Reklam
Ayancık SİNDEF Anaokulu açılışa hazırlanıyor

Ayancık SİNDEF Anaokulu açılışa hazırlanıyor

SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ile birlikte 15 Ekim’de açılması planlanan SİNDEF Anaokulunda incelemelerde bulundu.

Ayancık SİNDEF Anaokulu açılışa hazırlanıyor
19 Eylül 2022 - 10:37
Reklam

Merkezi İstanbul'da bulunan Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) tarafından Ayancık ilçe merkezinde yapımında sona gelinen iki katlı ve 8 derslikten oluşacak 150 öğrenci kapasiteli anaokulu 15 Ekimde açılacak. SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran ve Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya açılış öncesinde anaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

İnceleme sonrasında açıklamada bulunan SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran; “Şuanda finale yaklaştık, inşallah 15 Ekim’de tüm Ayancıklı ve Sinoplu hemşehrilerimizle birlikte açılışımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

İSİMLERİ SINIFLARDA YAŞAYACAK

Sınıflara sel felaketinde yaşamını yitiren çocukların isimlerinin verileceğini belirten SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran; “Bu güzel eseri tüm Ayancık'ta yaşayan halkımıza ve gelecek nesillerimize inşallah açılışını yaptıktan sonra tahsisini yapmış olacağız. Buradaki bu eserimizi acısıyla tatlısıyla çok değerli kıymetli ama afetten kaynaklı vesile nedeniyle 23 Ekim’de Anaokulumuzun temelini atmıştık. 16 vatandaşımız yaşanan sel felaketinde Ayancık’ta hayatını kaybetmişti. Burada 6 kardeşimiz evladımız çocuklar olarak vefat etmişti. Onlarında adını burada sınıflara isimlerini vererek yaşatmaya çalışacağız”. 

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Daha sonra konuşan Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ise yaptığı açıklamada; “SİNDEF Başkanımız Hasan Dalkıran’ında bahsettiği gibi 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşadığımız sel felaketi sonrasında tüm SİNDEF ailesi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Acımızı azda olsa hafifletmiş oldu. Böyle bir proje yaparak ilçemize, belediyemize katkı sundular. Bizde bundan sonraki süreçte bu emeğe sahip çıkarak gerekli desteği mücadeleyi vererek yaşatmaya çalışacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 15 Ekim’de gerçekleştirilecek olan açılışımıza tüm Sinopluları ve Ayancıklıları bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Vitrin Haber
Bu haber 25747 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhuriyet Savcısı Yıldırım, görevine geri döndü
Cumhuriyet Savcısı Yıldırım, görevine geri döndü
Türkeli'de Galatasaray taraftarları şampiyonluğu kutladı
Türkeli'de Galatasaray taraftarları şampiyonluğu kutladı