heyelan var karayolları geliyor yoldaki toprağı aşağı atıyor ertesi gün hava yağıyor yol tekrar kapanıyor Türkeliin Çatalzeytin girişisindeki ana yolu sürekli kapanıyor kimse bugüne kadar bununla ilgilenmedi Mhpli siyasetçiler bu konuyu takip edin karayollarına valiliğe dilekçe yazın artık sorunu görün
 • Alper YILMAZ
  3 ay önce
  Ankara yakında ilçe yönetimini görevden alır.Bekleyip görelim. Siz nasıl olurda halkın derdinden bahesedebilirsiniz!!!!!
 • Alejandro
  3 ay önce
  Bahçelinin bundan haberi varmı
 • Göz boyama
  3 ay önce
  Kardeşim bırakın alavere dalavere işlerini. Tepkiymiş catmış curtmuş sizi adam edene kadar nedir ya adamları mı döveceksiniz anlayışa bak eşkiyamısınız siz oğlum. Adamların karşısında kuzu kesilirsiniz kuzu. Siyaseti temiz yapın şu uslup kurtlar vadisi etkisinde kalan liseli uslubu. Bilgi beceri düşünce olmayan çok sığ ve amaçsız bir yazı. Ne tavsiye var ne çözüm önerisi tek söyledikleri sizi oturduğumuz yerden yazı yazarak höt höt ede ede uyaracağız. Demeleri yazık kardeşim azcık kitap okuyun örnek olun ülkücüğün ne olduğundan amacının ne olduğundan bi habersiniz. Kısacası körler sağırlar birbirini ağırlar.
 • Sosyal Medya
  3 ay önce
  Sosyal medyada bu iş çözülmez MHP.Eğer çözülmesini istiyorsanız Ak parti ilçe başkanınıda yanınıza alacaksınız.Gideceksiniz sorunu çözeceksiniz.Sosyal Medyada bende yazarım.Yazı ile bu işler olmaz icraat lazım.
 • TEPKİ
  3 ay önce
  Kardeşim şov yapıyorsunuz Türkelinin girişinde çamlık mevkiinde Çatalzeytine gden yolda 10 yıldır heyelan var yol sürekli kapanıyor bir kişi çıkıp bunu milletvekiline kaymakama valiye bildirmiyor toplasan 5 günde bu iş yapılır harıl harıl bütün iş makinaları denize taş döküyor fakat bu heyelan önlenmiyor İnsanlar Kastamonuya hastaneye gidemiyor neden yol kapanmış sizlerin bir şeyden haberi yok şimdi elektrik kesilmiş tamam da böyle olacağı belli idi yazdan işi takip ettinizmi burnunuzun dibinde sürekli kapanan yoldan haberiniz varmı
 • Pencere
  3 ay önce
  Şuan boş konuşuyosun şovu sen git heryerde resmî olanlara söyle..
 • Ben Hasan Tahsin
  3 ay önce
  En azından MHP KONUŞUYOR VE YAZIYOR bu dönemde bunu yapamayanda var. Bi şeyide olumlu bakın destek verinde MHP de arkasında bir güç olduğunuz görsün. O zamanda Ankara’ya gider merak etme sen.
 • Pala
  3 ay önce
  Böyle konuşup yazacaksanız SUSUN kardeş susmanız daha hayırlı.
 • .
  3 ay önce
  Valla kaç dönem arkasında güç hissetti de noldu. Bu elektrik sıkıntısı hep var. Kaç kere gitti. Anca boş laf. Partisi yok bu işin bu ilçeyi düşünüp samimi bı sekilde hareket edene eyvallah.
 • Abdullah GÖÇER
  3 ay önce
  İMZA
 • Turkeli_57
  3 ay önce
  Bu mecralarda yazmasini bende biliyorum baskan, asil olan Ankaraya gidip heyetinle benim memleketimde elektrikler yok Sn. BAKAN veya EPDK uyeleri bunu diyebiliyormusunuz eyvallah.. Benim yapamadigimi yapdiginda sen bi siyasi partinin veya sivil toplum orgutunun lideri olabilirsin.. yoksa benden bi farkin yok..
 • Eyaletin Şerifi
  3 ay önce
  Ya kardeşim bunların işi kuru gürültü ne bilgi var ne beceri sözüm ona mhp ilçe teşkilatı. Bizim ilçeye hiç milletvekili gelmiyo mu hiç siyasetçi gelmedi mi onuda geçtim topla ekibini topla imzanı yaz dilekçeni git Ankara ya adamlara durumunu bildir. Ama nerdeee otur canım çay iç sokakta kabadayı kabadayı gez tespih salla bunlar daha kolay. M iletti düşünen varmı yok millet Allah a emanet.
 • Vatandaş
  3 ay önce
  Ankaraya gidip bakanlarla iç içe olanlar neden dile getirmiyor sorunlarımızı Sözde başta olanlar niye yapmıyor bu işi Her sene aynı sorun Geçen sene 4 gün elektirik yoktu Bütün kışlık yiyeceklerimiz çöp oldu Yazık günah Bi yaz boyu kışa hazırlık yapıyoruz Elektirik gidince bütün emekler çöp Hakkımızı helal etmiyoruz Ankaraya gidip fuar fuar gezeceklerine Elektirik sorununu çözünler ilk önce Saygılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı