Reklam
Türkelili iş insanının kurduğu dernek, 40 ilde teşkilatlandı

Türkelili iş insanının kurduğu dernek, 40 ilde teşkilatlandı

Devletin Bekâsı ve Milletin İradesi Derneği (Bekader) İl Başkanları toplantısı düzenlendi.

21 Aralık 2021 - 18:18 - Güncelleme: 30 Aralık 2021 - 23:33
Reklam

Devletin Bekâsı ve Milletin İradesi Derneği (Bekader) İl Başkanları toplantısı düzenlendi. İl başkanlarının kendilerinin tanıtmasıyla başlayan toplantıda mazbata dağıtımı ve genel değerlendirmeler yapılarak ilerleyen süreçte nelerin yapılması gerektiği konuşuldu.

BEKADER; Vatanına, devletine ve milletine karşı şimdiye kadar yapılması düşülmüş, kalkışılmış veya yapılmış modern, post modern, siber, iktisadi darbe ve kalkışmaların tekrar yaşanmaması için Milleti yaşat ki Devlet yaşasın düsturunda hareketle; Milli birliğin zedelenmemesi ve korunması için farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.

2019’de kurulan BEKADER, sivil toplum kuruluşu olmayı düşünen, kuruluş felsefesinde hem demokrat hem de milliyetçi bakış açısıyla, Devletin bekası, Milletin iradesi düşüncesiyle yola çıktı. Pandeminin başlamasıyla 2,5 yıldır yasaklar dâhilinde çevrimiçi toplantılar ile gündem oluşturuldu. 40’a yakın bölgede il başkanlığına sahip güçlü bir STK olan BEKADER, normalleşme sürecinden sonra gerçekleştirilen toplantıda “Biz Bu Vatanı Karşılık Beklemeden Sevdik” mottosuyla BEKADER’in ana fikri tekrardan gündeme geldi.

Devletin Bekası ve Milletin İradesi Derneği Genel Başkanı Türkelili hemşehrimiz iş insanı Fatih Candar Can, yapmış olduğu konuşmasında; “Değerli şube başkanlarım, Hepiniz İl başkanları tanışma ve mazbata teslimi yapacak olduğumuz toplantımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Aynı kaygılar, aynı kuşkularla yürekleri çarpan, ülkesi için benimle aynı duyguları paylaşan, aynı kaygıları taşıyan, aynı zorlukları sırtlanmaya hazır olan arkadaşlarım. Bu zorlu yolda yanımda olacak, beni yüreklendirecek, bana ve ülkesine sahip çıkacak tüm arkadaşlarım. Sefayı değil cefayı paylaşmak için bir arada olduğumuzu biliyorsunuz değil mi? Bizler Devletimizin Bekâsına taalluk eden veya edecek, devletimizi küçük düşürmeye yönelik her eylem ve söylemin karşısında olmak ve Devletimizin ve milletimizin dimdik yanında olmak için bir araya  geldik. Yüreklerimizi, Ülke Sevdamızı Bir potada kaynatıp, Tek yürek olarak çarpacak yüreklerimizle Milli bir duruş göstermeye karar verdik. Ülkenin karanlığa sürüklenmesine izin vermeyecek, bu uğurda ülkemiz adına oynanan oyunları göğüsleyecek, gerekirse daha önceleri olduğu gibi canlarımızı siper edeceğiz.

BEKADER olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Milletinin bu Vatan toprakları üzerinde ki Bekâsı, varlığı, dirliği, bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü eylemlerin karşısında durmak için varız. Her zaman ifade ediyorum; Devletimizin ve bu milletin asil evlatlarının bu bölgede ve merkezinde bulunduğumuz coğrafyada huzurdan, istikrardan, güvenlikten ve barıştan başka hiç bir hedefi yoktur.

Devletimiz Farklı niyetler peşinde asla değildir. Kadim medeniyetimizin ve tarihimizin bizi birbirimize kardeş eylediğini biliyoruz. Millet olarak bu kardeşliği yaşatmanın, yüceltmenin mücadelesini verdik yüzyıllar boyunca. Devletimiz sürekli her platformda;  Ortadoğu'da, Balkanlar'da, Kafkasya'da huzur, istikrar ve barış tesis edilirse, bundan tüm dünyanın istifade edeceğini, Avrupa'nın istifade edeceğinin altını çizerek vurguluyor.

Bizler de sorumluluk bilincinde olan bir dernek olarak her ahval ve şerait içinde dahi Devletimizin ve Milletimizin yanında dimdik duracağız. 27 Mayıs 1960 İhtilali, 1980 Askeri Müdahalesi, 28 Şubat 1997 Post-Modern Darbe, 27 Nisan 2007 E- Muhtıra ve 15 Temmuz 2016 Darbe görünümlü işgal girişimlerini unutturmadan yaşayan nesle hatırlatmak, anlatmak, gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bekası için canlarını veren aziz şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimiz ve onların hatıralarını yaşatmak geleceğin genç nesillerine aktarmak için çalışmalarımızı yapacağız. Milli birlik ve beraberlik mücadelesini, dil, din, ırk, cinsiyet, mezhep ve siyasi düşünce farkı gözetmeksizin tüm insanlığı eşit biçim de yararlanmasını ve her türlü ayrıcalık ve ayrımcılığın önlenmek içi çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Dernek olarak; Sosyolojik ve Psikolojik araştırmalar yapmak üzere merkez kurmak, Milli İrade Akademisi, düşünce merkezi, enstitüler kurmak, müze açmak ve bilimsel ve araştırmalarla ilgili kamu kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa çalışmak, birlik ve beraberliği artırmak için dernek bünyesinde çeşitli branşlarda spor faaliyetlerinde bulunacağız. Ayrıca belirtmek isterim ki Derdi, Davası Devlet, Millet, Vatan ve Ezan olan tüm vatandaşlarımız fahri üyemizdir. Başlatmış olduğumuz bu harekette, aynı hissiyat ile tek yürek olduğumuzu görüp, çok duygulandığım ve kalbimin cûş’a geldiği bugün, Tüm il başkanlarıma her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. hepinize görev yerlerinizde başarılar diliyorum. Allah yâr ve yardımcınız olsun! Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin!

Bu vesile ile geçmiş tarihimizden bugüne kadar olan süreçte, Devletimiz ve Milletimiz için canlarını vermiş olan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet, makamları âli olsun. Ve tüm gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Devletimiz Var olsun! Milletine yâr olsun.” diyerek sözlerini tamamladıktan sonra şube ve temsilcilik mazbata töreni yapıldı.

Bu haber 1693 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Türkeli'de heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta hasar oluştu
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı
Geleneksel Bektaşağa Panayırı başladı