Reklam
Türkeli’nin 35 yıllık içme suyu hatları yenileniyor

Türkeli'nin 35 yıllık içme suyu hatları yenileniyor

Türkeli Belediyesi, 1988’li yıllarda yapılmasından dolayı sık sık arızalara neden olan ilçenin tüm içme suyu hatlarını sil baştan yeniliyor. Proje kapsamında, ilçenin yağmur suyu ve kısmi kanalizasyon hatları da yenilenerek, ilçenin önemli bir sorununun daha ortadan kalkması hedefleniyor.

16 Mart 2023 - 15:09 - Güncelleme: 16 Mart 2023 - 16:01
Reklam
Reklam

Türkeli Belediyesi tarafından, ilçe ve bölge tarihinin en büyük projelerinden biri olan içme suyu, yağmur suyu ve kısmi kanalizasyon hattı yenileme projesinin hayata geçirilebilmesi için yüklenici firma Hedef İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şti.’ye yer tahsisi yapılarak, projenin yapım işine dualarla başlandı.

Düzenlenen programa, Türkeli İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, Belediye Başkanı Veysel Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Turan Yıldırım, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Kömürcü, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Aslan, AK Parti Türkeli İl Genel Meclis Üyesi Bilal Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri ve belediye personelleri katıldı.

 “Sorunları kökten çözeceğiz”

Belediye Başkanı Veysel Şahin, yaptığı açıklamada, “Türkeli için hayırlı projelere, hayırlı işlere vesile olmak için bir araya geldik. 3 büyük projemiz olan İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Kısmi Kanalizasyon projelerimiz ile inşallah Türkeli halkımızın yıllardır özlediği ihtiyacı olan sorunları kökten çözeceğiz. Geçmiş yıllardaki yaşanan sorunların gelecekte de yaşanmaması adına bu büyük projemize bugün itibariyle başlamış bulunuyoruz.

“Vatandaşlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz”

Yapım sürecinde ilçe içinde alt yapı ve üst yapı kazı işlemleri yapılacağından, her zaman desteklerini ve dualarını yanında hissettiğimiz siz değerli vatandaşlarımızdan sabır ve anlayış bekleriz.

Bu projelerimiz 10 ayda tamamlanıyor muhtemelen yılbaşına tekâmül ediyor. İnşallah tamamlandıktan sonra İnşallah bizim çocuklarımız ve gelecek nesillerimiz böyle bir sıkıntı bir daha yaşamayacak. Projemiz ilçemize hayırlı olsun. Hepinize şükranlarımı arz ediyor, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sinop Valimiz Erol Karaömeroğlu’na Sinop Milletvekilimiz Dr. Nazım Maviş'e, İlçe Kaymakamımız Mesut Ozan Yılmaz’a, AK Parti İl Başkanımız Uğur Giresun'a, AK Parti İlçe Başkanımız Turan Yıldırım'a, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelerimize, Başkan Yardımcılarımıza, Birim Müdürlerimize, Teknik Personelimize, işçilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür eder, bu projemiz ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

“Bu projeler gelecek nesiller için yapılan projelerdir”

Türkeli Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Hem ilçe siyasi temsilcilerimizin, hem de belediyemizin yoğun çabasıyla bu büyük projeyi ilçemize kazandırmış bulunuyoruz. Gerçekten yeraltı projeleri nankör projelerdir, yapar üstünü kapatırsınız. Hiç bir belediye bu projeleri yapmayı kolay kolay göze almaz. Çünkü bunlar gelecek seçim için değil, gelecek nesil için yapılan projelerdir. Ben belediyemizi aldığı bu riskli karar için tebrik ediyorum. 10 ay sürecek bir çalışmamız var. Yerin altında bulunan ilçemizin tüm sınırlarında bu çalışmalar devam edecek.

“Hiçbir büyük yatırım çilesiz ve eziyetsiz olmaz”

Önümüz ramazan, yüklenici firma ile görüştük. İnşaallah ramazan ayının sakinliğinde şehir merkezimizin çoğunu halledip, mağduriyetleri en aza indirgeyeceğiz. Fakat yine de başkanımızın dediği gibi vatandaşımızın sabrına ihtiyacımız var. Hiçbir büyük yatırım çilesiz ve eziyetsiz olmaz. Çamuru suyu mutlaka olacaktır.

Hükümet konağımızla, köy yollarımızla, yatırımları durdurmadan ilçemize hizmetlere devam ettiriyoruz. Bu yüzden siyasi parti ilçe başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz. Hiçbir konuda bizleri mahçup etmedi. Belediye personelimizin geldiğimiz günden bugüne dirayetine şahit olduk. Sizlerle birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bu yatırımın ilçemizde hyayırlara vesile olmasını diliyorum. En kısa sürede inşaallah her evin musluğundan temiz suyun akmasnı ve gider sorununun ilçemizde sona ermesini diliyor, yüklenici firmamıza başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Programda kurban kesilerek, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Kömürcü’nün yaptığı dua ile büyük projenin çalışmalarına başlandı.

2023/03/2023-03-16-15-12-30.jpg 2023/03/2023-03-16-15-12-33.jpg 2023/03/2023-03-16-15-12-36.jpg 2023/03/2023-03-16-15-12-40.jpg 2023/03/2023-03-16-15-12-42.jpg 2023/03/2023-03-16-15-12-46.jpg 2023/03/2023-03-16-15-36-43.jpg 2023/03/2023-03-16-15-36-49.jpg 2023/03/2023-03-16-15-36-52.jpg 2023/03/2023-03-16-15-36-55.jpg 2023/03/2023-03-16-15-36-59.jpg 2023/03/2023-03-16-15-37-02.jpg
Bu haber 956 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Bu filmi coook izledük dayi
  6 gün önce
  Sallamasi nasilsa bedava. Yine yandaslara is bulma ve rant edinme olmasin. Parasini aliyorsunuz adam gibi yapin. Calmadan cirpmeden. Bizde yüzüne de arkandan da iyi bilirdik diyelim.
 • Yorum
  6 gün önce
  Veysel başkana bişey diyen yok sorun maviş de
 • Türkeli
  6 gün önce
  Başkan öncelikle söylemeliyim ki eski yönetime göre başarılı olduğunuzu düşünüyorum. Fakat yetkinizi aşsa bile siyasi baskılarla üstesinden gelebileceğiniz sorunlar var. Doğalgaz, yol, istihdam. İstihdam en önemlisi çünkü mevcut sorunlarımızın temel sebebi nüfus yetersizliği. Bunun çözümü de göçü azaltmak için istihdamı artırmak. Matematik basit. Nüfus olursa doktor gelir. Doğalgaz gelir. Yol gelir. Tabi bunlar başka şekilde de çözülebilir fakat kalıcı çözümler olmaz.
 • Boş işler
  6 gün önce
  Fotoğraf merasim tutulmayan vaatler ; on İcraat; off Çok gördük çok duyduk ama hava civa mahrumiyet bölgesine yatırım gelmez. Biz bile çokuz bu ilçeye yatırımmı gelecek!!!
 • Başkan
  1 hafta önce
  Bundan önceki yönetimler zamanında musluktan çamur akarken nerdeydi bu yorumcu arkadaşlar sayın başkan geldiği günden bu yana susuz günlerimiz sayılıdır büyük oranda çözdü sorunu şimdi de içme suyu hattını değiştirerek can suyunu musluklara verecek inşallah doğalgazın adını bilmeyenler şimdi başkana doğalgaz diye atıfta bulanabiliyor demek ki başkan birşeyler kazandırmış yada hedef gösterebilmiş helal olsun herşey daha da iyi olacak inşallah zor günler olsada birlik berberlik içinde herşey aşılacaktır durmak yok yola devam Allah'ın izniyle..
 • Yagdanlik
  6 gün önce
  Ula yalakalik cok gördüm ama bu Yorum yeni bir cag acti.
 • Maviş
  1 hafta önce
  Sinop'a gitmek önceden eziyetti şimdi ise kahır Her sene daha kötüye gidiyoruz
 • Alejandro
  1 hafta önce
  Sel afeti ne zaman oldu ? 2021 yılı 10 ağustos , aradan ne kadar zaman geçti . KOLTUĞUM tehlikeye girer diye başkan çıkıpta arkadaş benim köprüm benim köy yollarım ne oldu DİYEMEDİ . Seçimde bunun hesabını vereceksiniz . Burnun havada birine boyun bükmem havasında milletin anasını ağlattınız . Size oy vermeyeceğiz . Yazık ettiniz yazık memlekete . Ne su sorununu çözdün nede yol köyler rezillik içinde . Hiçbir başarın yok başkan
 • AK GENÇ
  6 gün önce
  Yorum yazmışsın ama köy yolarının belediye kontrolünde olmadığını hala anlayamamışsın sen vereceğin yere ver oyunu sanırım at çiftliklerini yada mafya babalarını özledin
 • Türkelim57
  4 gün önce
  Köy yollarını belediyeler değil özel idare köylere hizmet götürme birimi yapar sen önce hangi kurum hangi bölgeye hizmet verir onu araştır öyle yorum yap keşke bu eleştirileri hiç bir hizmet yapmayıp millete tepeden bakan kabadayı gibi sokakta yirmi kişi ile gezip,tek yaptığı şehrin ortasında ata binenlere de yapsaydın
 • 2157
  1 hafta önce
  Biz de inandik
 • Yorum
  1 hafta önce
  Yol yok hastanede doktor yok doğalgaz yok 2 sene önce olan selden bugune 1 tane köprü bile yapamadınız Ama boy boy fotorafa gelince en öndeler Maviş türkeline hiç boşuna gelmesin oy istemeye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de ramazan pidesi fiyatları
Türkeli'de ramazan pidesi fiyatları
Hüseyin Yüksek, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı
Hüseyin Yüksek, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı