Reklam
Yalçınkaya: Olağanüstü kongrede göreve talibiz

Yalçınkaya: Olağanüstü kongrede göreve talibiz

Av. Aykut Cem Yalçınkaya, düzenlediği basın toplantısıyla “31 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak Olağanüstü Kongrede ben ve ekip arkadaşlarım göreve talibiz.” dedi.

Yalçınkaya: Olağanüstü kongrede göreve talibiz
23 Temmuz 2022 - 12:48 - Güncelleme: 23 Temmuz 2022 - 13:02
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığında gerçekleşen basın açıklamasında konuşan Av. Aykut Cem Yalçınkaya; “Bildiğiniz üzere yaklaşık 1 ay önce Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Yönetiminde bir istifa süreci yaşandı.

Bu istifalar verildiği tarih itibariyle İl Başkanına karşı Yönetim Kurulu üyelerinin vermiş olduğu Güvensizlik oyudur. Bir süredir Yönetim Kurulu ile İl Başkanı arasında yaşanan fikir anlaşmazlıkları, iletişim kopuklukları, yönetim anlayışındaki farklılıklar nedeniyle İl Yönetimimiz kilitlenmiş, çalışamaz bir hale gelmiştir. Biz bu problemlerin artarak devam etmesinden endişe ettiğimiz için, ileride yaşanması muhtemel daha büyük sıkıntılara engel olmak için böyle bir karar aldık.  Bizim Anayasamız CHP Parti Tüzüğüdür, tüzükte açıkça yer alan, tüzüğü hazırlayanlarca öngörülmüş bir yöntem kullanılarak istifa süreci yaşanmıştır. Bu istifalar iddia edildiği üzere delegenin iradesini yok saymak değil, aksine İl Yönetiminin içinde bulunduğu durumun delegenin takdirine ve insiyatifine bırakılmasıdır. Kararı verecek olan, bir önceki kongrede yer alan İl Kongre delegelerimizdir. Cumhuriyet Halk Partisinin delegeleri ve üyeleri bu güne dek her zaman sağduyulu davranmış, her zaman en doğru kararı vermişlerdir. İnanıyoruz ki yapılacak olan Olağanüstü Kongrede de delegelerimiz yine sağduyulu davranarak en doğru kararı vereceklerdir. Ülkemizin her yerinde hukuk ihlallerinin yaşandığı, ekonomik problemlerin hayatı dayanılmaz bir hale getirdiği, vatandaşlarımızın kendilerini güvende hissetmedikleri bir dönemde Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimine gidiyoruz. Yapılan anketlerin sonuçları da gösteriyor ki Partimize ve Millet İttifakına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçmene ulaşmak, onların güvenini kazanarak partimizi ülkemizde ve şehrimizde 1.parti yapmak zorundayız. Bunun için de gece gündüz demeden her anımızı çalışarak geçirmek mecburiyetindeyiz. 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak Olağanüstü Kongrede ben ve ekip arkadaşlarım göreve talibiz. Bizler Olağanüstü Kongrenin ardından ülkemizi bekleyen tarihi seçime partimizi en iyi şekilde hazırlayacağız. İl Yönetimimiz, Milletvekilimiz, Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve İlçe Örgütlerimiz, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Belediye Meclisi üyelerimiz, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları örgütlerimiz, bütün üyelerimiz ve partimize gönül veren herkesin çabasıyla hep birlikte yek yürek olacak, Seçimlere yönelik organize ve etkin bir çalışma yürüteceğiz. Bununla birlikte kentimizi ilgilendiren Çevre, Doğa, İnsan Hakları ve Hayvan Hakları konularında Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte etkin bir mücadelenin içinde olacağız Benim de 2,5 yaşında bir oğlum var, hem onun hem Sinop’un bütün çocuklarının, hem de gelecekte doğan bütün çocukların hakkını savunmak için ilimizde ve ülkemizde kurulması planlanan Nükleer Santrallere karşı kararlı mücadelemizi bütün vatandaşlarımızla birlikte el birliğiyle sürdüreceğiz. Sadece şehir merkezlerinde değil, köylerimizin sorunlarıyla da ilgilenecek, Sinop’un 466 köyünde ve bütün mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla birlikte el ele kol kola yürüyecek, sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz.” dedi.

Açıklamalarına şu şekilde devam eden Yalçınkaya; “Sağlık Emekçilerinin, kamu personelinin, işçinin, mesleklerini icra yaparken sansüre uğrayan Basın emekçilerinin haklı mücadelelerinde de yanlarında olacağız. Sinop ve bütün ilçelerimizde Mahalle Mahalle, Cadde Cadde, Sokak Sokak, Köy Köy, Ev Ev, karış karış dinlenmeksizin bütün enerjimizle seçim çalışmalarını yürütecek ve partimizi ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de 1.parti yapacağız. Bu faaliyetleri yürütürken partimizin bütün üyelerinin, partimize gönül veren herkesin desteğiyle birlikte kimseyi üzmeden, küstürmeden, ötekileştirmeden canla başla mücadele edeceğiz. Biz inanıyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Örgütü yapılacak olağanüstü kongreden daha güçlü, daha kararlı ve daha dinamik bir şekilde çıkacaktır. Yapılacak olan Olağanüstü Kongrede ben ve ekip arkadaşlarım bütün partililerimizin, partimize gönül veren herkesin desteğini istiyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar.” dedi.

Basın açıklamasına Aykut Cem Yalçınkaya’nın ekibi ve partililer katıldı.

AYKUT CEM YALÇINKAYA KİMDİR?

Aykut Cem Yalçınkaya, Sinop ilinde 8 senedir Serbest Avukatlık mesleğini icra etti.. 2016-2018 yılları arasında Sinop Barosu Yönetim Kurulu üyeliği, CHP Sinop Merkez İlçe Seçim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yaklaşık 4.5 yıl boyunca da Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Yönetiminde Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Kaynak: Haber 57
Bu haber 537 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı